© כל הזכויות שמורות לברנע ג'פה לנדה משרד עורכי דין

חיפוש לפי תחום

כל העדכונים

30 בנובמבר, 2023

חרבות ברזל: התמודדות עם מתקפת סייבר

תקנות חדשות נוסחו על רקע מצב המלחמה בו נמצאת מדינת ישראל, ועל רקע עליה בהיקף ובאיכות מתקפות הסייבר כנגד גופים אזרחיים.

29 בנובמבר, 2023

בית המשפט מבקר את שימושה של משטרת ישראל בכלי בינה מלאכותית

אדם שנכנס לגבולות הארץ וסמים בכליו, ביקש לחשוף את השימוש של משטרת ישראל בכלי AI שהביאו להכללתו ברשימה של חשודים כבלדרי סמים. הביקורת שמתח בית המשפט על המשטרה מבהירה – גם אם מערכת ה-AI מובילה לזיהוי נכון או להחלטות מדוייקות – המנגנון שלה צריך להיות ברור, בר הסברה ונגיש לביקורת. 

23 בנובמבר, 2023

ברנע: וובינר בנושא עבודת קצין ציות בזמן מלחמה בשיתוף ה- ACC

בוובינר זה ד"ר צבי גבאי, ראש מחלקת שוק ההון במשרדנו, נתן דגשים לפעולות הנדרשות לעת הזו בעזרת השוואה לאזורי מלחמה בעולם בעת האחרונה.

23 בנובמבר, 2023

וובינר בנושא: מיסים וביטוח לאומי בשיתוף עם איגוד הקרנות

בוובינר, עו"ד עמוס א. רוזנצוויג יועץ מיוחד במשרדנו ולשעבר היועץ המשפטי הראשי של הביטוח הלאומי, דיבר בין על המענקים המגיעים למשרתי המילואים, לחטופים ולעובדים שהוצאו לחל"ת.

20 בנובמבר, 2023

חוק מתווה הפיצויים לעסקים בעקבות מלחמת "חרבות הברזל"

לאחר דיונים ארוכים, אושר מתווה הפיצויים לעסקים בכנסת. המתווה מציע פיצוי לעסקים שמחזורם השנתי נע בין 12,000 ל-400 מיליון שקלים, ויכול להגיע לתקרה מקסימלית של 1.2 מיליון ₪

19 בנובמבר, 2023

גיוס משקיעים לחברה פרטית וחובת פרסום תשקיף

חברות המגייסות משקיעים צריכות להכיר את החובות החלות עליהם בהקשר לדיני ניירות ערך, ובעיקר את הוא האיסור להציע ניירות ערך לציבור, ללא תשקיף, כדי לא למצוא עצמן חשופות לחקירה. 

16 בנובמבר, 2023

ה-SEC מאותתת על כוונה לאסדר את תחום ה-NFT

ה-SEC נוקטת בקו של רגולציה דרך אכיפה בתחום ה-NFTs, ויוצרת חוסר ודאות משפטית בתחום. האם רשות ניירות ערך הישראלית תלך בעקבותיה?

16 בנובמבר, 2023

תשלום דמי אבטלה לעובדים בחל"ת - החוק

תהליך החקיקה הסתיים וקבע שורה של הקלות והרחבות כדי לספק מענה לטווח רחב יחסית של עובדים שהוצאו לחל"ת עקב המלחמה. בין היתר, החוק מתייחס לנשים בהריון ובחופשת לידה, עובדים בעלי מוגבלויות ועובדים מעל גיל 67.

14 בנובמבר, 2023

נטע ברומברג השתתפה בכנס בכירי ענף המשפט של Duns 100

אתמול התקיים כנס בכירי ענף המשפט בתחום דיני עבודה של Duns 100 לדיון שעסק בהשלכות המלחמה על שוק העבודה. נטע ברומברג, ראש מחלקת דיני עבודה אמרה בדיון בין היתר כי: "ב -7.10 התעוררנו לוואקום משפטי בתחום יחסי העבודה. את הואקום המשפטי הגדול אנחנו צריכים לפתור בשכל ורצון טוב. זה בא לידי ביטוי גם בטיפול בנושא התבטאויות עובדים, פיטורים וצמצומים, נושא החל"ת ועוד. "

14 בנובמבר, 2023

וובינר: יחסי עבודה בשעת חירום בשיתוף לשכת המסחר תל אביב והמרכז

עו"ד נטע ברומברג, ראש מחלקת דיני עבודה במשרדנו, הרצתה בוובינר, ודיברה על החובות והזכויות של מעסיקים ועובדים בשעת מלחמה.

12 בנובמבר, 2023

חרבות ברזל: עליה ברכישת נכסים בישראל, מצד יהודים הגרים בחו"ל

לאחרונה ובעקבות המצב, אנו עדים למגמת עלייה ברכישת דירות ונכסים בישראל, מצד יהודים הגרים בחו"ל. במסגרת כתבה של YNET עם מומחים בתחום, התראיינה ליאת קיסרי, ראש מחלקת לקוחות פרטיים במשרדנו והסבירה כי מגמה זו, לצד היחלשות השקל שמביא לשיפור בשווי העסקה בעשרות אחוזים, צפויים להביא לעלייה חדה ברכישת נכסי יוקרה בישראל.

6 בנובמבר, 2023

פיצוי למעסיקים באזורי לחימה עבור תשלום שכר לעובדים

מעסיק רשאי לתבוע פיצוי בגין שכר ששילם לעובד שנבצר ממנו מלהתייצב לעבודה בשל העובדה שמקום מגוריו קבוע באחד היישובים הרשומים ברשימת היישובים שפורטו בהחלטות הממשלה.

5 בנובמבר, 2023

בריטניה מגבירה את ההגנה על ילדים באינטרנט

החוק החדש הוא חלק מגל חקיקה אירופאי המבקש להגן על ילדים מפני תכנים שאינם תואמי גיל, ניצול וסכנות אחרות הנובעות מהעולם המקוון.

5 בנובמבר, 2023

פסק דין: חלוקת דיבידנד לפני מכירה לצורך הפחתת חבות המס

תכנון מס לגיטימי או עסקה מלאכותית שמטרתה הפחתת מס. בית המשפט מתייחס לחלוקת דיבידנדים לפני מכירה של מניות או אחזקות בחברה.

5 בנובמבר, 2023

העסקת בני נוער במהלך חרבות ברזל

שר העבודה חתם על היתר כללי להעסקת צעירים בעבודת לילה, בשל מצב החירום במשק. היתר זה מרחיב את שעות העבודה בהן ניתן להעסיק עובדים צעירים – בני 16-18 שנים.

5 בנובמבר, 2023

נשיא ארה"ב חתם על צו לקביעת מדיניות ביחס לשימוש ופיתוח בינה מלאכותית

ארה"ב מבקשת לקבוע כללים לפיתוח ושימוש בטוח של בינה מלאכותית כדי להסדיר את פעילות הממשל ולבסס את ההובלה שלה בתחום ה-AI והרגולציה שלו.

2 בנובמבר, 2023

הצעת חוק פיצויים לעסקים שנפגעו במלחמה - סיוע לעסקים

מליאת הכנסת אישרה היום (חמישי) בקריאה ראשונה את הצעת "חוק  הפיצויים". הצעת החוק נועדה להעניק סיוע כלכלי לעסקים ולאזרחים שנפגעו במלחמה ולהבטיח שרידות של עסקים שמתמודדים עם רכיבי הוצאה קבועים למרות ירידה בהכנסות.

2 בנובמבר, 2023

התוכנית לסיוע כלכלי: ביטוח אבטלה לשכירים

הקושי הכלכלי אליו נקלעו עסקים רבים בישראל בעקבות מלחמת חרבות ברזל ברור ומחייב סיוע ממשלתי. עסקים רבים סובלים בירידה בפעילות העסקית ובעקבותיה ירידה בהכנסות. כדי להימנע ככל שניתן מפיטורי עובדים, ולהבטיח חזרה מהירה לפעילות בחלוף המשבר, מעסיקים רבים מעדיפים להוציא עובדים לחל"ת. כך הם חוסכים בהוצאות העסק, והעובדים מקבלים תגמול המאפשר להם קיום בימים אלה.

1 בנובמבר, 2023

ברנע: וובינר בנושא ההשלכות המשפטיות של המלחמה בישראל

משרדנו קיים וובינר ללקוחות ומשרדי עורכי דין בינלאומיים, בו הרצה פרופסור עמיחי כהן, יועץ מיוחד במשרדנו ומומחה בדיני מלחמה. עמיחי שוחח על המעמד של השבויים והחטופים, המגבלות שהמוטלות על ישראל לאור המלחמה וענה על שאלות.

31 באוקטובר, 2023

הנחיות והקלות של רשות ניירות ערך לאור "חרבות ברזל"

רשות ניירות ערך מפרסמת שורתה של הנחיות והקלות נוכח מלחמת חרבות ברזל, שעיקרה דחיית מועדים ואורכות.
הזן כתובת אימייל על מנת להירשם לניוזלטר: