© כל הזכויות שמורות לברנע ג'פה לנדה משרד עורכי דין

Together is powerful

חיפוש לפי תחום

סיגל אבן צור חדשות ועדכונים / 

22 בדצמבר, 2020
פסיקה חדשה: האם עובד יכול להסכים בהתנהגות להרעה בתנאי העבודה?
לאור משבר הקורונה מעסיקים רבים נאלצו להפחית את שכרם של עובדיהם. הפחתות שכאלה, כאשר אינן מתבצעות בהסכמה או בצורה סדורה, עלולות להוות כר פורה לטענות בדבר הרעה מוחשית בתנאי עבודה, הליכי התפטרות בדין מפוטר ויצירת סביבת עבודה רוויה במתחים. והנה, פסק דין חדש של בית הדין הארצי לעבודה קובע כי בנסיבות מסוימות גם התנהגות יכולה להיחשב כהסכמה לגיטימית לשינוי בתנאי העבודה ולהפחתת שכר.  
30 באוגוסט, 2020
מעתה מעסיקים חייבים בפרסום פערי שכר בין נשים לגברים
בימים האחרונים אושר תיקון לחוק שכר שווה לעובדת ולעובד, המחייב מעסיקים לערוך ולפרסם דו”ח שכר שנתי המצביע על פערי שכר בין עובדות לעובדים. עיקר התיקון קובע על מעסיקים מסוימים לערוך אחת לשנה דו”ח פנימי המפרט את השכר הממוצע בקרב עובדיהם ומצביע על פערי השכר הממוצע בין גברים ונשים בכל קבוצת עובדים במקום העבודה.
30 באוגוסט, 2020
לא כל מקרה של הצעה או התייחסות בעלת אופי מיני של ממונה מהווה הטרדה מינית
פסק דין חשוב בתחום יחסי מרות ומניעת הטרדה מינית במקום העבודה קובע כי לא בכל מקרה של יחסי מרות במקום העבודה יש להניח באופן אוטומטי כי בעל סמכות ניהולית הטריד מינית. בפסק דין זה, ניתן לומר שבית הדין הארצי לעבודה מיתן, במידת מה, את ההנחיה הגורפת בנוגע להטרדה מינית על ידי בעל מרות.
3 בפברואר, 2020
למי שייך הפטנט ? - זכאות עובדים לתמלוגים
פסק דין שניתן לאחרונה בבג"ץ קבע כי מעסיק יכול להתנות בהסכם העבודה על זכאות העובד לתמלוגים בגין כל שיפור, שכלול או המצאה לו היו היה העובד שותף במהלך העסקתו.
הזן כתובת אימייל על מנת להירשם לניוזלטר: