© כל הזכויות שמורות לברנע ג'פה לנדה משרד עורכי דין

Together is empowering

חיפוש לפי תחום

חדשות ועדכונים

על בעל שליטה, מנכ"ל ויו"ר הדירקטוריון – ראיון עם מיקי ברנע

עם כניסת האחים אמיר לחברת שופרסל, הם מינו מקורבים לתפקידי ניהול וכן דירקטורים מטעמם. מהלך זה מעורר את הדיון על שליטה וניהול בחברות ציבוריות והערבוב בין תפקידי מנכ"ל, יו"ר ובעל שליטה. כמומחה בתחום מאבקי שליטה וחברות ציבוריות, התראיין מיקי לדה מרקר בנושא.

 

קטגוריות: אקטיביזם של בעלי מניות | תאגידים

ברנע: וובינר בנושא חוק הסדרת העיסוק בשירותי תשלום או שירותים פיננסיים מוסדרים

משרדנו אירח וובינר שעסק בשירותי תשלום. הוובינר התקיים במסגרת פורום נותני שירותים פיננסים שהשקנו ביחדד עם עו"ד אורית יוסף. בוובינר הרצו ד"ר צבי גבאי ועו"ד ענת אבן חן ודנו בין היתר בתנאי קבלת רישיון, הקשר בין שירותי תשלום ושירותי בנקאות פתוח ועוד. 

קטגוריות: רגולציה | שוק הון

ביטוח לאומי: עמוס רוזנצוויג מתראיין לביזפורטל על הגירעון של המוסד לביטוח לאומי

"2036 נראית אולי רחוקה", אומר עמוס, ראש תחום ביטוח לאומי בברנע ג'פה לנדה, יועמ"ש הביטוח לאומי לשעבר, "אבל היא קרובה יותר ממה שנדמה".

קטגוריות: ביטוח לאומי

טרי אלמוזלינו-ארנון מדברת ב"רלוונט" על מס דירה שלישית

טרי אלמוזלינו-ארנון, ראש מחלקת נדל"ן במשרד, מדברת בערוץ החדש ואומרת: "הורדת מס הרכישה תוציא את השוק מקיפאון – צריך לתת זריקת עידוד מאוד רצינית, אפילו לתקופה מצומצמת".

קטגוריות: נדל"ן

ברנע: אירוח כנס קשרי משקיעים ועתיד המסחר בשוק ההון

שמחנו לארח את הפורום הישראלי לקשרי משקיעים, במסגרתו התקיימה שיחה אחד על אחד עם מיכה סטוקס - יוטיובר פיננסי וארמי רוזן -  מנהל קשרי משקיעים, AppsFlyer וחבר בועדת ההיגוי של הפורום הישראלי לקשרי משקיעים. כמו כן, בכנס זה הרצה גם ד"ר צבי גבאי - ראש מחלקת שוק ההון במשרדנו.

קטגוריות: עסקאות השקעה | שוק הון

ייצוג One Peak בהשקעה של 100 מיליון דולר

סיימון ג'פה, יובל לזי, מאיר וינקלר, טל פרייליך-חי, נופר רוז דוד ודנה בן יהודה ייצגו את One Peak, קרן השקעות בריטית, בסבב השקעות בסטארטאפ הישראלי Coro, המפתח פלטפורמת ניהול סיכוני סייבר לעסקים קטנים.

קטגוריות: מיזוגים ורכישות | סטארטאפים | תאגידים

פינוי ובינוי: בצעד חריג, בית המשפט פסק לטובת "דיירים סרבנים" בפרויקט פינוי בינוי

בית המשפט דחה את תביעתם של 243 דיירים נגד בני זוג בני 70, שסירבו לחתום על הסכם לפרויקט פינוי-בינוי, בין היתר בגלל גילם.
עו"ד אלון וולנר ממחלקת הנדל"ן במשרדנו, התראיין לגלובס ואמר: "במקרה הזה, ביהמ"ש הולך עם המתנגדים, למרות שהם לא עומדים בהגדרה של החוק, ולא אמורים לתת להם את החלופה של הקשישים. פסק הדין נותן פתח מילוט, כך שיכלילו אותם להגדרת הקשיש, ובכך יאפשרו לפרויקט לצאת לדרך".

קטגוריות: התחדשות עירונית | נדל"ן

תכנון מס בירושה בינלאומית: הראל פרלמוטר בראיון לתכנית הסכסוכים

הראל פרלמוטר, ראש מחלקת מיסים, התראיין לתכניתם של יגאל בורוכובסקי ורחל שחר ברדיו 102 והסביר מה קורה, למי צריך לדווח ועל מה במקרה של קבלת ירושה מחוץ לישראל.

קטגוריות: מיסוי

השיטה החדשה שמאיימת על שלטון המנהלים בבורסה - ראיון עם מיקי ברנע

כמומחה בתחום מאבקי השליטה התראיין מיקי ברנע לגלובס, לכתבה שעסקה בהשתלטות האחים אמיר על רשת שופרסל. בראיון הסביר מיקי על המשמעויות של החזקה של פחות מ- 25 אחוזים מהחברה  ועל הכלים העומדים בפני רשות ניירות ערך בעסקאות שכאלה. 

קטגוריות: אקטיביזם של בעלי מניות

שינויים בשוק אבטחת המידע והסייבר: ד"ר אבישי קליין התראיין לגלובס בנושא

ד"ר אבישי קליין, ראש מחלקת פרטיות וסייבר במשרדנו, התראיין לגלובס ודיבר על ניהול הסיכונים במצב הנוכחי.

קטגוריות: סייבר

טרי אלמוזלינו ארנון השתתפה בפורום בכירי המשפטנים בתחום הנדל"ן במסגרת פורום Duns 100

טרי אלמוזלינו ארנון ראש מחלקת הנדל"ן במשרדנו, השתתפה בפורום בכירי המשפטנים בתחום הנדל"ן ואמרה: "הנדל"ן הוא עורק ראשי במשק ואין תחום שהוא לא נוגע בו. האטה בנדל"ן, מדמה הליך של סתימת עורקים, וכמו שהגוף לא ישרוד זמן רב במצב זה, כך גם המשק." 

קטגוריות: נדל"ן

ברנע: ייצוג לקוח במסגרת בקשת רשות ערעור

עורכי הדין זוהר לנדה, ערן וינר, לינה מחולה וחן סגל ממשרדנו, מייצגים את פנדה - חברה פרטית אשר בעקבות סכסוך יצרי בין בעלי מניותיה נקלעו מוסדותיה למבוי סתום ("דד-לוק"). המחלוקות הגיעו עד לבית המשפט העליון, אשר בהחלטה תקדימית וחשובה קיבל את עמדת החברה והתווה את האופן שבו ינוהלו ויתבררו סכסוכי בעלי מניות, כמו גם כללי אצבע להתמודדות עם מצבי מבוי סתום בחברות פרטיות.  במוקד ההחלטה נקבעה האפשרות לסווג דירקטור בחברה פרטית כבעל "עניין אישי שלילי" ואף האפשרות להימנע מהבאה של עסקה לאישור האסיפה הכללית.

קטגוריות: ליטיגציה

ברנע: ייצוג ג'נסל בתביעה על סך 16 מיליון ₪

עורכי הדין גל ליפשיץ, יתיר מדר ולירון דהן ממחלקת הליטיגציה של משרדנו מייצגים את חברת ג'נסל בתביעה על סך 16 מיליון ₪ נגד יבואנית הרכב אי.וי מוטורס וכן חברת חולון מוטורס, בגין הפרת הסכמים וחוב כספי בסך כ- 4.5 מיליון דולר, עבור מערכות וציוד.

קטגוריות: ליטיגציה

ברנע: מינוי שלוש שותפות ושותף חדש

אנו שמחים וגאים לעדכן על מינוי שותפים ושותפות במשרד! עורכי הדין ענבר גורליק, חני שרייר-מנשה, זוהר חיים-לוינגר וערן אלהרר.

 

הנחיות חדשות להגנת הפרטיות במקום העבודה: ד"ר אבישי קליין ל- MAKO

הרשות להגנת הפרטיות פרסמה הנחיות חדשות ביחס לאיסוף מידע ביומטרי במקום העבודה. ד"ר אבישי קליין, מוביל את פרקטיקת הפרטיות והסייבר במשרדנו, עושה סדר בהנחיות החדשות ומסביר מה מותר ומה אסור בעקבותיהן, בכתבה במאקו.


קטגוריות: דיני עבודה | פרטיות

פינטק: ד"ר צבי גבאי הרצה באוניברסיטת רייכמן

 ד"ר צבי גבאי, ראש מחלקת שוק הון במשרדנו, הרצה באוניברסיטת רייכמן ודיבר על רגולציה בתחום הפינטק.

קטגוריות: פינטק | שוק הון

ברנע: ליווי תכנית חילופי הסטודנטים של אוניברסיטת ת"א

עורכי הדין אייל נחשון ואירית ברודסקי ביחד עם צוות המנהלה של משרדנו, מלווים את תכנית חילופי הסטודנטים של אוניברסיטת ת"א. במסגרת הליווי הצוות נפגש עם דיקאן הפקולטה למשפטים של אוניברסיטת ת"א – פרופסור ישי בלנק.

היבטים סביבתיים בעסקאות M&A: הרצאה של שגיא גרוס

עו"ד שגיא גרוס, שותף במשרדנו, הרצה באוניברסיטת בר-אילן במסגרת קורס בנושא משפט סביבתי ודיבר על היבטים סביבתיים בעסקאות M&A.

קטגוריות: משפט סביבתי

יום הבחירות לרשויות המקומיות: מי זכאי לשבתון וכמה כסף מקבל מי שעובד? נטע ברומברג בראיון לדה מרקר

נטע ברומברג, ראש מחלקת דיני עבודה במשרדנו, עושה סדר בנושא זכויות עובדים ביום הבחירות לרשויות המקומיות.

קטגוריות: דיני עבודה

מיקי ברנע השתתף בפורום בכירי ענף המשפט של 100 DUNS

מיקי ברנע, שותף מנהל של משרדנו השתתף בפורום בכירי ענף המשפט במסגרת פורום Duns 100 ואמר בין היתר: ״ההפיכה המשטרית הייתה הסחת הדעת שנסחפנו אחריה. משמעות הרפורמה העיקרית הייתה להגיד ׳אנחנו עושים מה שאנחנו רוצים׳ ולהשיג על הדרך את שומרי הסף המשפטיים"