© כל הזכויות שמורות לברנע ג'פה לנדה משרד עורכי דין

Together is empowering

חיפוש לפי תחום

חדשות ועדכונים

23 בנובמבר, 2023

וובינר בנושא: מיסים וביטוח לאומי בשיתוף עם איגוד הקרנות

בוובינר, עו"ד עמוס א. רוזנצוויג יועץ מיוחד במשרדנו ולשעבר היועץ המשפטי הראשי של הביטוח הלאומי, דיבר בין על המענקים המגיעים למשרתי המילואים, לחטופים ולעובדים שהוצאו לחל"ת.

23 בנובמבר, 2023

ברנע: וובינר בנושא עבודת קצין ציות בזמן מלחמה בשיתוף ה- ACC

בוובינר זה ד"ר צבי גבאי, ראש מחלקת שוק ההון במשרדנו, נתן דגשים לפעולות הנדרשות לעת הזו בעזרת השוואה לאזורי מלחמה בעולם בעת האחרונה.
קטגוריות: ציות | שוק הון

14 בנובמבר, 2023

נטע ברומברג השתתפה בכנס בכירי ענף המשפט של Duns 100

אתמול התקיים כנס בכירי ענף המשפט בתחום דיני עבודה של Duns 100 לדיון שעסק בהשלכות המלחמה על שוק העבודה. נטע ברומברג, ראש מחלקת דיני עבודה אמרה בדיון בין היתר כי: "ב -7.10 התעוררנו לוואקום משפטי בתחום יחסי העבודה. את הואקום המשפטי הגדול אנחנו צריכים לפתור בשכל ורצון טוב. זה בא לידי ביטוי גם בטיפול בנושא התבטאויות עובדים, פיטורים וצמצומים, נושא החל"ת ועוד. "
קטגוריות: דיני עבודה

14 בנובמבר, 2023

וובינר: יחסי עבודה בשעת חירום בשיתוף לשכת המסחר תל אביב והמרכז

עו"ד נטע ברומברג, ראש מחלקת דיני עבודה במשרדנו, הרצתה בוובינר, ודיברה על החובות והזכויות של מעסיקים ועובדים בשעת מלחמה.
קטגוריות: דיני עבודה

12 בנובמבר, 2023

חרבות ברזל: עליה ברכישת נכסים בישראל, מצד יהודים הגרים בחו"ל

לאחרונה ובעקבות המצב, אנו עדים למגמת עלייה ברכישת דירות ונכסים בישראל, מצד יהודים הגרים בחו"ל. במסגרת כתבה של YNET עם מומחים בתחום, התראיינה ליאת קיסרי, ראש מחלקת לקוחות פרטיים במשרדנו והסבירה כי מגמה זו, לצד היחלשות השקל שמביא לשיפור בשווי העסקה בעשרות אחוזים, צפויים להביא לעלייה חדה ברכישת נכסי יוקרה בישראל.
קטגוריות: לקוחות פרטיים | נדל"ן

1 בנובמבר, 2023

ברנע: וובינר בנושא ההשלכות המשפטיות של המלחמה בישראל

משרדנו קיים וובינר ללקוחות ומשרדי עורכי דין בינלאומיים, בו הרצה פרופסור עמיחי כהן, יועץ מיוחד במשרדנו ומומחה בדיני מלחמה. עמיחי שוחח על המעמד של השבויים והחטופים, המגבלות שהמוטלות על ישראל לאור המלחמה וענה על שאלות.

30 באוקטובר, 2023

מתווה הפיצויים החדש למשרתי המילואים: נטע ברומברג עושה סדר בנושא

השבוע הושק מתווה הפיצויים החדש של משרד האוצר למשרתי המילואים. כמומחית בנושא דיני עבודה, נטע ברומברג מתראיינת לכלי התקשורת השונים ועושה סדר בנושא.
קטגוריות: דיני עבודה

29 באוקטובר, 2023

עבודה בשעת מלחמה: ראיון של ג'קי זילברמן

עו"ד ג'קי זילברמן, ממחלקת דיני עבודה במשרדנו, התראיינה על ידי ארגון משאבי אנוש מהגדולים בעולם - SHRM והתייחסה לנושא העבודה מהבית בזמן מלחמה.
קטגוריות: דיני עבודה

26 באוקטובר, 2023

ברנע: וובינר בנושא ביטוח לאומי – חובות המעסיק בזמן חרבות ברזל

בוובינר הרצה עו"ד עמוס א. רוזנצוויג יועץ מיוחד במשרד ברנע ולשעבר היועץ המשפטי הראשי של הביטוח הלאומי, שדיבר על מרכיבי תשלומי גמול למגויסים, קצבאות והטבות שונות כולל זכויות של נפגעי פעולות איבה. הוובינר התקיים בשיתוף עם ארגון היועצים המשפטיים ACC.
קטגוריות: דיני עבודה

23 באוקטובר, 2023

משרדי עורכי הדין הישראליים והתמודדות עם מצב הלחימה – מיקי ברנע בראיון ל-Law.Com

שירות החדשות האמריקאי Law.com, המוביל בסיקור נושאים משפטיים, פרסם כתבה העוסקת בהשפעות של מתקפת הטרור של החמאס ומלחמת חרבות ברזל על ענף עריכת הדין בארץ. מיקי ברנע, השותף המנהל של ברנע ג'פה לנדה, התראיין לכתבה. "אנו מוודאים שכל לקוחותינו מקבלים מאתנו שירות גם בתחומי דיני עבודה", אמר מיקי בנוגע לשירות ותקשורת עם לקוחות, "כדי לסייע להם להתמודד עם המצב". בקשר לניהול עומס וזרימת העבודה, מיקי ציין כי הוא שם דגש על שני דברים מרכזיים: "מצד אחד, הזמינות של הצוותים שלנו: עד כמה ובאיזה אופן הם זמינים לעבודה. מצד שני – הדרישה מצד הלקוחות לעבודה משפטית אמתית".

16 באוקטובר, 2023

הגבלים עסקיים בימי מלחמה: ראיון עם אירית ברודסקי

הממונה על התחרות מיכל כהן פרסמה הודעה מיוחדת, בה היא מדגישה בין היתר את האיסור על בעל מונופולין לנצל את מעמדו לרעה. כמומחית בתחום, עו"ד אירית ברודסקי, התראיינה לגלובס בנושא זה ואמרה בין היתר כי: " לצד כל ההקלות, צריך להקפיד בתקופה זו לא לפגוע בצרכנים כחלק מהמאמצים של עסקים לשרוד, ובוודאי לא לנצל את המצב כדי לפגוע בצרכנים. הממונה מדגישה כי תקפיד באופן קונקרטי גם לגבי פרקטיקות של ניצול מעמד לרעה על ידי בעלי מונופולין, ותפעיל נגדן אמצעי אכיפה".
קטגוריות: תחרות והגבלים עסקיים

21 בספטמבר, 2023

תביעות נגזרות וועדות בלתי תלויות: הרצאה של אייל נחשון בוובינר של איגוד החברות הציבוריות

בעקבות פרסום טיוטת תקנות החברות, אייל נחשון, שותף במחלקת הליטיגציה במשרדנו, הוזמן להשתתף בוובינר של איגוד החברות הציבוריות אשר דן בנושא. בהרצאתו, התייחס אייל לטיוטות התקנות בראי הליטיגציה.
קטגוריות: ליטיגציה

13 בספטמבר, 2023

מחירי הדיור עולים וקבוצות הרכישה חוזרות. אז מה צריך לדעת לפני שנכנסים לקבוצת רכישה? אלון וולנר בביזפורטל

במשך שנים טרנד קבוצות הרכישה הפך את עסקאות רכישת הדירות לכדאיות יותר, ונראה שהיום, כחלק מהשאיפה להתמודד עם יוקר המחיה והוזלת המחירים, ישנה התעוררות בתחום ויש ביקוש לקבוצות רכישה. כמומחה בתחום הנדל"ן, התראיין אלון וולנר, ואמר בין היתר כי: "מטבע הדברים, כשיש ניסיון להוזיל מחירים מחפשים פתרונות יצירתיים, אבל בסוף קבוצת רכישה מגלמת בתוכה סיכונים."
קטגוריות: נדל"ן

13 בספטמבר, 2023

האימוג'ים מתחילים לקבל תוקף משפטי? טור דעה של דפנה קליין לכלכליסט

השימוש באימוג'ים הולך ומתרחב, וחוצה את גבולות התקשורת הבין אישית. דוגמה לכך היא החלטת בית המשפט בקנדה, אשר קבעה לאחרונה, כי אישור על הודעת טקסט באימוג'י. במקרה זה הסימן Thumbs Up – (אגרוף קפוץ ואגודל המופנה למעלה), נחשב כהסכמה לכריתת חוזה עם נמען ההודעה. לעדכון המלא של עו"ד דפנה קליין בכלכליסט.

7 בספטמבר, 2023

צמצום היקף העבודה מהבית: נטע ברומברג לדה מרקר

לאחרונה עלה מספר החברות המבקשות מעובדיהם לצמצם את היקף ימי העבודה מהבית ולהגיע למשרדי החברה. ההחלטה, מעוררת רגשות מעורבים בקרב העובדים ואף יש הטוענים שמדובר "בהרעת תנאים". נטע ברומברג, ראש מחלקת דיני עבודה במשרדנו, שופכת אור על הנושא בראיון לדה מרקר ואומרת בין היתר כי "לא כל שינוי בתנאי העבודה, ובוודאי שלא המוחשית, המאפשרת לעובד להתפטר ב'דין מפוטר'. לו סמכות מנהלו כראות עיניים ולהורות לעובדים לעבוד במקום העבודה, אם כך הוא רואה לנכון".
קטגוריות: דיני עבודה

6 בספטמבר, 2023

הצלחה תקדימית של אקטיביזם מוסדי ישראלי

בתום מאבק ארוך של בעלי המניות בחברת מגוריט, בראשות קבוצת הפניקס ומור בית השקעות, שיוצגו על ידי משרדנו, דיווחה מגוריט, על הפחתה משמעותית של דמי הניהול המשולמים לחברת הניהול. ההסכמות הושגו אחרי מאבק מוסדי אקטיביסטי, שכלל גם פנייה לבית המשפט ודרישה לכנס אסיפה מיוחדת של בעלי המניות. את הפניקס ומור ייצגו עורכי הדין זוהר לנדה וחגית רוס. כמו כן סייעו עדי שהם, שחר רוטשילד, אלון ענווה, צופיה שינפלד ורונית לרר.
קטגוריות: ליטיגציה | שוק הון

6 בספטמבר, 2023

פורום ציות: השתתפות בווינר בשיתוף ארגון היועצים המשפטיים – ACC

במסגרת הבוובינר, ד"ר צבי גבאי ענה על השאלה מה רגולטורים רוצים לראות? ודיבר על הדרכות והטמעת נהלי ציות. כמו כן, ענת שובאט ואלה צ'רטוק (מקבוצת ILC) הסבירו כיצד לשלב חשיבה יצירת ו Best Practice בהדרכות Complianc.
קטגוריות: ציות | שוק הון

5 בספטמבר, 2023

משפט עבודה קיבוצי: הרצאה במדרשה של לשכת עורכי הדין

נטע ברומברג, ראש מחלקת דיני עבודה במשרדנו, הרצתה בקורס במדרשה של לשכת עורכי הדין בנושא צווי הרחבה והסכמים קיבוציים.
קטגוריות: דיני עבודה

30 באוגוסט, 2023

מגדלי הים התיכון: ביקושי יתר בהנפקת אגרות החוב

רשת הדיור המוגן, מגדלי הים התיכון, השלימה השבוע בהצלחה את השלב המוסדי של הנפקת אגרות חוב וזכתה לביקושים בהיקף של כ-533 מיליון שקל. מתוכם בחרה לגייס בשלב זה סכום של כ-300 מיליון שקל. את החברה ייצגו אלעד רשטיק, עמרי אורן ורז לנדאו.
קטגוריות: שוק הון

28 באוגוסט, 2023

חדלות פירעון: ריבוי הבקשות לקבלת הסדר חוב

עו"ד עידן מילר, מנהל תחום חדלות פירעון והבראת חברות במשרדנו, מתראיין לגלובס ומבהיר כי "מה שרואים בעיתון זה רק קצה הקרחון". לדבריו ישנם כיום הסדרי חוב שקטים שלא מתפרסמים של חברות קבלניות, הייטק, רכש בטחוני ועוד המתרחשים מתחת לפני השטח.
קטגוריות: חדלות פרעון והסדרי חוב
הזן כתובת אימייל על מנת להירשם לניוזלטר: