© כל הזכויות שמורות לברנע ג'פה לנדה משרד עורכי דין

חיפוש לפי תחום

כל העדכונים

16 באפריל, 2024

על בעל שליטה, מנכ"ל ויו"ר הדירקטוריון – ראיון עם מיקי ברנע

עם כניסת האחים אמיר לחברת שופרסל, הם מינו מקורבים לתפקידי ניהול וכן דירקטורים מטעמם. מהלך זה מעורר את הדיון על שליטה וניהול בחברות ציבוריות והערבוב בין תפקידי מנכ"ל, יו"ר ובעל שליטה. כמומחה בתחום מאבקי שליטה וחברות ציבוריות, התראיין מיקי לדה מרקר בנושא.

10 באפריל, 2024

ברנע: וובינר בנושא חוק הסדרת העיסוק בשירותי תשלום או שירותים פיננסיים מוסדרים

משרדנו אירח וובינר שעסק בשירותי תשלום. הוובינר התקיים במסגרת פורום נותני שירותים פיננסים שהשקנו ביחדד עם עו"ד אורית יוסף. בוובינר הרצו ד"ר צבי גבאי ועו"ד ענת אבן חן ודנו בין היתר בתנאי קבלת רישיון, הקשר בין שירותי תשלום ושירותי בנקאות פתוח ועוד. 

9 באפריל, 2024

ביטוח לאומי: עמוס רוזנצוויג מתראיין לביזפורטל על הגירעון של המוסד לביטוח לאומי

"2036 נראית אולי רחוקה", אומר עמוס, ראש תחום ביטוח לאומי בברנע ג'פה לנדה, יועמ"ש הביטוח לאומי לשעבר, "אבל היא קרובה יותר ממה שנדמה".

8 באפריל, 2024

טרי אלמוזלינו-ארנון מדברת ב"רלוונט" על מס דירה שלישית

טרי אלמוזלינו-ארנון, ראש מחלקת נדל"ן במשרד, מדברת בערוץ החדש ואומרת: "הורדת מס הרכישה תוציא את השוק מקיפאון – צריך לתת זריקת עידוד מאוד רצינית, אפילו לתקופה מצומצמת".

2 באפריל, 2024

ברנע: אירוח כנס קשרי משקיעים ועתיד המסחר בשוק ההון

שמחנו לארח את הפורום הישראלי לקשרי משקיעים, במסגרתו התקיימה שיחה אחד על אחד עם מיכה סטוקס - יוטיובר פיננסי וארמי רוזן -  מנהל קשרי משקיעים, AppsFlyer וחבר בועדת ההיגוי של הפורום הישראלי לקשרי משקיעים. כמו כן, בכנס זה הרצה גם ד"ר צבי גבאי - ראש מחלקת שוק ההון במשרדנו.

2 באפריל, 2024

רגולציית השווקים בנכסי קריפטו (MiCA) ושידול הפוך

היבט קריטי עבור חברות קריפטו שאינן מאוגדות באיחוד האירופי הוא הפטור משידול הפוך. פטור זה מאפשר לחברות מחוץ לאיחוד להציע שירותים בנכסי קריפטו ללקוחות באיחוד האירופי ללא צורך באישור מתוקף רגולציית MiCA.

1 באפריל, 2024

הצעת חוק: הגברת שקיפות בדיני המס

מטרתה של הצעת החוק היא הגברת השקיפות במערכת המס הישראלית, כדי למנוע הערכה שלילית של מדינת ישראל על-ידי הפורום הבינלאומי לשקיפות וחילופי מידע, וכדי להגביר את מאמצי המאבק בהון השחור.

31 במרץ, 2024

ייצוג One Peak בהשקעה של 100 מיליון דולר

סיימון ג'פה, יובל לזי, מאיר וינקלר, טל פרייליך-חי, נופר רוז דוד ודנה בן יהודה ייצגו את One Peak, קרן השקעות בריטית, בסבב השקעות בסטארטאפ הישראלי Coro, המפתח פלטפורמת ניהול סיכוני סייבר לעסקים קטנים.

31 במרץ, 2024

פינוי ובינוי: בצעד חריג, בית המשפט פסק לטובת "דיירים סרבנים" בפרויקט פינוי בינוי

בית המשפט דחה את תביעתם של 243 דיירים נגד בני זוג בני 70, שסירבו לחתום על הסכם לפרויקט פינוי-בינוי, בין היתר בגלל גילם. עו"ד אלון וולנר ממחלקת הנדל"ן במשרדנו, התראיין לגלובס ואמר: "במקרה הזה, ביהמ"ש הולך עם המתנגדים, למרות שהם לא עומדים בהגדרה של החוק, ולא אמורים לתת להם את החלופה של הקשישים. פסק הדין נותן פתח מילוט, כך שיכלילו אותם להגדרת הקשיש, ובכך יאפשרו לפרויקט לצאת לדרך".

27 במרץ, 2024

הפחתת והקפאת ימי הבראה במשק בשנת 2024

מהלך ההקפאה, התקף למגזר הפרטי והציבורי, נועד כדי לתקצב הטבות למשרתי מילואים.

26 במרץ, 2024

GDPR – קנס על חברה בשל אי עמידה בכללי איסוף מידע אישי

הרשות הצרפתית להגנה על מידע קונסת תאגיד בגין פגמים שנפלו בהליך איסוף המידע והשגת ההסכמה לשימוש במידע, על אף שהתהליך בוצע על ידי גורם צד שלישי, וזאת בשל אי עמידה בהנחיות ה-.GDPR

26 במרץ, 2024

תכנון מס בירושה בינלאומית: הראל פרלמוטר בראיון לתכנית הסכסוכים

הראל פרלמוטר, ראש מחלקת מיסים, התראיין לתכניתם של יגאל בורוכובסקי ורחל שחר ברדיו 102 והסביר מה קורה, למי צריך לדווח ועל מה במקרה של קבלת ירושה מחוץ לישראל.

24 במרץ, 2024

העליון: שירות לתושב חוץ, הניתן גם לתושב ישראל, חייב במע"מ

ביהמ"ש העליון ציין כי מטבעה, מהותה של עסקת תיווך היא חיבור בין שני צדדים לכדי עסקה אחת, ולכן התייחסות לעסקה כאל מתן שירות לכל צד בנפרד – לתושב חוץ ולתושב ישראל - לא משקפת את המהות הכלכלית האמיתית של השירות.

21 במרץ, 2024

"שמנופוביה" – עילה חדשה לאפליה בעבודה?

בית הדין הארצי לעבודה הפך את פסק דינו של בית הדין האזורי, וקבע כי הורדת שופט כדורגל לשיפוט בליגה נמוכה נבעה משיקולים לא ענייניים – שיקולי משקל ונראות.

20 במרץ, 2024

חרבות ברזל ודיני עבודה: יום עבודה גמיש על רקע הלחימה

על רקע הלחימה, נחתם היתר שנועד להקל על עובד בביצוע שעות עבודה שהוא צפוי להחסיר במקום עבודתו, בשל אילוצים הנובעים מהיעדרות בן/בת הזוג של העובד או הורהו האחר של ילדו.

20 במרץ, 2024

שכר המינימום במשק עולה

לאחר העדכון, שייכנס לתוקף בראשון באפריל, שכר המינימום למשרה מלאה יעמוד על סכום של 5,880.02 ₪. התוספת תבוא לידי ביטוי גם בסכומי ההפרשות הסוציאליות לגמל ופיצויים, דמי חופשה, גמול עבור עבודה בשעות נוספות ודמי מחלה.

19 במרץ, 2024

השיטה החדשה שמאיימת על שלטון המנהלים בבורסה - ראיון עם מיקי ברנע

כמומחה בתחום מאבקי השליטה התראיין מיקי ברנע לגלובס, לכתבה שעסקה בהשתלטות האחים אמיר על רשת שופרסל. בראיון הסביר מיקי על המשמעויות של החזקה של פחות מ- 25 אחוזים מהחברה  ועל הכלים העומדים בפני רשות ניירות ערך בעסקאות שכאלה. 

18 במרץ, 2024

חרבות ברזל: צו הרחבה לתשלום לעובדים שנעדרו

ניתן צו הרחבה המחיל את הוראות ההסכם הקיבוצי בדבר תשלום עובדים שנעדרו מעבודתם בשל מלחמת חרבות ברזל.

18 במרץ, 2024

חרבות ברזל: זכויות המשרתים והמשרתות במילואים – צו הרחבה

צו ההרחבה החדש הכניס לתוקף את הוראות ההסכם הקיבוצי. ההוראות כוללות הנחיות בעניין פיטורי עובדים, זכויות בני ובנות זוג של משרתי מילואים ועוד.

18 במרץ, 2024

שינויים בשוק אבטחת המידע והסייבר: ד"ר אבישי קליין התראיין לגלובס בנושא

ד"ר אבישי קליין, ראש מחלקת פרטיות וסייבר במשרדנו, התראיין לגלובס ודיבר על ניהול הסיכונים במצב הנוכחי.