© כל הזכויות שמורות לברנע ג'פה לנדה משרד עורכי דין

שי אבניאלי
עו

מגדל אלקטרה סיטי
רחוב הרכבת 58
תל אביב
6777016

תחומי עיסוק:

שי אבניאלי

שי הינו שותף במחלקת הליטיגציה במשרדנו, ומתמחה בייצוג וליווי בסכסוכים בתחום התשתיות ואנרגיה.

עו"ד שי אבניאלי מתמחה בייצוג לקוחות בהליכי יישוב סכסוכים מורכבים, תוך התמקדות מיוחדת בהליכים הנוגעים לפרויקטי בניה, הנדסה ותשתיות. הוא בעל ניסיון רב גם בליווי משפטי צמוד של קבלנים, מזמינים ויזמים בכל שלבי הפרויקט השונים.

 

בין לקוחותיו של שי ניתן למצוא את חברות ההנדסה והתשתיות המובילות במשק הישראלי וכן גופים בינלאומיים מוכרים, הפועלים בתחום האנרגיה והתשתיות.

 

לשי ניסיון רב בליווי פרויקטים מגוונים מתחום ההנדסה והתשתיות, לרבות כבישים, תחבורה מסילתית, מים, גז, אנרגיה מתחדשת, נמלי ים ואוויר. בין הפרויקטים להם העניק שי ליווי משפטי ניתן למנות את פרויקט הקו האדום של הרכבת הקלה בתל-אביב, פרויקט הקו הירוק של הרכבת הקלה בירושלים, פרויקט כריית המנהרה לרכבת המהירה בין תל-אביב לירושלים, פרויקט להקמת מתקן התפלה באשדוד, פרויקט להקמת הזרוע החדשה בנמל התעופה בן-גוריון, פרויקט להקמת מסילת רכבת חדשה במקביל לכביש 6 ופרויקטים מורכבים נוספים.

 

שי מייצג לקוחות בהליכי ליטיגציה שונים הקשורים אל תחום ההנדסה והתשתיות, זאת בבתי המשפט השונים, בבוררויות (בישראל ובעולם) ובהליכי יישוב סכסוכים אלטרנטיביים.

 

בנוסף, שי מעניק ייעוץ נקודתי בסוגיות קריטיות ובמשברים מתחום ההנדסה והתשתיות.

 

שי הינו מרצה אורח בקורס בוררים של איגוד המהנדסים לבניה ותשתיות וחבר באגודה הבריטית למשפט ובנייה (Society of Construction Law).

 

שי מדורג במדריכי הדירוג היוקרתיים Chambers and Partners ו-The Legal 500 בתחום התשתיות.

השכלה:


האוניברסיטה העברית .LL.B שנת 2004

חברות בלשכת עורכי דין:


חבר לשכת עורכי הדין משנת 2005

חדשות ועדכונים - שי אבניאלי:


19 במאי, 2024

פסיקה חדשה עשויה לשנות את מעמדם של חוזים פאושליים

חוזים מענף הבנייה מתאפיינים במגוון הדרכים שהם מאפשרים לחישוב תמורה על עבודה. המודלים השונים נעים על ציר שבקצה האחד שלו נמצא מודל מבוסס דיוק ובשני – מודל מבוסס וודאות. הפסיקה החדשה יוצרת בלבול בין המודלים, ופוגעת במעמדם של חוזים פאושליים.
9 במאי, 2024

בית המשפט העליון: ניצחון למטפרו ד.מ.י בערעור שהוגש נגד זכייתה במכרז לניהול ותכנון קו המטרו M1.

זוהר לנדה ושי אבניאלי ייצגו את מטפרו בערעור שהוגש לבית המשפט העליון על עתירה מינהלית במסגרתה ניסתה מתמודדת אחרת במכרז לטעון כי יש לפסול את זכייתה של מטפרו. בית המשפט קיבל את עמדת בית המשפט המחוזי ואת עמדתנו, והמליץ למערערת למשוך את הערעור ולהגיע להסכמות עם מטפרו לגבי הוצאות המשפט.

11 בינואר, 2024

נצחון למטפרו ד.מ.י בעתירה שהוגשה נגד זכייתה במכרז לניהול פרויקט המטרו

עורכי הדין שי אבניאלי וטל שיריזלי ייצגו את מטפרו בעתירה שהוגשה ע"י חברת מטרו דן נגד זכייתה של מטפרו (וזכייתן של משתתפות נוספות) במכרז שפרסמה נת"ע לניהול פרויקט המטרו בגוש דן. בפסק הדין דחה בית המשפט את הטענות שהועלו נגד מטפרו, תוך שהוא מבקר את התנהלותה של העותרת ופוסק לחובתה הוצאות בסך של 85,000 ₪ לכל משיבה.

לכל העדכונים משי אבניאלי >

תחומי עיסוק: