© כל הזכויות שמורות לברנע ג'פה לנדה משרד עורכי דין

Together is powerful

חיפוש לפי תחום

חדשות ועדכונים /  התחדשות עירונית

13 באוגוסט, 2020
העליון צמצם את ההגנה לרוכשי דירות חדשות
פסיקה חדשה של שופטי העליון קובעת כי הערת אזהרה לא תשמש כבטוחה לרוכשים של דירות בפרויקט תמ"א 38 ברמת גן שהיזם בו פשט רגל. לאור הפסיקה, התראיין אלדר אדטו, ראש מחלקת הנדל"ן במשרדנו, התראיין לכלכליסט ואמר בין היתר: "בעשרות פרויקטים של תמ"א 38 בכל רחבי הארץ, הבטוחה היחידה שקיבלו עד היום רוכשי הדירות הינם הערות אזהרה. הערות אזהרה אלה ניתנו מכח הוראות חוק המכר (הבטחת השקעות של רוכשי דירות) אשר נועדו בראש ובראשונה להבטיח את כספם של רוכשי הדירות. חשוב להדגיש כי פסק הדין הינו לאירוע ספציפי נקודתי, בו הקבלן קורס והערות האזהרה מהוות "נכס מכביד" לסיומו של הפרויקט".
10 בפברואר, 2020
הקרב על הפינוי בינוי: משרד המשפטים רוצה שתקבלו יותר על כל דירה
אלדר אדטו מגיב בגלובס על היוזמה של הרשות להתחדשות עירונית להגבלת הוספת השטח לדירות בפרויקטים של פינוי בינוי ל-12 מ"ר. לדבריו, המשמעות של הקטנת התמורות היא הקטנה נוספת ברווחיות היזמים, דבר שיסכן את קידום הפרויקטים בתחום.
23 בדצמבר, 2019
פסקי הדין המשמעותיים בתחום הנדל"ן ב- 2019
מוסף הנדל"ן של גלובס סיכם את פסקי הדין החשובים בתחום הנדל"ן לשנת 2019. כמומחה בתחום, הציג אלדר אדטו את אחד מפסקי הדין החשובים ודן בהחלטה השנויה במחלוקת של בית המשפט לבטל הערות אזהרה שנרשמו על שם הרוכשים על מנת לאפשר התקדמות בפרויקט התחדשות עירונית. לדברי אלדר מדובר בפסק דין בעל השלכות מרחיקות לכת.
5 בדצמבר, 2019
הרשות להתחדשות עירונית עצרה לראשונה פרויקטים של פינוי-בינוי בשל "החתמה פוגענית"
אלדר אדטו בראיון לדה מרקר בעקבות החלטה תקדימית של הרשות להתחדשות עירונית לעצור פרויקטים של פינוי-בינוי בעקבות "החתמה פוגענית" מצדו של היזם. לדברי אלדר מדובר בהתערבות ראויה של המדינה.
20 בנובמבר, 2019
כנס: התחדשות עירונית
משרדנו ארח היום כנס בנושא ההתחדשות העירונית. הכנס עסק בסקירה של שנת 2019 בתחום ובתחזיות לשנת 2020. אלדר אדטו ומיטל רחים בכר ממשרדנו נתנו סקירה של התיקונים החדשים והחידושים המיסויים בתחום. כמו כן, ארחנו את יו"ר הרשות להתחדשות עירונית וקיימנו פאנל מומחים.
14 בנובמבר, 2019
אלדר אדטו הנחה את פאנל ראשי הערים בכנס ארגון הקבלנים והבונים
אלדר אדטו, ראש מחלקת נדל"ן במשרדנו, הנחה היום את פאנל ראשי הערים, זאת במסגרת כנס ארגון הקבלנים והבונים שמתקיים באילת. בפאנל, שהיה פאנל הפתיחה של הכנס, השתתפו ראש עיריית אילת, ראשת העיר יהוד-מונוסון, מנכל"ית משותפת של חברת שלום את נתן ויו"ר ארגון הקבלנים והבונים מחוז תל אביב והמרכז.
4 באוגוסט, 2019
מיטל רחים בכר בין 40 הצעירים המבטיחים בנדל"ן והתחדשות עירונית
עו"ד מיטל רחים בכר ממחלקת הנדל"ן במשרדנו בין 40 הצעירים המבטיחים בנדל"ן והתחדשות עירונית של אתר מגדילים
7 ביולי, 2019
החרגת בניין מתכנית פינוי בינוי בשל התנגדות דייריו
עו"ד אלדר אדטו התראיין לכתבה בגלובס בנוגע לפרויקט פינוי בינוי בשכונת קריית יובל בירושלים. אלדר מלווה חלק מדיירי הפרויקט. דיירים של הבניין האמצעי הגישו התנגדות לתכנית לוועדה המחוזית לתכנון ובנייה בירושלים וזו החליטה בסופו של דבר להחריגו מהפרויקט. לדבריו של אלדר, ההחלטה לאשר את התכנית מוכיחה כי ניתן לעשות גמישות תכנונית, להחריג בניין 'סרבן' ולאשר תכניות של פינוי בינוי.
3 ביולי, 2019
המועד המסתמן לסיומה של תמ"א 38: מאי 2020
מנהל התכנון חשף כי המועד המסתמן לסיום תכנית התמ"א 38 הוא מאי 2020. אלדר אדטו, ראש מחלקת הנדל"ן במשרדנו, התראיין לדה מרקר ואמר שההודעה מכניסה לסחרור ענף שלם שנבנה על בסיס תמ"א 38 ופרויקטים שהשקיעו בהם מאות שעות עבודה ומאות אלפי שקלים יוותרו מיותמים וללא יכולת להוציא אותם לפועל.
12 ביוני, 2019
פרויקט פינוי בינוי ראשון בגבעת אולגה
מחלקת הנדל"ן במשרדנו מייצגת את יזמי הפרויקט וחלק מהדיירים בפרויקט פינוי בינוי ברחוב הגדוד העברי בגבעת אולגה שבחדרה.
3 בינואר, 2019
מאמר: להציל את תמ"א 38
עו"ד אלון וולנר, המרכז את תחום התחדשות עירונית במשרדנו במאמר לדאנס כלכליסט על שינוי המגמה בהתחדשות העירונית מפרויקטים של תמ"א 38 לפינוי ובינוי.
הזן כתובת אימייל על מנת להירשם לניוזלטר: