© כל הזכויות שמורות לברנע ג'פה לנדה משרד עורכי דין

Together is powerful

חיפוש לפי תחום

חדשות ועדכונים /  תחרות והגבלים עסקיים

13 באפריל, 2021
ברנע ייצגו את ג'ינרג'י במכירתה לאו.פי.סי הציבורית
עורכי הדין יובל לזי ומאיר ווינקלר ליוו את חברת ג'ינרג'י אשר פועלת בתחום של טעינה של רכבים חשמליים, במכירתה לאו.פי.סי הציבורית מקבוצת עידן עופר. גובה העסקה הינו 67 מיליון ₪. הליווי המשפטי כלל את כל היבטי העסקה שכללו בין היתר סוגיות של הגבלים עסקיים.
27 בפברואר, 2019
הזמנה לסמינר: דיני התחרות החדשים והשפעתם על העסק שלכם
משרדנו יערוך ב-18/03 כנס, שיעסוק באופן שבו התיקונים האחרונים לחוק ההגבלים העסקיים פוגשים את חיי היום יום של התאגיד ונושאי המשרה בו. בכנס ייקח חלק נציג של רשות התחרות.
8 בנובמבר, 2018
ברנע מייצגים את חברת סקאל גלובל דיוטי פרי בע"מ
משרדנו מלווה את הבעלים של חברת סקאל גלובל דיוטי פרי בע"מ במכירת החברה כחלק מעסקת מכירת קבוצת סקאל לידי איש העסקים טדי שגיא.
14 בינואר, 2018
אילן בלומנפלד בפאנל בנושא הגבלים עסקיים ב"אחד העם" – מגזין איגוד החברות הציבוריות של עיתון הארץ
עו"ד אילן בלומנפלד, שותף במחלקת הגבלים עסקיים במשרדנו, השתתף בפאנל בנושא התיקונים המוצעים לחוק ההגבלים העסקיים ב"אחד העם" – מגזין איגוד החברות הציבוריות של עיתון הארץ. (עמודים 16-19)
26 במרץ, 2017
הקנס לקוקה-קולה: "נראה שהלפרין רוצה לעלות את רף הענישה"
עו"ד זוהר לנדה, ראש מחלקת ליטיגציה, במשרד ברנע התראיין לגלובס בעקבות החלטת המונה על ההגבלים העסקיים להטיל על החברה המרכזית למשקאות (קוקה קולה ישראל) עיצום כספי חסר תקדים. לדבריו, אין די בעיצום הכספי שנקבע וכי על הרשות לעשות שימוש במכלול הכלים העומדים לרשותה, לרבות הכלים האזרחיים.
15 במרץ, 2017
האם וכיצד לאכוף על מונופול את האיסור על גביית מחיר מופרז בלתי הוגן
עו"ד אילן בלומנפלד, שותף במחלקת הגבלים עסקיים במשרד ברנע במאמר דעה לדה מרקר העוסק בשאלה האם וכיצד על הרשות לאכוף על בעל מונופול את האיסור על גביית מחיר מופרז בלתי הוגן.
12 בפברואר, 2017
רשות ההגבלים תאשר? שופרסל מתעניינת ברכישת ניו פארם
עו"ד אילן בלומנפלד, שותף במחלקת הגבלים עסקיים במשרד ברנע, התראיין לדה מרקר בעקבות הודעה של רשת המזון, שופרסל על כוונתה לרכוש את רשת ניו פארם מקבוצת המשביר לצרכן. לדברי אילן "במידה שאכן שופרסל תרכוש את ניו פארם, רשות ההגבלים העסקיים תצטרך לאשר את העסקה, זאת על ידי בחינת כוח השוק של הגוף הממוזג".  לדבריו "אין ספק שיהיה מעניין לראות מה תחליט הרשות, זאת בעיקר לאור גודל החברות המדוברות וגודל השוק של כל חברה".
5 בפברואר, 2017
משרד ברנע סיקר את השוק הישראלי במדריך המשפטי - Practical Law
מחפשים לעשות עסקים בישראל? מדריך לעשיית עסקים בישראל שנכתב על ידי משרדנו פורסם באתר Practical Law. המדריך מקיף נושאים רבים ביניהם מערכת המשפט בישראל, השקעות זרות, רגולציה, יחסי עבודה, מיסוי וכו'.
9 בפברואר, 2016
זוהר לנדה התראיין לעיתון "דה מרקר" בנוגע למינויה של מיכל הלפרין כממונה על הגבלים עסקיים.
בעקבות מינוייה של עו"ד מיכל הלפרין לממונה על ההגבלים העסקיים על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו, ראיין מגזין "דה מרקר" בכירים במערכת המשפטית ושמע מהם על הסוגיות העיקריות והאתגרים עמם תצטרך הלפרין להתמודד עם כניסתה לתפקיד החדש. כמומחה במתן ייעוץ בנושא מונופולים והגבלים עסקיים, עו"ד זוהר לנדה שהיה בין המרואיינים, הגיב: "אחד מהאתגרים המשמעותיים שניצבים בפניה של עו"ד הלפרין הוא שמירה על האיזון העדין שבין המשך העידוד של אותן חברות זרות שמחפשות להיכנס ולהשקיע במשק הישראלי וליהנות מהאיכות הטכנולוגית והחדשנות הישראלית שבאה לידי ביטוי גם בשוק המזון, לבין הצרכן הישראלי שיוקר המחיה מעסיק אותו ברמה היום-יומית". 
10 בפברואר, 2014
ראיון עם סיימון ג'פה במגזין The Lawyer
 המגזין המשפטי היוקרתי The Lawyer בכתבה הסוקרת את המונופול בארץ ואת השינויים החלים בישראל בתחום ההגבלים העסקיים. ראיון עם סיימון ג'פה.   
5 בינואר, 2014
מאמר דעה - חוק הריכוזיות
בחינת שיקולי הריכוזיות הכלל משקית מעוררת סימני שאלה ולא פחות סימני יישום. התוצאה הבלתי נמנעת היא שבמקום שהחוק יעודד תחרות הוא ייצור ריכוזיות נוספ
29 בדצמבר, 2013
סמכויות הממונה על ההגבלים העסקיים- פאנל מומחים של כלכליסט
בעקבות אישור חוק הריכוזיות, כינס כלכליסט פאנל מומחים, ביניהם עו"ד מיקי ברנע , אשר דן בסמכויות הממונה על ההגבלים העסקיים ובהשפעות החוק החדש על המשק
5 באוקטובר, 2014
סיכום השנה המשפטית - מעריב
איך נראתה שנת המשפט החולפת וכיצד תראה השנה הבאה. פאנל  משפטנים מומחים סיכם את השנה החולפת ומנסה להעריך כיצד תראה השנה הבאה. בין המומחים עו"ד מיקי ברנע (שוק ההון) ועו"ד זוהר לנדה (הגבלים עסקיים).
30 באוקטובר, 2014
זוהר לנדה מגיב לדבריו של "דיויד גילה כי "חרם צרכנים מאורגן זו תופעה מבורכת
הממונה על ההגבלים העסקיים, דיוויד גילה, קרא בישיבת ועדת הכספים של הכנסת שדנה ביוקר המחייה בישראל לחרם צרכנים כולל ורציף. "חרם צרכנים הוא תופעה מבורכת", אמר גילה. עוד הוסיף כי: "אם משהו נראה לכם יקר מדי – אל תקנו. כל צרכן צריך לעשות את החרם הפרטי שלו. הוא צריך לתת צ'אנס למוצרים מתחרים גם אם הם לא המותג המוביל. בצורה כזאת אפשר יהיה לרסן את החברות". בתגובה לדבריו, רואיין זוהר לנדה, שותף בכיר במשרד ברנע וראש מחלקת הליטיגציה במשרד למעריב וטען ש"גילה מטיל שלא בצדק, את האחריות על הצרכן".
13 בנובמבר, 2014
סמכויות הממונה על ההגבלים העסקיים- מאמר דעה
אף שלרשות ההגבלים יש כלים לקידום התחרות בשוק המזון, היא מעדיפה לשלוח את הצרכן להילחם לבד במונופולים הגדולים. מאמר דעה, זוהר לנדה, כלכליסט. 
הזן כתובת אימייל על מנת להירשם לניוזלטר: