© כל הזכויות שמורות לברנע ג'פה לנדה משרד עורכי דין

Together is powerful

חיפוש לפי תחום

חדשות ועדכונים /  דיני עבודה

17 באוגוסט, 2021
האם מעסיק יכול לחייב עובד להתחסן?
במסגרת הניסיונות להתמודד עם מגפת הקורונה, עולות שאלות רבות סביב ההתנהלות הרצויה במקום העבודה. האם מעסיק יכול לחייב עובד להתחסן? האם ניתן לחייב עובד לבצע בדיקת קורונה? מי נושא בעלות הבדיקה? איך מחשבים ימי בידוד? עו"ד נטע ברומברג, ראש מחלקת דיני עבודה במשרדנו עונה על כל השאלות האלו בראיון למעריב בנושא.
30 ביוני, 2021
החזרה לשוק העבודה בגילאים מבוגרים
אנו נמצאים בפתחה של תקופה מאתגרת, מאות אלפי דורשי עבודה מנסים לחזור למעגלי התעסוקה. עבור רבים מהם, בייחוד בקרב הגילאים הבוגרים (55 ומעלה) זוהי משימה מתסכלת. נטע ברומברג, ראש מחלקת דיני עבודה במשרדנו, התראיינה בנושא לתכנית "צבע הכסף" והתייחסה להיבטים המשפטיים של העסקת עובדים בגילאי 55 ומעלה.
23 במאי, 2021
כיצד מעסיק צריך לנהוג מול התבטאויות לא לגיטימיות של עובד ברשתות החברתיות?
לאור המתיחות הביטחונית בימים האחרונים, התבטאות של עובד ברשת חברתית אשר חורגת מגבולות של הבעת דעה לגיטימית, עשויה לשבש את ההתנהלות היומית התקינה במקומות עבודה. לכן על המעסיק לפעול בהתאם. בטור דעה של נטע ברומברג, ראש מחלקת דיני עבודה במשרדנו, שפורסם בגלובס, מבהירה נטע איך וכיצד על המעסיק להגיב
20 במאי, 2021
כתבתם פוסט גזעני? תדעו שאפשר לפטר אתכם
היחסים המתוחים לאור המצב הבטחוני מגיעים לעיתים לרתיחה גם במקומות עבודה. נטע ברומברג, ראש מחלקת דיני עבודה במשרדנו, התראיינה לאור המצב הבטחוני לידיעות אחרונות, והסבירה אלו התבטאויות מותרות ואילו אסורות על עובד, בפלטפורמות חברתיות השייכות למקום עבודה.
23 בנובמבר, 2020
וובינר בנושא "ניהול נכון בשוק עבודה משתנה״
משרדנו יערוך בתאריך 03.12.2020 בשעות 10:30-11:30 וובינר בנושא "ניהול נכון בשוק עבודה משתנה". הנושאים: שימוע לעובד - חידושים בהליכי סיום העסקה בראי משבר הקורונה והשפעתם של החיים הדיגיטליים על ארגונים ואופי העבודה. 
13 באוקטובר, 2020
כיצד לקיים את חוקי העבודה בעולם ללא גבולות?
בחודשים האחרונים, לאור מצב הקורונה הרבה מעסיקים סגרו את משרדיהם וביקשו מעובדיהם לעבוד מהבית. גם מעסיקים וגם עובדים למדו בתקופה האחרונה שלא חייבים להיות במשרד, על מנת שהעבודה תיעשה. כתוצאה מזה, ישראלים שעשו רילוקיישן בתקופה זו מבקשים לחזור לישראל על מנת להיות קרובים למשפחה, או שהמעסיקים שלהם מבקשים מהם לחזור לישראל על מנת לחסוך בעלויות. האם ישראלי שעובד בחברה בינלאומית יכול להמשיך לעבוד מישראל למרות שלחברה אין קשר לישראל? איך מעסיקים יכולים להמשיך להעסיק את העובד? נטע ברומברג, ראש מחלקת דיני עבודה פרסמה מאמר בנושא זה בכלכליסט.
29 בספטמבר, 2020
ג׳קי זילברמן מרצה בנושא זכויות עובדים
היום התקיימה הרצאה של ג'קי זילברמן, עורכת דין ממחלקת דיני עבודה של משרדנו, בנושא זכויות עובדים בישראל. ההרצאה התקיימה במסגרת תכנית של Israel Tech Challenges, אשר הוקמה כדי להתמודד עם מחסור בכוח אדם טכנולוגי בתעשייה הישראלית. הארגון מספק תכניות הכשרה אינטנסיביות לעולים חדשים שהינם בוגרים מצטיינים מאוניברסיטאות מובילות ברחבי העולם. ההרצאה התקיימה במסגרת תכנית הכשרה של קבוצת Data Science.
24 ביוני, 2020
כך תשפיע הקפאת ויזות העבודה של טראמפ על ההייטק הישראלי
הנשיא דונלד טראמפ הודיע על הקפאת ויזות העבודה לארה"ב והחלטה זו הפכה לשיחת היום בהייטק הישראלי. נטע ברומברג, ראש מחלקת דיני עבודה במשרד התראיינה לכלכליסט בנושא ואמרה כי היא רואה במהלך האמריקאי אירוע בעל השלכות גלובליות משמעותיות: "מדובר בפגיעה לטווח ארוך בתהליך הגלובליזציה כפי שהכרנו אותה בעשורים האחרונים. סטארט אפים שירצו להתרחב בארה"ב יצטרכו לחפש עובדים מקומיים".
17 ביוני, 2020
וובינר: היבטי HR בפעילות של חברות ביפן
עו"ד נטע ברומברג, ראש מחלקת דיני עבודה במשרדנו, תתארח ב-23 ביוני בפאנל שיעסוק בהיבטי HR בפעילות של חברות ביפן. הוובינר מתקיים ביוזמת לשכת המסחר ישראל-יפן ומיועד לחברות השוקלות לפתוח פעילות ביפן או לחברות הפועלות כבר ביפן. 
24 במאי, 2020
חופשת מחל"ת: מה מגיע למי שפוטר בתום התקופה?
לפני קצת יותר מחודשיים יצאו מיליון ישראלים לחל"ת. האם אפשר לחייב עובד לשוב בעוד ילדיו נמצאים בבית, ומה יהיה על מי שיחזרו לעבודתם בהיקף משרה נמוך יותר? נטע ברומברג ראש מחלקת דיני עבודה במשרד, התראיינה למעריב והסבירה מהם זכויות העובד וחובות המעביד.
20 במאי, 2020
מדריך לעשיית עסקים בישראל באתר Practical Law
גם השנה היינו אחראים לכתיבת המדריך לעשיית עסקים בישראל עבור האתר Practical Law. המדריך מקיף נושאים רבים ביניהם מערכת המשפט בישראל, השקעות זרות, דיני עבודה, מיסוי, תחרות, פרטיות, קניין רוחני ועוד.
4 במאי, 2020
וובינר: השלכות הקורונה על פעילות עסקית בישראל
הצטרפו אלינו לפאנל מומחים של משרד Fox Rothschild שיעסוק באתגרים בהם נתקלים יזמים ואנשי עסקים ישראלים השוהים בישראל או גרים בחו"ל. הפאנל יבחן סוגיות של ביטוח, מיסים, סיוע ממשלתי בארה"ב, מדע וטכנולוגיה, ביטחון ברשת, הטבות למנהלים, עבודה ותעסוקה. נטע ברומברג תסקור את סוגיות דיני עבודה בישראל. 
20 במרץ, 2020
פודקאסט בנושא זכויות עובדים ביציאה לחל"ת ובבידוד
 לי אלתר השתתפה כמומחית בפודקאסט שעסק בנושא זכויות עובדים הנמצאים בבידוד או נאלצים לצאת לחופשה ללא תשלום (חל"ת) בשל התפשטות הקורונה.
9 במרץ, 2020
פער בשכר ופער גדול יותר בפנסיה: מה מצבן של הנשים בשוק העבודה?
עו"ד נטע ברומברג בראיון למאקו לרגל יום האישה הבינלאומי על מצבן של הנשים בשוק העבודה.
20 בינואר, 2020
הטבות בחוזה העסקה שחשוב להכיר
רבים נוטים לחשוב שהמרכיב העיקרי עליו יש להתמקח לפני חתימה על חוזה עבודה הוא השכר. עם זאת, הטבות מסוימות, יכולות לצמצם את ההוצאות החודשיות ולהשאיר את העובדים עם יותר כסף בסוף החודש וגם בפנסיה. כמומחית בתחום דיני עבודה, התראיינה נטע ברומברג לביזפורטל ונגעה בשוני בין חוזים הנחתמים מול חברות עם הסכמים קיבוציים וחברות הכפופות לצווי הרחבה.
12 בנובמבר, 2019
מעסיקים - איך לפעול בעקבות המצב הבטחוני? ראיון עם נטע ברומברג
בעקבות המצב הבטחוני פורסמו מוקדם יותר הנחיות פיקוד העורף לגבי הגעה למקומות עבודה בעוטף עזה וביזור גוש דן. כך, עובדים ובעלי עסקים רבים מצאו עצמם הבוקר בחוסר ודאות לגבי זכויותיהם ואיך לפעול. נטע ברומברג, ראש מחלקת דיני עבודה של משרדנו התראיינה לדה מרקר ולמאקו והסבירה איך מה מותר ומה אסור לדרוש מעובדים.
18 בספטמבר, 2019
האם עובדים יכולים להביע עמדות פוליטיות ברשתות החברתיות ?
עו"ד נטע ברומברג, ראש מחלקת דיני עבודה, התראיינה ל-Ynet בנוגע לאפשרות של עובדים לעסוק בנושאים פוליטיים ולהביע את עמדותיהם האישיות ברשתות החברתיות. לדברי נטע "פרסום עמדות אישיות ברשתות מעלה שאלות עקרוניות וערכיות הנוגעות בגבולות חופש הביטוי בחברה דמוקרטית, ביחסי עבודה שמגלמים מורכבות מיוחדת  ובגבול בין האישי למקצועי".
31 באוקטובר, 2018
התמודדות הארגון עם הטרדות מיניות במקום העבודה
משרדנו ארח היום יחד עם משרד SPB סמינר בנושא הטרדות מיניות במקום העבודה. מרי ציון ראש מחלקת דיני עבודה נתנה סקירה של ההיבטים המשפטיים המרכזיים בישראל.
25 באוקטובר, 2018
שאלות ותשובות על הזכות להתאגדות עובדים
עו"ד מרי ציון עונה במאקו על סדרת שאלות הנוגעת לזכות של עובדים להתאגד במקום העבודה
3 באוקטובר, 2018
הזמנה לסמינר: הגנה מפני הטרדות מיניות במקום העבודה - מקרי בוחן בבריטניה, ארה"ב וישראל
הצטרפו למשרד ברנע ולמשרד Squire Patton Boggs לסמינר שיעסוק באופן בו ארגונים מתגוננים מפני הטרדות מיניות במקום העבודה תוך בחינה של החוקים הרלוונטים בבריטניה, ארה"ב וישראל.
הזן כתובת אימייל על מנת להירשם לניוזלטר: