© כל הזכויות שמורות לברנע ג'פה לנדה משרד עורכי דין

Together is empowering

חיפוש לפי תחום

חדשות ועדכונים / שגיא גרוס

היבטים סביבתיים בעסקאות M&A: הרצאה של שגיא גרוס

עו"ד שגיא גרוס, שותף במשרדנו, הרצה באוניברסיטת בר-אילן במסגרת קורס בנושא משפט סביבתי ודיבר על היבטים סביבתיים בעסקאות M&A.

קטגוריות: משפט סביבתי

פעילות מלכ"רים במצב חירום

עמותות וחל"צים יוכלו לחרוג ממטרותיהן המאושרות על מנת להשתתף במאמצי הסיוע לנפגעי המלחמה ללא צורך בהגשת בקשה לשינוי מטרות. זאת, בהתאם להנחיות חדשות של רשמת העמותות וההקדשים.

פטור מהיטל השבחה למלכ"רים

בית המשפט קבע כי במקרה של מכירת נכס מקרקעין ע"י מלכ"ר, די שהתמורה מהמכירה תשמש למטרות הציבוריות שהוגדרו בחוק, כדי שהמלכ"ר יקבל פטור מהיטל השבחה.

שינוי מהותי לרעה בעסקאות מיזוגים ורכישות

סעיפי MAC נועדו להגן על רוכשים מפני שינויים לרעה בחברה אותה הם קונים. אולם, כיוון שאין הגדרה אחת מדויקת ומקיפה לסוג השינויים האלה, ושבתי המשפט לא ממהרים לפסוק בתביעות הנוגעות ב-MAC, חשוב לדעת איך לנסח אותם בצורה בהירה וספציפית ככל האפשר.

שגיא גרוס הרצה בקורס באוניברסיטת בר אילן

עו"ד שגיא גרוס, שותף במשרדנו, הרצה בקורס משפט סביבתי, באוניברסיטת בר-אילן ודיבר על על היבטים סביבתיים בעסקאות מיזוגים ורכישות.

קטגוריות: משפט סביבתי

בית המשפט: ליקויים חמורים בעמותה לא יובילו לפירוקה, בשל חשיבותה לציבור

על אף הליקויים חמורים שנמצאו בעמותת משפחה חדשה, קיבל בית המשפט פשרה אשר הושגה לאור העובדה שמתן צו פירוק לעמותה עלול להשפיע על  האנשים שנעזרים בשירותיה.

דיזלגייט: כללי המשחק בישראל משתנים בכל הקשור לתובענות ייצוגיות בסוגיות של מפגעים סביבתיים

בית המשפט קבע לאחרונה כי הפרט זכאי להגיש תובענה ייצוגית בגין נזק הנגרם לו ממפגעים סביבתיים ובפרט מזיהום אוויר, שכן תובענות ייצוגיות סביבתיות מהוות אמצעי אפקטיבי במלחמה בעבירות הנוגעות לאיכות הסביבה (וזאת יחד עם אמצעים מנהליים ואכיפה אזרחית).

ברנע: ייצוג חברת פרונטו דיאגנוסטיקה ובעליה בעסקת מכירה לחברת נובולוג

עורכי הדין שגיא גרוס ודור לוי-תם ממשרדנו ייצגו את חברת פרונטו דיאגנוסטיקה ובעליה בעסקה למכירת השליטה בחברה, העוסקת בתחום דיאגנוסטיקה גנטית מולקולרית, לחברת נובולוג.

 

קטגוריות: הייטק | מדעי החיים | קניין רוחני ורישיונות | רגולציית פארמה | תאגידים

ברנע: ייצוג נווה פארמה במכירה לדיפלומט בהיקף של 81 מיליון ש"ח

משרדנו ייצג את חברת נווה פארמה אשר עוסקת בפיתוח, שיווק ומכירת תוספי תזונה, וכן אביזרים רפואיים בתחום 'אף אוזן גרון' במכירה של 65% מהחברה לחברת דיפלומט, חברה ציבורית תמורת 81 מיליון ₪. את נווה פארמה ייצגו עורכי הדין שגיא גרוס, דור לוי-תם ואיזבל פשייב.

קטגוריות: הייטק | מדעי החיים | תאגידים

המדריך להכרת מדד ה-ESG

חשיבותם של היבטי ESG בפעילות חברות ברורה לכל, אך התחום נתון לביקורת משמעותית. הביקורת אינה מופנית כלפי הערכים עצמם אלא כלפי הניצול שהחברות מנצלות את הערכים לצרכי תדמית ויחסי ציבור, וכלפי הקושי המהותי בהטמעת שינוי עומק בפעילות העסקית.

שדרוג חדש באתר גיידסטאר – עדכון עצמאי של מידע לעמותות וחברות לתועלת הציבור

לאחרונה השיק האתר 'גיידסטאר ישראל', המספק מידע אודות עמותות ומלכר"ים ממשק חדש ומשמעותי לעדכון עצמי של פרטי עמותות וחברות לתועלת הציבור. השדרוג נעשה כחלק מתוך מערך הייעול הנרחב של משרד המשפטים, הכולל מעבר לביצוע פעולות באמצעות המערכת המקוונת.

שגיא גרוס בקורס משפט סביבתי בפקולטה למשפטים באוניברסיטת בר אילן

כחלק משיתוף הפעול של משרדנו עם הפקולטה למשפטים באוניברסיטת בר אילן בנושא איכות הסביבה, הרצה עו"ד שגיא גרוס בפני סטודנטים בקורס משפט סביבתי על היבטים סביבתיים בעסקאות מיזוגים ורכישות: DD, מנגנוני שיפוי, השקעות ESG ועוד.

קטגוריות: מיזוגים ורכישות | משפט סביבתי | רגולציה | תאגידים

הטסלה היא חשמלית, אבל האם היא אקולוגית?

אילון מאסק הכריז על הקמת מפעל לייצור טסלה בגרמניה כבר ב-2019. הרישיון לפעול התקבל רק כעת. לרגולטור בגרמניה, לארגוני איכות הסביבה ולפוטין יש יד בדבר.

שכר שווה לעובדת ולעובד: חובות דיווח חדשות למעסיקים

צעד נוסף בדרך לשכר שווה לגברים ולנשים - יישום תיקון לחוק שכר שווה לעובדת ולעובד.

ברנע: ייצוג קבוצת עזריאלי ברכישת חדרי העבודה של לאבס ב-130 מיליון שח

עורכי הדין שגיא גרוס, דניאל קלינמן, איזבל פשייב ודור לוי תם ממשרדנו ייצגו את הלקוח שלנו ברכישת חברת לאבס מידי איש העסקי טדי שגיא. מתחם לאבס במגדל שרונה  כולל חללי עבודה, אולם כנסים, חדר הקרנה, לאונג' וחדר כושר. רשת לאבס הבינלאומית כוללת כמה מתחמי חללי עבודה משותפים בעולם לרבות בלונדון.במסגרת העסקה הענקנו ייעוץ גם בהיבטי דיני עבודה.

קטגוריות: מיזוגים ורכישות | תאגידים

הזרמת שפכים לים ללא היתר מובילה לקנס משמעותי

מלון בוטיק ביפו הורשע בהזרמת שפכים לים ללא היתר. בית המשפט הכריע ופסק קנס לחברה ולשניים מעובדיה.

מהלך משמעותי של המשרד להגנת הסביבה – הבטחת שיקום סביבתי בהתאם לעיקרון "המזהם משלם"

ועדת הכספים של הכנסת, בראשות חבר הכנסת אלכס קושניר (ישראל ביתנו), אישרה לאחרונה מנגנון בטוחות לצרכי שיקום נזקי הפסולת התעשייתית של רותם אמפרט (מקבוצת כימיקלים לישראל), כחלק מהדיון בעניין המשך הזיכיון לכריית פוספטים שמוענק כיום לחברה.

ברנע: ייצוג קבוצת נתון ובעלי מניות במכירת השליטה בקבוצה בלמעלה מ- 90 מיליון שקל

עורכי הדין שגיא גרוס, דניאל קלינמן ואיזבל פשייב מייצגים את קבוצת נתון ובעלי מניותיה בעסקה למכירת 70% מההחזקות בקבוצה לאפקון החזקות, חברה ציבורית. הקבוצה עוסקת בניהול, שיווק, תפעול ואחזקת נכסים ובטיחות אש.

קטגוריות: מיזוגים ורכישות | תאגידים

המשרד להגנת הסביבה: עיצום כספי של מיליוני שקלים על חברת שופרסל

משרד להגנת הסביבה פירסם השבוע כי הוא מטיל עיצום כספי בגובה 3 מיליון ש"ח על חברת שופרסל בגין הפרה של הוראות חוק אוויר נקי (בדגש על מניעה וצמצום של זיהום אוויר מצי כלי הרכב של החברה).

הגשת כתב אישום בגין אחריות נושאי משרה לאסון אקולוגי

לפני כשבע שנים התרחש אחד האסונות הסביבתיים החמורים שאירעו בישראל. במהלך עבודות הסטת צינורות נפט, התפוצץ אחד מצינורות הנפט הישנים של החברה הממשלתית קו צינורות אילת-אשקלון (קצא"א) באזור שמורת עברונה. כתוצאה מהפיצוץ, כחמישה מיליון ליטרים של נפט גולמי דלפו מהצינור וזרמו לשטחה של שמורת ערבת עברונה הסמוכה לצינור.

הקלה בתנאי הסף להתקשרות מוסדות המדינה עם עמותות וחברות לתועלת הציבור

עד היום, לא התאפשר למלכ"רים (מוסדות ללא כוונת רווח, דוגמת עמותות וחברות לתועלת הציבור) שאינם מחזיקים באישור ניהול תקין, להתקשר עם גורמי ממשלה. זאת, בהתאם להחלטת ממשלה משנת 2001.

 

אישור ניהול תקין, הוא אישור הניתן לעמותות ולחל"צ על ידי רשם העמותות וההקדשות, לאחר קבלת דיווח שנתי מהעמותה/החל"צ (בהתאם לדרישות הדין והנחיות הרשם), והוא תקף למשך שנה (או למשך שנתיים, עבור עמותות וחל"צ העמודות בקריטריונים מסוימים).

המועדון למשפט וסביבה של אוניברסיטת בר אילן: צרכנות ואופנה בת קיימא

במסגרת אירוע הפתיחה של מועדון למשפט וסביבה של אוניברסיטת בר אילן, עו"ד שגיא גרוס יישא דברי פתיחה ויתייחס לחשיבות הנושא של משפט וסביבה, ההתפתחות והתמורות בשנים האחרונות.

 

קטגוריות: משפט סביבתי

ESG – המושג החדש שצריך להכיר כשעושים בדיקת נאותות

הערכת ESG הפכה לחלק בלתי נפרד מבדיקת נאותות של חברות והיא עשויה לספק לרוכש הפוטנציאלי ניתוח לגבי יכולתה של חברה לפעול בהצלחה בעתיד במציאות של מודעות סביבתית גוברת. הערכות ESG חשובות במיוחד עבור חברות הבוחנות מיזוגים ורכישות והשקעות חדשות, וגם עבור כל חברה המכלכלת את צעדיה העתידיים.

לכן, בנוסף לכל הבדיקות האחרות שיש לבצע, לרבות בדיקות פיננסיות ובדיקות לזהות שחיתות, תהליך בדיקת נאותות מקיף חייב לכלול בחינה מדוקדקת של סוגיות ESG השונות.

בג"ץ: לוועדת הכספים סמכות מצומצמת באישור הטבת מס לעמותות

לאחרונה קבע בג"צ כי ועדת הכספים של הכנסת אינה מוסמכת להפעיל שיקול דעת רחב בבואה להעניק הכרה למוסדות ללא כוונת רווח על-פי סעיף 46 לפקודת מס הכנסה, ולמעשה, אישורה של הוועדה נדרש בהיבט פיקוחי בלבד.

תזכיר חוק האקלים – יעדים ודרכים להתמודדות

על פי תזכיר חוק האקלים שהתפרסם לאחרונה תתבצע מניעה וצמצום של פליטות גזי חממה, וכן תקודם היערכות מדינית להשפעות משבר האקלים ונזקיו.

המלצות הרשות לניירות ערך בעניין אחריות תאגידית וסיכוני ESG

לאור ההתעניינות הגוברת של משקיעים בשוקי הון בעולם בתחום ההשקעות האחראיות, פרסמה בשבועות האחרונים הרשות לניירות ערך מתווה מוצע לגילוי אודות אחריות תאגידית וסיכוני ESG.

מטרת המתווה, בין היתר, להוות בסיס להטמעת תחום האחריות התאגידית בקרב התאגידים המדווחים בישראל. אימוץ הכללים המוצעים במתווה ופרסום דוח אחריות תאגידית שנתי עשויים לסייע למשקיעים המתעניינים בהיבטי ESG בתאגידים המדווחים.

חמישה דברים שלא ידעתם על השקעות אימפקט

בעשור האחרון הפכו השקעות האימפקט למגמה בינלאומית להתמודדות עם האתגרים הגלובליים בתחומי הסביבה, הרווחה, הבריאות, התעסוקה והחינוך.  על רקע התפתחות תחום השקעות האימפקט, כדאי להכיר מספר מושגים מרכזיים שיכולים לעזור גם לכם בעת בחינת השקעה בכלל, ובתחום האימפקט בפרט.

מעריב: ערבות הדדית - ראיון עם שגיא גרוס

משבר הקורונה שגרם לנזקים כלכליים קשים, העצים את הצורך במיזמים פילנתרופים. עיתון מעריב הקדיש פינה לפעילות משרדנו תחום. עו"ד שגיא גרוס המרכז במשרד את התחום החברתי סיפר על פעילות המשרד עם עמותת משפחה תומכת.

קטגוריות: עמותות

הליך הרתעתי מול מפעל מזהם

המשרד להגנת הסביבה הטיל עיצום כספי של 634 אלף ₪ על חברת גדיב תעשיות פטרוכימיה מקבוצת בזן. העיצום ניתן לחברה במסגרת חוק אויר נקי, ועל כך שלא העמידה בזמן שנקבע לכך מתקן לטיפול בפליטות. בנוסף, המשרד להגנת הסביבה ציין כי בשל חומרת ההפרה, בנוסף לצעדי האכיפה המנהליים, הוטל גם עיצום כספי.

הפעימה השנייה של מענקי הסיוע למגזר השלישי והחברה האזרחית יוצאת לדרך

לפני מספר ימים יצאה לדרך הפעימה השנייה של צעדי הסיוע לטובת עמותות וחברות לתועלת הציבור. בהשוואה לפעימה הראשונה – הורחב התנאי של גובה מחזור ההכנסות של ארגון על מנת שיהיה זכאי למענק והורחבו תקופת הפגיעה הנבחנת ורף הסיוע המקסימלי.

ליווי קבוצת עזריאלי בהקמת אתר אופנה

קבוצת עזריאלי וקבוצת MGS מקימות חברה למכירת מוצרי אופנה והנעלה אונליין. מדובר בפעם הראשונה שעזריאלי מקימה חברה יחד עם קמעונאי. את העסקה הוביל שגיא גרוס ממשרדנו

קטגוריות: אינטרנט | מסחר אלקטרוני

רשם העמותות מאפשר הקלות בדיווח לעמותות וחברות לתועלת הציבור

בצל התפרצות נגיף הקורונה בישראל והצעדים המגבילים שננקטו, רשות התאגידים פרסמה הנחיות מעודכנות שנועדו להקל על עמותות וחברות לתועלת הציבור

צעדי סיוע לארגוני המגזר השלישי והחברה האזרחית

במסגרת ההתמודדות עם משבר הקורונה, פרסמה לאחרונה חטיבת המשרדים החברתיים מאגף החשב הכללי במשרד האוצר חבילת צעדי סיוע לטובת ארגוני המגזר השלישי.

ברנע מייצגים את קבוצת עזריאלי במכירת אחזקותיה בסופרגז

משרדנו ייצג את קבוצת עזריאלי במכירת אחזקותיה בחברת סופרגז לידי קבוצת אלקו תמורת כ-820 מיליון ש"ח. העסקה בוצעה לאחר שהתקיימו כל התנאים המתלים להשלמתה, לרבות קבלת אישור הממונה על התחרות ואישור משרד התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים.

את עזריאלי ייצגו בעסקה עורכי הדין מיקי ברנע, אילן בלומנפלד, שגיא גרוס ודניאל קלינמן.

קטגוריות: עסקאות השקעה | תאגידים

רשם העמותות מציג מדיניות חדשה - אישור ניהול תקין לשנתיים

רשם העמותות שינה את מדיניותו בנוגע למתן אישור ניהול תקין לעמותות ולחברות לתועלת הציבור (חל"צ) ומעתה כל עמותה וחל"צ העומדות בקריטריונים מסוימים, תהיינה זכאיות לקבל אישור ניהול תקין לשנתיים, במקום לשנה אחת, כפי שהיה נהוג עד כה.

8 מושגי יסוד בהגבלים עסקיים ותחרות

כל יועץ או מנהל של עסק נתקל במסגרת החלטותיו העסקיות בשאלות של הגבלים עסקיים. על רקע זה, כדאי להכיר מספר מושגים מרכזיים שיכולים לעזור גם לעסק שאין לו השפעה ישירה על השוק.

ברנע מייצגים את חברת סקאל גלובל דיוטי פרי בע"מ

משרדנו מלווה את הבעלים של חברת סקאל גלובל דיוטי פרי בע"מ במכירת החברה כחלק מעסקת מכירת קבוצת סקאל לידי איש העסקים טדי שגיא.

קטגוריות: מיזוגים ורכישות | תאגידים | תחרות והגבלים עסקיים

אושר תיקון לפטור סוג להסדרים שאינם אופקיים ואין בהם כבילות מחיר מסוימות

לאחרונה אושר תיקון לפטור סוג להסדרים שאינם אופקיים ואין בהם כבילות מחיר מסוימות. מטרת התיקון בפטור הסוג הינה לחדד את המונח "מתחרים", אשר הוגדר בצורה רחבה ועמומה בפטור הסוג המקורי באופן שיצר אי-ודאות בקרב מי שביקש לעשות שימוש בפטור הסוג.

רפורמה בדיני חדלות הפירעון

לאחרונה, אושר בכנסת חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי שמטרתו לעדכן את הדין החל כיום בישראל בתחום חדלות הפירעון. החוק יכנס לתוקפו בעוד כשנה וחצי.

ברנע ייצגו את מרכזי התעשיות ע.ע.ד בעסקת רכישת השליטה על ידי ADM האמריקאית

חברת ADM האמריקאית השלימה את רכישת השליטה בחברה הישראלית, מרכזי תעשיות ע.ע.ד.אשר עוסקת בתחום של ייבוא ושיווק מזון לבעלי חיים. החברה יוצגה על ידי עורכי הדין מיקי ברנע, יובל לזי, אילן בלומנפלד, דניאל לורבר, שגיא גרוס ודניאל קלינמן. 

קטגוריות: מיזוגים ורכישות | תאגידים

ברנע ייצג את ויולה קרדיט ברכישה של נגב קרמיקה

ברנע ייצג את ויולה קרדיט וקבוצת משקיעים בהסכם לרכישת נגב קרמיקה, לפי שווי של 335 מיליון ש"ח. את ויולה קרדיט ייצגו עורכי הדין מיקי ברנע, אילן בלומנפלד ושגיא גרוס.

קטגוריות: תאגידים