© כל הזכויות שמורות לברנע ג'פה לנדה משרד עורכי דין

אירית ברודסקי

מגדל אלקטרה סיטי
רחוב הרכבת 58
תל אביב
6777016

אירית ברודסקי

אירית עורכת דין במחלקת הרגולציה במשרד.

במסגרת תפקידה, אירית מלווה חברות ישראליות וזרות בתחום דיני התחרות (הגבלים עסקיים) ובמגוון נושאים רגולטוריים, ובכלל זה עוסקת במתן ייעוץ וליווי שוטף, הכנת חוות דעת, עריכת תכניות ציות ואכיפה פנימיות ומלווה לקוחות בשאלות של דיני תחרות ורגולציה בהסכמים מסחריים ועסקאות מורכבות.

 

כמו כן אירית מייצגת חברות מקומיות ובינלאומיות בפני רשות התחרות ורגולטורים אחרים, בית הדין לתחרות, בתי משפט, ועדות ממשלתיות ועוד.

 

לפני הצטרפותה למשרד, עבדה במשרד מסחרי מוביל, שם העניקה ייעוץ משפטי בדיני תחרות ובנושאים רגולטוריים לחברות גדולות בארץ ובעולם.

אירית התמחתה בבית המשפט העליון אצל כבוד השופט יורם דנציגר ובמחלקת הליטיגציה של משרד מסחרי מוביל. בתקופת לימודיה שימשה כעורכת של כתב העת "עיוני משפט" וכעוזרת מחקר בתחום הניתוח הכלכלי של המשפט.

השכלה:


אוניברסיטת שיקגו, LL.M, מלגת Gruss Lipper, שנת 2012

אוניברסיטת תל אביב, LL.B (בהצטיינות) ו-BA בכלכלה, שנת 2009

חבר בלשכת עורכי דין:


חברת לשכת עורכי הדין בישראל משנת 2011

חדשות ועדכונים - אירית ברודסקי:


18 בינואר, 2022

רשות התחרות נוקטת עמדה מחמירה ביחס להסדרי הכתבת מחיר אנכית

פרסום טיוטת גילוי הדעת החדש בא על רקע תיקון פטור הסוג להסדרים שאינם אופקיים לפני מספר חודשים. בעקבות אותו תיקון יכולים כיום לחסות תחת הפטור גם הסדרים הכוללים כבילות מחיר. בין אותם הסדרים נמצא גם הסדרי הכתבת מחיר אנכית (Resale Price Maintenance – RPM). מדובר בהסדרים שבמסגרתם ספק טובין מכתיב לגורם הנמצא בשלב עוקב בשרשרת האספקה – מפיץ או קמעונאי – את מחיר המכירה של הטובין.

6 בינואר, 2022

פסיקה דרמטית בנושא תמחור מופרז: בית המשפט המחוזי דוחה שתי בקשות לאישור תובענה ייצוגית נגד תנובה

בדצמבר 2021 דחה בית המשפט המחוזי בירושלים שתי בקשות לאישור תובענה כייצוגית כנגד תנובה בעילת תמחור מופרז. הבקשה, והדחייה, הן שתיהן חלק ממחלוקת חריפה ורבת שנים בשאלה האם האיסור על גביית מחיר "בלתי הוגן" על-ידי בעל מונופולין חל על תמחור מופרז.

28 בנובמבר, 2021

לראשונה בישראל רשות התחרות אוכפת את האיסור על תמחור מופרז

מ"מ הממונה על התחרות הודיעה כי לראשונה בישראל, יינקטו הליכי אכיפה נגד בעל מונופולין בגין ניצול מעמדו לרעה באמצעות קביעת מחיר גבוה בלתי הוגן. בכוונת הרשות להטיל (בכפוף לשימוע) עיצום כספי בגובה 8 מיליון שקלים על חברת MBI פארמה בע"מ וכן עיצומים אישיים על שני נושאי משרה בחברה (בגובה כ-600 אלף שקלים לכל אחד), בגין קביעת מחיר גבוה ובלתי הוגן בקשר ל"לידיאנט", תרופה מצילת חיים לחולי  CTX (מחלה גנטית חשוכת מרפא) המשווקת ע"י MBI בישראל.

לכל החדשות של אירית ברודסקי >

הזן כתובת אימייל על מנת להירשם לניוזלטר: