© כל הזכויות שמורות לברנע ג'פה לנדה משרד עורכי דין

חיפוש לפי תחום

כל העדכונים

9 באפריל, 2024

ביטוח לאומי: עמוס רוזנצוויג מתראיין לביזפורטל על הגירעון של המוסד לביטוח לאומי

"2036 נראית אולי רחוקה", אומר עמוס, ראש תחום ביטוח לאומי בברנע ג'פה לנדה, יועמ"ש הביטוח לאומי לשעבר, "אבל היא קרובה יותר ממה שנדמה".

8 באפריל, 2024

טרי אלמוזלינו-ארנון מדברת ב"רלוונט" על מס דירה שלישית

טרי אלמוזלינו-ארנון, ראש מחלקת נדל"ן במשרד, מדברת בערוץ החדש ואומרת: "הורדת מס הרכישה תוציא את השוק מקיפאון – צריך לתת זריקת עידוד מאוד רצינית, אפילו לתקופה מצומצמת".

2 באפריל, 2024

רגולציית השווקים בנכסי קריפטו (MiCA) ושידול הפוך

היבט קריטי עבור חברות קריפטו שאינן מאוגדות באיחוד האירופי הוא הפטור משידול הפוך. פטור זה מאפשר לחברות מחוץ לאיחוד להציע שירותים בנכסי קריפטו ללקוחות באיחוד האירופי ללא צורך באישור מתוקף רגולציית MiCA.

1 באפריל, 2024

הצעת חוק: הגברת שקיפות בדיני המס

31 במרץ, 2024

ייצוג One Peak בהשקעה של 100 מיליון דולר

27 במרץ, 2024

הפחתת והקפאת ימי הבראה במשק בשנת 2024

מהלך ההקפאה, התקף למגזר הפרטי והציבורי, נועד כדי לתקצב הטבות למשרתי מילואים.

26 במרץ, 2024

GDPR – קנס על חברה בשל אי עמידה בכללי איסוף מידע אישי

הרשות הצרפתית להגנה על מידע קונסת תאגיד בגין פגמים שנפלו בהליך איסוף המידע והשגת ההסכמה לשימוש במידע, על אף שהתהליך בוצע על ידי גורם צד שלישי, וזאת בשל אי עמידה בהנחיות ה-.GDPR

26 במרץ, 2024

תכנון מס בירושה בינלאומית: הראל פרלמוטר בראיון לתכנית הסכסוכים

הראל פרלמוטר, ראש מחלקת מיסים, התראיין לתכניתם של יגאל בורוכובסקי ורחל שחר ברדיו 102 והסביר מה קורה, למי צריך לדווח ועל מה במקרה של קבלת ירושה מחוץ לישראל.

24 במרץ, 2024

העליון: שירות לתושב חוץ, הניתן גם לתושב ישראל, חייב במע"מ

ביהמ"ש העליון ציין כי מטבעה, מהותה של עסקת תיווך היא חיבור בין שני צדדים לכדי עסקה אחת, ולכן התייחסות לעסקה כאל מתן שירות לכל צד בנפרד – לתושב חוץ ולתושב ישראל - לא משקפת את המהות הכלכלית האמיתית של השירות.

21 במרץ, 2024

"שמנופוביה" – עילה חדשה לאפליה בעבודה?

בית הדין הארצי לעבודה הפך את פסק דינו של בית הדין האזורי, וקבע כי הורדת שופט כדורגל לשיפוט בליגה נמוכה נבעה משיקולים לא ענייניים – שיקולי משקל ונראות.

20 במרץ, 2024

שכר המינימום במשק עולה

לאחר העדכון, שייכנס לתוקף בראשון באפריל, שכר המינימום למשרה מלאה יעמוד על סכום של 5,880.02 ₪. התוספת תבוא לידי ביטוי גם בסכומי ההפרשות הסוציאליות לגמל ופיצויים, דמי חופשה, גמול עבור עבודה בשעות נוספות ודמי מחלה.

20 במרץ, 2024

חרבות ברזל ודיני עבודה: יום עבודה גמיש על רקע הלחימה

על רקע הלחימה, נחתם היתר שנועד להקל על עובד בביצוע שעות עבודה שהוא צפוי להחסיר במקום עבודתו, בשל אילוצים הנובעים מהיעדרות בן/בת הזוג של העובד או הורהו האחר של ילדו.

19 במרץ, 2024

השיטה החדשה שמאיימת על שלטון המנהלים בבורסה - ראיון עם מיקי ברנע

כמומחה בתחום מאבקי השליטה התראיין מיקי ברנע לגלובס, לכתבה שעסקה בהשתלטות האחים אמיר על רשת שופרסל. בראיון הסביר מיקי על המשמעויות של החזקה של פחות מ- 25 אחוזים מהחברה  ועל הכלים העומדים בפני רשות ניירות ערך בעסקאות שכאלה. 

18 במרץ, 2024

חרבות ברזל: צו הרחבה לתשלום לעובדים שנעדרו

ניתן צו הרחבה המחיל את הוראות ההסכם הקיבוצי בדבר תשלום עובדים שנעדרו מעבודתם בשל מלחמת חרבות ברזל.

18 במרץ, 2024

חרבות ברזל: זכויות המשרתים והמשרתות במילואים – צו הרחבה

צו ההרחבה החדש הכניס לתוקף את הוראות ההסכם הקיבוצי. ההוראות כוללות הנחיות בעניין פיטורי עובדים, זכויות בני ובנות זוג של משרתי מילואים ועוד.

18 במרץ, 2024

שינויים בשוק אבטחת המידע והסייבר: ד"ר אבישי קליין התראיין לגלובס בנושא

ד"ר אבישי קליין, ראש מחלקת פרטיות וסייבר במשרדנו, התראיין לגלובס ודיבר על ניהול הסיכונים במצב הנוכחי.

14 במרץ, 2024

רגולציה אירופאית חדשה בתחום הגנה על משתמשים ברשת - DSA

חברות המפיצות תוכן ברשת עומדות החל מפברואר תחת כלל רגולצית ה-DSA, המחייבת אותן להגן על משתמשיהן מתכנים פוגעניים ובלתי חוקיים, לאפשר להם לדווח על תכנים כאלה ועוד. הרגולציה חלה על כל חברה שתכניה נגישים לקהל אירופי- בלי קשר למקום התאגדותה או לזהות בעליה.

13 במרץ, 2024

טרי אלמוזלינו ארנון השתתפה בפורום בכירי המשפטנים בתחום הנדל"ן במסגרת פורום Duns 100

טרי אלמוזלינו ארנון ראש מחלקת הנדל"ן במשרדנו, השתתפה בפורום בכירי המשפטנים בתחום הנדל"ן ואמרה: "הנדל"ן הוא עורק ראשי במשק ואין תחום שהוא לא נוגע בו. האטה בנדל"ן, מדמה הליך של סתימת עורקים, וכמו שהגוף לא ישרוד זמן רב במצב זה, כך גם המשק." 

13 במרץ, 2024

אירופה: חוק לפיקוח ובקרה על פיתוח ויישום טכנולוגיות בינה מלאכותית

חוק הבינה המלאכותית חל, בדומה לחקיקה כלל-אירופאית אחרת, גם על חברות שאינן מאוגדות באיחוד האירופאי אלא רק מציעות בו שירותים, ולפיכך, הוא עשוי לחול גם על חברות ישראליות המציעות שירותים באירופה.

12 במרץ, 2024

ברנע: ייצוג חברת פנדה יישומי מסחר במסגרת בקשת רשות ערעור שהוגשה לבית המשפט העליון

עוה״ד זוהר לנדה, ערן וינר, לינה מחולה וחן סגל ייצגו את חברת פנדה יישומי מסחר בע"מ במסגרת בקשת רשות ערעור שהוגשה לבית המשפט העליון על החלטה של בית המשפט המחוזי בחיפה שניתנה כהחלטת ביניים במסגרת הליך להיפרדות בין בעלי המניות בחברה. ברקע הדברים ניצבת חברה פרטית אשר מוחזקת שווה בשווה על-ידי שני בעלי מניות, מאור ושמוליק, המכהנים גם כדירקטורים יחידים בחברה, כאשר בין השניים נוצר משבר אמון חריף אשר הוביל לנקיטת הליך משפטי לקידום היפרדות בין הצדדים. במסגרת ההליך  ניתנו הוראות שונות על-ידי בית המשפט המחוזי במטרה להוציא את החברה מהמבוי הניהולי הסתום שהיא נמצאה בו, לרבות מינוי דירקטור מכריע לדירקטוריון החברה. בהמשך, התקיים דיון בדירקטוריון החברה בשאלת שכרו של מנכ"ל החברה, שמוליק, המכהן גם כדירקטור.   במסגרת החלטת בית המשפט המחוזי נקבע כי לא נפל פגם באופן ניהול ישיבות הדירקטוריון בהן נקבע השכר, וכי מאור (שהתנגד לאישור השכר) נגוע ב"עניין אישי שלילי". בנוסף, קבע בית המשפט המחוזי כי בנסיבות העניין והייחודיות של מבנה החברה, אין מקום להכפיף את אישור תנאי השכר של שמוליק בקבלת אישור האספה הכללית, זאת למרות הוראות חוק החברות בעניין זה.    בעקבות החלטת בית המשפט המחוזי, הגיש מאור בקשת רשות ערעור לבית המשפט העליון. לאחר קבלת תגובות הצדדים, בית המשפט העליון דחה את בקשת רשות הערעור. מדובר בהחלטה מהותית וחשובה אשר אישררה מנגנון ייחודי שנתפר למידותיה של החברה, תוך שימוש בסמכויות הרחבות שניתנו לבית המשפט המחוזי בניהול הליכי היפרדות בין בעלי מניות בחברה פרטית. זהו צעד נוסף המתווה את גבולות סעיף 191 לחוק החברות ואת הסמכויות הנגזרות של בתי המשפט מכוחו.