© כל הזכויות שמורות לברנע ג'פה לנדה משרד עורכי דין

Together is powerful

חיפוש לפי תחום

חדשות ועדכונים /  נדל"ן

13 ביולי, 2021
עסקאות נדל"ן במטבעות דיגיטליים – אתגרים רגולטוריים
היקף עסקאות הנדל"ן הנעשות במטבעות דיגיטליים צפוי לגדול בשנים הקרובות, בעיקר בקרב מתעשרי הייטק צעירים מעודכני טכנולוגיה. ד"ר צבי גבאי, ראש מחלקת שוק ההון במשרדנו ולשעבר הממונה על האכיפה ברשות לניירות ערך, בראיון לגלובס בנושא, בו הוא מסביר על האתגרים הרגולטוריים שקיימים בעסקאות מהסוג הזה.
20 ביוני, 2021
רכישת קרקע חקלאית - תקן שמאי 22
רכישת קרקע חקלאית הפכה לאפיק השקעה שכיח עם סיכויי השבחה גבוהים. לצד זה, קיימים לא מעט סיכונים שעל הרוכש הפוטנציאלי להיערך לקראתם. חגית בן-משה המרכזת את תחום המגזר ההתיישבותי במשרדנו, התראיינה ל-Ynet בכתבה שעסקה בנושא 'הסיכונים ברכישת קרקע חקלאית' והסבירה מהו תקן שמאי 22 וחשיבותו ברכישות שכאלה.
13 באוגוסט, 2020
העליון צמצם את ההגנה לרוכשי דירות חדשות
פסיקה חדשה של שופטי העליון קובעת כי הערת אזהרה לא תשמש כבטוחה לרוכשים של דירות בפרויקט תמ"א 38 ברמת גן שהיזם בו פשט רגל. לאור הפסיקה, התראיין אלדר אדטו, ראש מחלקת הנדל"ן במשרדנו, התראיין לכלכליסט ואמר בין היתר: "בעשרות פרויקטים של תמ"א 38 בכל רחבי הארץ, הבטוחה היחידה שקיבלו עד היום רוכשי הדירות הינם הערות אזהרה. הערות אזהרה אלה ניתנו מכח הוראות חוק המכר (הבטחת השקעות של רוכשי דירות) אשר נועדו בראש ובראשונה להבטיח את כספם של רוכשי הדירות. חשוב להדגיש כי פסק הדין הינו לאירוע ספציפי נקודתי, בו הקבלן קורס והערות האזהרה מהוות "נכס מכביד" לסיומו של הפרויקט".
10 באוגוסט, 2020
מה צריך לדעת על דירה להשקעה לאחר הורדת המס
משרד האוצר מפחית את המס על רכישת דירה להשקעה. כמה תשלמו ואיך תבחרו את מסלול תשלום המס הנכון עבורכם. מדריך למשקיע מאת ליאת קיסרי התפרסם במאקו
10 ביולי, 2020
באנו לחדש לכם – כתבת מומחים בתחום ההתחדשות העירונית
במוסף סוף השבוע של ידיעות אחרונות, ריכזו מומחים שיענו על כל האלות הבוערות בתחום ההתחדשות העירונית. עו"ד אלדר אדטו, שותף וראש מחלקת הנדל"ן של המשרד, הסביר מהו דיור לחלופי ומתי דייר זכאי לו וכמו כן, דיבר אלדר על עיכובים בפרוייקט
1 ביולי, 2020
השוכר הפסיק לשלם ומסרב לעזוב? ראיון עם ליאת קיסרי
בתכנית "חשיפה" של חיים אתגר פורסם כי משפחת רפאלי התמודדה עם דייר ששכר מהם נכס במגדל יוקרה. אותו דייר, לטענת המשפחה, הפסיק לשלם ולא הסכים להתפנות מהנכס. לאחר התכנית, ראיין חיים אתגר את ליאת קיסרי, כמומחית המלווה לקוחות פרטיים המשכירים נכסים, הסבירה ליאת איך אפשר לבדוק את אמינות השוכרים ומה עושים שהדייר מסרב להתפנות
23 במרץ, 2020
אפקט הקורונה: שאלות ותשובות בתחום הנדל"ן
אלדר אדטו עונה בגלובס על שאלה הנוגעת להפעלת סעיף כוח עליון בחוזה נדל"ן. לדברי אלדר, "אין בחוק הגדרה חד משמעית של מהו אירוע כוח עליון, והפרשנות לכך היא בהתאם לפסיקה".
22 במרץ, 2020
רשות מקרקעי ישראל : החלטה של ועדת ההשגות תחשב כהמלצה בלבד
עו"ד חגית בן משה בראיון לדה מרקר בעקבות ההחלטה של רשות מקרקעי ישראל כי החלטה של ועדת ההשגות על שומות מקרקעין תחשב המלצה בלבד ואינה מחייבת. לדברי חגית "להחלטה הזאת, שהתקבלה בימים טרופים אלה שבהם כל המשק הישראלי מצוי בקיפאון - עלולה להיות משמעות מרחיקת לכת".
10 בפברואר, 2020
הקרב על הפינוי בינוי: משרד המשפטים רוצה שתקבלו יותר על כל דירה
אלדר אדטו מגיב בגלובס על היוזמה של הרשות להתחדשות עירונית להגבלת הוספת השטח לדירות בפרויקטים של פינוי בינוי ל-12 מ"ר. לדבריו, המשמעות של הקטנת התמורות היא הקטנה נוספת ברווחיות היזמים, דבר שיסכן את קידום הפרויקטים בתחום.
23 בדצמבר, 2019
פסקי הדין המשמעותיים בתחום הנדל"ן ב- 2019
מוסף הנדל"ן של גלובס סיכם את פסקי הדין החשובים בתחום הנדל"ן לשנת 2019. כמומחה בתחום, הציג אלדר אדטו את אחד מפסקי הדין החשובים ודן בהחלטה השנויה במחלוקת של בית המשפט לבטל הערות אזהרה שנרשמו על שם הרוכשים על מנת לאפשר התקדמות בפרויקט התחדשות עירונית. לדברי אלדר מדובר בפסק דין בעל השלכות מרחיקות לכת.
11 בדצמבר, 2019
מיטאפ ליזמי נדל"ן בנושא גיוס המונים
ארחנו היום יחד עם פלטפורמת גיוס ההמונים פיפלביז מפגש ליזמי ואנשי נדל"ן. הכנס עסק באפשרויות מימון ליזמים לגייס הון מהציבור הרחב במסגרת הרגולציה החדשה של רכז הצעה. צבי גבאי הרצה למשתתפים על גיוסי הון, אפיקי מימון בתחום הנדל"ן, תנאי סף לגיוס באמצעות רכז הצעה ועל מוגבלות הגיוס וההשקעה.
5 בדצמבר, 2019
הרשות להתחדשות עירונית עצרה לראשונה פרויקטים של פינוי-בינוי בשל "החתמה פוגענית"
אלדר אדטו בראיון לדה מרקר בעקבות החלטה תקדימית של הרשות להתחדשות עירונית לעצור פרויקטים של פינוי-בינוי בעקבות "החתמה פוגענית" מצדו של היזם. לדברי אלדר מדובר בהתערבות ראויה של המדינה.
20 בנובמבר, 2019
כנס: התחדשות עירונית
משרדנו ארח היום כנס בנושא ההתחדשות העירונית. הכנס עסק בסקירה של שנת 2019 בתחום ובתחזיות לשנת 2020. אלדר אדטו ומיטל רחים בכר ממשרדנו נתנו סקירה של התיקונים החדשים והחידושים המיסויים בתחום. כמו כן, ארחנו את יו"ר הרשות להתחדשות עירונית וקיימנו פאנל מומחים.
14 בנובמבר, 2019
אלדר אדטו הנחה את פאנל ראשי הערים בכנס ארגון הקבלנים והבונים
אלדר אדטו, ראש מחלקת נדל"ן במשרדנו, הנחה היום את פאנל ראשי הערים, זאת במסגרת כנס ארגון הקבלנים והבונים שמתקיים באילת. בפאנל, שהיה פאנל הפתיחה של הכנס, השתתפו ראש עיריית אילת, ראשת העיר יהוד-מונוסון, מנכל"ית משותפת של חברת שלום את נתן ויו"ר ארגון הקבלנים והבונים מחוז תל אביב והמרכז.
12 באוגוסט, 2019
משכירים או שוכרים דירה? זה מה שאתם צריכים לדעת
עו"ד אלון וולנר במאמר בוואלה נדל"ן על הזכויות והחובות של המשכיר והשוכר.
22 באוגוסט, 2019
מאיה זיסר בתכנית סוגרים חשבון
עו"ד מאיה זיסר, שותפה במחלקת הנדל"ן, השתתפה בתכנית הטלוויזיה סוגרים חשבון ודיברה על שכירויות בחודשי הקיץ.
4 באוגוסט, 2019
מיטל רחים בכר בין 40 הצעירים המבטיחים בנדל"ן והתחדשות עירונית
עו"ד מיטל רחים בכר ממחלקת הנדל"ן במשרדנו בין 40 הצעירים המבטיחים בנדל"ן והתחדשות עירונית של אתר מגדילים
23 ביולי, 2019
ראיון בדהמרקר עם אלדר אדטו בנוגע לקבוצות רכישה
עו"ד אלדר אדטו התראיין לדה מרקר בנושא קבוצות רכישה. הראיון התקיים בעקבות הפרסום כי רוכשי דירות בפרויקט בלו (Blue) הגישו תביעה כנגד קנדה ישראל. בראיון הסביר אלדר כי "מי שמחליט להצטרף לקבוצת רכישה הופך להיות יזם, יחד עם שאר חברי הקבוצה. כך שלמעשה הוא תלוי בניהולה של הקבוצה. למצטרף לקבוצת רכישה אין מחיר סופי לדירה, אין מועד סופי לאכלוס ואין ערבויות בגין הכספים שהוא משלם. חשוב לזכור כי למרות האפשרות לחיסכון גדול בשווי הדירה העתידית, שמגיע לעתים ל–20%, פרויקטים רבים מנוהלים בצורה שגויה ולעתים חברי הקבוצה שילמו לבסוף יותר כסף ממה שהיו משלמים אם היו קונים דירה ישירות מקבלן".
7 ביולי, 2019
החרגת בניין מתכנית פינוי בינוי בשל התנגדות דייריו
עו"ד אלדר אדטו התראיין לכתבה בגלובס בנוגע לפרויקט פינוי בינוי בשכונת קריית יובל בירושלים. אלדר מלווה חלק מדיירי הפרויקט. דיירים של הבניין האמצעי הגישו התנגדות לתכנית לוועדה המחוזית לתכנון ובנייה בירושלים וזו החליטה בסופו של דבר להחריגו מהפרויקט. לדבריו של אלדר, ההחלטה לאשר את התכנית מוכיחה כי ניתן לעשות גמישות תכנונית, להחריג בניין 'סרבן' ולאשר תכניות של פינוי בינוי.
3 ביולי, 2019
המועד המסתמן לסיומה של תמ"א 38: מאי 2020
מנהל התכנון חשף כי המועד המסתמן לסיום תכנית התמ"א 38 הוא מאי 2020. אלדר אדטו, ראש מחלקת הנדל"ן במשרדנו, התראיין לדה מרקר ואמר שההודעה מכניסה לסחרור ענף שלם שנבנה על בסיס תמ"א 38 ופרויקטים שהשקיעו בהם מאות שעות עבודה ומאות אלפי שקלים יוותרו מיותמים וללא יכולת להוציא אותם לפועל.
הזן כתובת אימייל על מנת להירשם לניוזלטר: