© כל הזכויות שמורות לברנע ג'פה לנדה משרד עורכי דין

מאיה זיסר
עו

מגדל אלקטרה סיטי
רחוב הרכבת 58
תל אביב
6777016

תחומי עיסוק:

מאיה זיסר

מאיה שותפה במחלקת הנדל”ן של המשרד.  

עו"ד מאיה זיסר מעניקה ייעוץ משפטי שוטף לחברות פרטיות וציבוריות, יזמים, קבלנים וחברות בנייה וכן ייצוג של קבוצות רכישה בעסקאות נדל"ן של פרויקטים מורכבים ורחבי היקף בכל אחד משלבי הפרויקט.

 

מאיה מלווה את לקוחותיה מול בעלי הקרקע, הרוכשים, רשויות המס, רשויות התכנון, מוסדות פיננסיים, קבלנים, נותני שירותים ויועצים.

 

כמו כן, מאיה מלווה פרויקטים של התחדשות עירונית, פינוי ובינוי ותמ"א 38, בהם היא מייצגת הן את בעלי הדירות והן יזמים וקבלנים.

 

בתחומי עיסוקה של מאיה נכללים טיפול בהסכמים והליכים מסוגים שונים לרבות מכר, שכירות, קומבינציה, מכרזים, הליכי כינוס, הליכי מיסוי והליכי רישום, הן במגזר העסקי והמסחרי, מרכזי קניות, קניונים ומגדלי משרדים והן במגזר הפרטי.

 

מאיה הצטרפה למשרד ברנע בשנת 2010 ומונתה לשותפה בשנת 2014.

השכלה:


אוניברסיטת תל אביב .LL.B שנת 1998

חבר בלשכת עורכי דין:


חברת לשכת עורכי הדין משנת 1999

חדשות ועדכונים - מאיה זיסר:


26 בספטמבר, 2023

זכותו של דייר בבית משותף להתקין תשתית לעמדת טעינה לרכב חשמלי

המפקחת על רישום מקרקעין בתל-אביב דחתה תביעה להסרת תשתית לעמדת טעינה לרכב חשמלי אשר הותקנה בחניה הצמודה לדירה בבית משותף.

1 בינואר, 2023

2022: מגמות משפטיות בשוק הנדל"ן

בתחילת השנה החולפת נישאו העיניים לשוק הנדל"ן בציפייה: האם שיא עליות המחירים שנשבר בשנה שקדמה יחזור על עצמו, או ששוק הנדל"ן יתקרר מעט?

 

ובכן, גם 2022 התאפיינה בעליות מחירים חריגות בשוק הנדל"ן ולמרות הניסיונות של הממשלה לעצור את העליות, השנה הנוכחית נסגרת בעליה של כ-20% במחירי הדירות.

 

עליית הריבית

 

ההחלטה להעלות את הריבית, בציפייה כי עלייתה תמתן את עליות המחירים, ננקטה, כפי הנראה, בשלב מאוחר מדי. את התוצאות אנו צפויים לראות בעיקר במהלך השנה הקרובה.

 

העלאת הריבית במשק לאחר תקופה ממושכת של ריביות אפסיות השפיעה בצורה משמעותית על שוק הנדל"ן. כך למשל, היא גרמה להגדלת ההחזרים החודשיים של בעלי המשכנתאות ולהתייקרות עלויות המימון ליזמים.

 

את ניצני ההשלכות ניתן לראות כבר עכשיו, כמו למשל ירידה בהיקפי הפעילות בשוק בעקבות קשיי מימון, קשיי תזרים של יזמים, קושי של בעלי משכנתאות לעמוד בהחזרי המשכנתאות החודשיים. כל אלה יובילו להזדמנויות עסקיות אטרקטיביות מחד, ומאידך, כפי הנראה, להתמתנות של עליות המחירים בתחומים רבים.

 

בשוק השכירות לעומת זאת, אנו צפויים לראות עלייה של דמי השכירות, לאור העובדה שרבים יפנו לשכירות בהעדר יכולת לרכוש דירה או לעמוד בהחזרי המשכנתאות.

 

אירועים משמעותיים בזירה המשפטית

 

הוצאות פיתוח לא נכללות בשווי הרכישה

בשני ערעורים על פסקי דין שניתנו בוועדות ערער, אשרר בית המשפט העליון את הלכת שרביט. הלכה זו קובעת:

(א) אם לא בוצעו בפועל עבודות פיתוח בעת הרכישה, הוצאות הפיתוח לא תחשבנה כחלק משווי הרכישה ולא ישולם בגינן מס רכישה.

(ב) אם בוצעו עבודות פיתוח לפני מועד הרכישה, אותן עבודות הופכות לחלק בלתי נפרד מהמקרקעין ועל כן, לשווי הרכישה מתווספות הוצאות הפיתוח ומשווי זה נגזר מס הרכישה.

(ג) אם במועד הרכישה הקרקע מפותחת באופן חלקי, כוללים את הוצאות הפיתוח באופן חלקי לעניין שווי הרכישה ומס הרכישה.

בכך, הקל בית המשפט על חברות יזמיות ועל רוכשי קרקעות לצורך פיתוח, אשר יידרשו לשלם מס רכישה נמוך יותר ואף יזכו לוודאות גדולה יותר ביחס לעלויות שיחולו עליהם במסגרת פיתוח המקרקעין. [לחצו כאן לקריאת העדכון המלא]

 

בשורה לרוכשי דירות – שינויים משמעותיים בחוק המכר דירות

שינויים בחוק המכר (דירות) עתידים להשפיע רבות על יחסי מוכר-קונה, בכל הנוגע לעסקאות מכר של דירות קבלן. התיקון של חוק המכר מצמצם באופן משמעותי את טיב הטענות שהמוכר (החברה היזמית) יוכל להעלות ביחס לעיכובים נוספים מעבר לתקופת הגרייס, על מנת לצמצם את תשלום הפיצוי בגין האיחור במסירה. [לחצו כאן לקריאת העדכון המלא]

 

תקרת פטור ממס שבח

וועדת ערר מיסוי מקרקעין יצאה כנגד רשות המסים בשאלת הזכאות לפטור ממס שבח בגובה מלוא סכום תקרת הפטור הקבועה בחוק לדירה יחידה, כאשר מדובר במכירה של דירת יוקרה על-ידי מספר מוכרים. [לחצו כאן לקריאת העדכון המלא]

 

***

 

מאיה זיסר היא שותפה במחלקת הנדל"ן בברנע ג'פה לנדה.

 

21 בנובמבר, 2022

מהי תקרת הפטור ממס שבח?

פסק דין חדש של וועדת ערר מיסוי מקרקעין עוסק בעניין מיסוי דירת יוקרה ודן בשאלה האם במכירה של דירת יוקרה על-ידי מספר מוכרים, זכאי כל אחד מהמוכרים לפטור ממס שבח בגובה מלוא סכום תקרת הפטור הקבועה בחוק לדירה יחידה, כטענת המוכרים, או שמא תקרת הפטור היא אחת ביחס לשווי המכירה של הדירה כולה.

לכל העדכונים ממאיה זיסר >

תחומי עיסוק:
הזן כתובת אימייל על מנת להירשם לניוזלטר: