© כל הזכויות שמורות לברנע ג'פה לנדה משרד עורכי דין

חיפוש לפי תחום

כל העדכונים

21 ביולי, 2024

רגולציה עולמית ו-Prop Trading

טרנד חדש המציע לסוחרים פוטנציאליים התנסות במסחר מאתגר את הרגולציה ומעורר שאלות משפטיות מורכבות הקשורות בקיומה של "זירת סוחר" ובצורך ברישיון ייעוץ השקעות או ניהול תיקים.

21 ביולי, 2024

תיקון 14 לחוק הגנת הפרטיות: שינויים משמעותיים באכיפה ובחובות

רפורמה בחוק הגנת הפרטיות מקרבת את תפיסת דיני הפרטיות בישראל לזו האירופאית.

18 ביולי, 2024

מה הן זכויות הגנה מדילול?

למשקיע המעוניין לשמור על החזקותיו בחברה יש שתי אופציות מרכזיות – הגנה מדילול וזכות המצרנות. לכל אחת מהן משמעות אחרת, ורק הוספה של שתיהן להסכם ההשקעה יכולה להגן על ההחזקות בצורה מלאה.

18 ביולי, 2024

עסקת גוגל-וויז: גל רוזנט מתראיין לדה מרקר

עורך דין גל רוזנט, מומחה בתחום התחרות התראיין לדהמרקר והסביר מה המגמה העכשווית בארה"ב ובאירופה ומה הרשויות יבקשו לבחון בשביל לאשר את העסקה. 

17 ביולי, 2024

פרטיות: העברה של מידע אישי מותרת רק למדינה שמבטיחה הגנה על מידע

הרשות להגנת הפרטיות פרסמה טיוטת גילוי דעת בה היא מבהירה את פרשנותה לגבי העברת מידע אישי מישראל למדינה אחרת. לפי פרשנות זו – ככלל, העברה כאמור של מידע אישי מותרת רק אם המדינה אליה מועבר המידע מבטיחה רמת הגנת מידע שוות ערך לישראל.

15 ביולי, 2024

ד"ר צבי גבאי הרצה בסדנת מנהלים באל על

ד"ר צבי גבאי, ראש מחלקת שוק ההון במשרדנו יחד עם מר צבי רבין, הנחו סדנה בנושא "איסור שימוש במידע פנים – עשה ואל תעשה" למנהלים באל על במסגרת שבוע ציות, אכיפה וסייבר באל על.

14 ביולי, 2024

חוק הסדרת העיסוק בשירותי תשלום וייזום תשלום נכנס לתוקף

עם כניסתו לתקוף, קבעה ועדת הכלכלה של הכנסת שורה חשובה של פטורים מחובת רישוי, וכן עדכנה לוחות זמנים להגשת בקשות הרישיונות במקרים מסוימים.

14 ביולי, 2024

למונופולין אסור להעניק הנחות מפלות הפוגעות בתחרות

ההחלטה התקדימית של בית המשפט בעניין אביעד תעשיות בטון נגד יצרנית המלט נשר קובעת: נשר הפרה את הוראות חוק התחרות הכלכלית כאשר העניקה ללקוחותיה הגדולים הנחות גבוהות משמעותית מאלה שניתנו ללקוחותיה הקטנים ופגעה בתחרות.

11 ביולי, 2024

קורס בינה מלאכותית ליועצים משפטיים

משרדנו השיק קורס ייחודי ליועצים משפטיים ואמש התקיים מפגש הסיכום במשרדנו. הקורס התקיים בשיתוף שיתוף מייקרוסופט, TrusIZ ו Taylor Wessing UK ועסק ברגולציית AI, ניסוח ומשא ומתן הכולל היבטי פרטיות והסכמי בינה מלאכותית, והתמודדות עם אירועי דליפת מידע.

10 ביולי, 2024

ברנע: השתתפות בכנס השנתי של ארגון היועצים המשפטיים

זוהר לנדה, ראש מחלקת הליטיגציה במשרדנו, השתתף היום בכנס השנתי של ארגון היועצים המשפטיים הפנימיים בישראל (ACC Israel). זוהר היה חלק מפאנל מרתק שעסק בנושא ניהול משבר בחברה.

9 ביולי, 2024

ברנע: ייצוג אביעד בטון בהחלטה תקדימית בנוגע לגבולות האיסור החל על מונופול להפלות בין לקוחותיו

משרדנו ייצג את יצרנית הבטון אביעד תעשיות בטון וטיט נגד יצרנית המלט נשר בטענות כי נשר ניצלה לרעה את מעמדה בשוק באופן שעלול להפחית את התחרות או לפגוע בציבור. מדובר בהחלטה תקדימית בנוגע לגבולות האיסור החל על מונופול להפלות בין לקוחותיו. את אביעד ייצגו עורכי הדין גל רוזנט ורן כרמי.  

8 ביולי, 2024

פרשנות חדשה של בית המשפט בנוגע לפרטיות מידע רפואי מקוון

עד כה, הנחיית משרד הבריאות האמריקאי החילה פרשנות רחבה מאוד על מה שהוגדר "מידע רפואי אישי". הפרשנות הגבילה מאוד את יכולתם של ספקי ניתוח נתונים מקוונים להציע שירותים לבתי חולים, ולאחרונים לנהל נכסים דיגיטליים, וחשפה אותם לתביעות ייצוגיות. בטלות ההנחיה צפויה להקל על הפעילות המקוונת של ספקי מידע רפואי ובתי חולים.

4 ביולי, 2024

חדלות פירעון: עו"ד עידן מילר הרצה בקורס של התאחדות הקבלנים

עו"ד עידן מילר, מנהל תחום חדלות פירעון במשרדנו, הרצה בקורס ניהול פיננסי של התאחדות הקבלנים בנושא התנהלות והיערכות באירועי חדלות פירעון.

3 ביולי, 2024

ברנע: ייצוג קבוצת עזריאלי בעסקת שכירות מול נת"ע

משרדנו ייצג את קבוצת עזריאלי בעסקת שכירות בין נת"ע לעזריאלי בפארק העסקים חולון. החוזה, מוערך במיליוני שקלים במסגרתו תרחיב נת"ע את שטח משרדיה מ8000 מ"ר ל- 12,000 מ"ר. את עזריאלי ייצגו עורכי הדין אלון וולנר והילי מיכאלי.  

2 ביולי, 2024

עתידן של הלוואות קבלן: ראיון בגלובס עם טרי אלמוזלינו ארנון

טרי אלמוזלינו ארנון, ראש מחלקת הנדל"ן במשרד, מדברת עם גלובס על עתידן של הלוואות הקבלן.

30 ביוני, 2024

וואלה: עו"ד מאיה כרמי לוברטובסקי מדברת על הפרטים החשובים בהענקת דירה במתנה

בלי לבקש בחזרה, בלי תמורה, עם תקופת צינון - להענקת דירה במתנה לקרוב משפחה יש יתרונות מיסוי משמעותיים, אבל חשוב להבין היטב מה הן השלכות המהלך על נותני ועל מקבלי המתנה.

26 ביוני, 2024

עסקה: סולרום מתמזגת לחברה הבורסאית 3DM

חגית רוס, אלעד רשטיק, עומרי אורן ואלון ענוה ממשרדנו ייצגו את החברה הציבורית, 3DM, בעסקת מיזוג, במסגרתה 3DM תרכוש את סולרום אלקטרוניקה בע"מ, העוסקת בפיתוח, תכנון, ייצור ושיווק מוצרים, שעיקרם לשימוש בשוק הבטחוני.

26 ביוני, 2024

תקדים: שירות מילואים קרבי הוכר על ידי הממונה על חדלות פירעון

עו"ד עידן מילר, מנהל תחום חדלות פירעון והבראת חברות במשרדנו, המשמש כנאמן של חברת ואייט דרס שיווק שמלות כלה (ובשמה הקודם - קבוצת ריקי דלאל), המצויה בהליכי חדלות פירעון, הגיש במסגרת תפקידו, בקשה לאישור תוכנית שיקום כלכלי לחברה ובעלי מניותיה. כמפורט בבקשה שהוגשה על ידו ועל ידי עו"ד הדר אילון, שירותו של בעל השליטה כקצין קרבי המילואים, הוכר כ"תרומת בעלים", לצורך הקלה בזכויותיו ושילוב של הסדר החוב בענייננו עם זה של החברה. עמדה זו התקבלה על ידי הממונה על חדלות פירעון.

26 ביוני, 2024

גלובס: דיירים מוגנים ודמי מפתח

כל מה שצריך לדעת על עסקאות בדמי מפתח – היתרונות, החסרונות והחוק.

25 ביוני, 2024

ברנע: אירוח “Demo Day” של אקסלרטור ATOBE של מכללת עזריאלי להנדסה

שמחנו לארח את אירוע ה-Demo Day של אקסלרטור ATOBE ממכללת עזריאלי להנדסה. במהלך האירוע, יזמים הציגו את המיזמים החדשניים שלהם בפני קהל משקיעים.