© כל הזכויות שמורות לברנע ג'פה לנדה משרד עורכי דין

Together is powerful

חיפוש לפי תחום

חדשות ועדכונים

17 באוקטובר, 2021

ראיון עם מיקי ברנע: התעשייה הקיבוצית סוגרת שנתיים של אקזיטים מוצלחים

בחצי שנה האחרונה נחתמו עשר עסקאות ענק תמורת מאות מיליוני דולרים. איך ומתי, הפכה התעשייה הקיבוצית לכל כך אטרקטיבית? מה קרה בעשור האחרון שגרם להתפוצצות הזו בתעשייה הקיבוצית והאם מדובר בתופעה חולפת? במסגרת כתבה נרחבת בנושא של גלובס, התראיינו מומחים בתחום וביניהם מיקי ברנע.
קטגוריות: מגזר קיבוצי

14 באוקטובר, 2021

עו"ד נטע ברומברג בפורום DUN’S 100 לבכירי המשפט בתחום דיני עבודה

במסגרת פורום המשפט של Duns100 של בכירי ענף המשפט בתחום דיני העבודה, אמרה עו"ד נטע ברומברג, ראש מחלקת דיני עבודה במשרדנו כי "אחת התופעות שצצו אחרי משבר הקורונה היא  המלחמה בין החברות הגדולות על העובדים". לדבריה "מה שהכרנו עד מרץ 2020 לא בהכרח נכון וצריך שיתקיים. מעסיקים במובן הזה צריכים להפוך להיות סוג של מחנכים, לעמוד על חוזי העבודה ולמנוע את המלחמות האלה בין החברות״.
קטגוריות: דיני עבודה

14 באוקטובר, 2021

משרדנו ייצג את חברת ISI בתביעה נגד משרד הבריאות בבית המשפט המחוזי

משרדנו ייצג את חברת אי.אס.אי מכשור מדעי (ISI) בתביעה שהגישה לביה"מ המחוזי בירושלים כנגד משרד הבריאות, בטענה כי המכרז לרכישת בדיקות קורונה שערך משרד הבריאות, התנהל בחוסר שוויון ועם מתן יתרון בלתי הוגן למתחרות. עורכי הדין ערן וינר, גאיה צרפתי ועידו וקשי ייצגו את הלקוח בעתירה וביקשו מביה"מ להורות על משרד הבריאות לבטל את המכרז ולפרסם מכרז חדש.
קטגוריות: משפט מסחרי | תאגידים

10 באוקטובר, 2021

משרדנו ייצג את ריף טכנולוגיה בעסקת רכישה של חברת הסטארטאפ הישראלית בונד

משרדנו ייעץ לריף טכנולוגיה, אחת המפעילות הגדולות של מרכזי שילוח לוגיסטיים ומטבחים שכונתיים ניידים בארצות הברית, בעסקת רכישה של הסטארט-אפ הלוגיסטי הישראלי 'בונד', לשעבר Shookit, סטארט-אפ של מכולת ישירה לצרכן. את העסקה הובילו עוה"ד מייקי ברנע, אריאלה דרייפוס וטל פרייליך. נטע ברומברג ייעצה בצד התעסוקתי. הראל פרלמוטר וחנא דאהר ממחלקת המסים ייעצו בהיבטי המס וענת אבן-חן בנושא פרטיות ואבטחת מידע ועניינים רגולטוריים אחרים.
קטגוריות: מיזוגים ורכישות | תאגידים

7 באוקטובר, 2021

משרדנו ייצג את חברת האופנה Gap ברכישת סטארטאפ ישראלי

משרדנו ייעץ לענקית האופנה Gap inc. בעסקת רכישה של סטרטאפ טכנולוגי ישראלי. עורכי הדין סיימון ג'פה ואריאלה דרייפוס הובילו את העסקה. מוצר החברה הנרכשת מבוסס על בינה מלאכותית, ומאפשר לקמעונאיות לשפר את חוויית הלקוח ולהגדיל מכירות.
קטגוריות: מיזוגים ורכישות | תאגידים

5 באוקטובר, 2021

פרשת "מסמכי פנדורה" – ראיון ב-N12 עם הראל פרלמוטר

פרשת מסמכי פנדורה שנחשפה אתמול, מפנה זרקור לעבר עולם מקלטי המס. עוה"ד הראל פרלמוטר, שותף וראש מחלקת מסים במשרדנו, מתייחס לנושא בראיון ל- N12.
קטגוריות: מיסוי

4 באוקטובר, 2021

משרדנו ייצג את קבוצת עזריאלי בעסקת רכישה של קניון "מול הים"

קבוצת עזריאלי רכשה בהיקף של 1.31 מיליארד ש"ח את קניון מול הים (Mall Hayam) באילת. עוה"ד טרי אלמוזלינו ארנון, אילן בלומנפלד ואלון וולנר ליוו את הלקוח בעסקה.
קטגוריות: מיזוגים ורכישות | תאגידים

30 בספטמבר, 2021

מאמר דעה: דיון בכנסת סביב הקמתה של הרשות לרגולציה

ד"ר צבי גבאי, ראש מחלקת שוק ההון ורגולציה פיננסית במשרדנו, במאמר דעה לגלובס בנושא הקמתה של רשות ממשלתית חדשה – רשות הרגולציה.
קטגוריות: רגולציה

29 בספטמבר, 2021

משרדנו מייצג את הסטרטאפ Niio בהסכם מימון ושותפות עם Samsung העולמית

משרדנו מלווה את Niio, פלטפורמת אמנות דיגיטלית ייחודית, מיום הקמתה. לאחרונה, ליווינו את החברה בסבב גיוס ראשון של 15 מיליון דולר.   עורכי הדין סיימון ג'פה ואריאלה דרייפוס ממשרדנו ייצגו את הלקוח גם בהסכם מימון ושותפות אסטרטגית עם חברת Samsung Displays העולמית שתציג על מאות ממסכיה את האומנות הדיגיטלית שמציעה Niio.
קטגוריות: מיזוגים ורכישות | סטארטאפים | עסקאות השקעה | תאגידים

23 בספטמבר, 2021

ייצוג חברת RSBG במכירת מניותיה לענקית האלקטרוניקה LG

משרדנו ייצג את חברת RSBG Ventures GmbH במכירת 65% ממניותיה (בשווי 140 מיליון דולר) בחברת הסייבר סייבלום לענקית האלקטרוניקה LG בישראל. עורכי הדין סיימון ג'פה ואריאלה דרייפוס ייצגו את הלקוח בעסקה.
קטגוריות: מיזוגים ורכישות | תאגידים

14 בספטמבר, 2021

בית המשפט המחוזי פסק: קרן עזריאלי, שיוצגה על-ידי משרדנו, תהא פטורה מתשלום מיסים על דיבידנדים

בית המשפט המחוזי דחה את הניסיון של רשות המס לחייב את קרן עזריאלי לשלם מיסים בסך של עשרות מיליוני שקלים בגין דיבידנדים שקיבלה ומקבלת כתוצאה מהחזקתה במניותיה של קבוצת עזריאלי. בית המשפט קיבל את ערעור המס, שהוגש באמצעות משרדנו, וקבע כי קרן עזריאלי - עמותה הפועלת לרווחת הציבור בישראל – אינה מהווה בעלת השליטה בקבוצת עזריאלי ועל כן היא זכאית לפטור ממס. בית המשפט קבע, בין היתר, כי עמדת רשות המיסים עלולה לגרום לאפקט מצנן ביחס לתמיכה של גורמים עסקיים בעמותות פילנתרופיות. עורכי הדין זוהר לנדה, אייל נחשון ועומר קידר ממחלקת הליטיגציה ועורכי הדין הראל פרלמוטר וניר זימן ממחלקת המיסים יצגו את קרן עזריאלי לאורך ההליכים, שנמשכו כחמש שנים.
קטגוריות: ליטיגציה | מיסוי | עמותות

14 בספטמבר, 2021

מאבק האפוטרופסות על הילד איתן בירן – כל מה שצריך לדעת על צוואה

בימים האחרונים שוב נמצא בכותרות מאבק האפוטרופסות על הילד איתן בירן שהוריו ואחיו הקטן נהרגו באסון הרכבל באיטליה. הנושא הרגיש עורר התעניינות סביב שאלת כתיבת צוואה בגיל צעיר. עו"ד ליאת קיסרי, שותפה במשרדנו המרכזת את תחום הלקוחות הפרטיים, מתייחסת לסוגיה המטרידה הורים רבים, בראיון לישראל היום.
קטגוריות: לקוחות פרטיים

26 באוגוסט, 2021

עו"ד דרור ארד-אילון הצטרף למשרדנו

עו"ד דרור ארד-אילון הצטרף למשרדנו כיועץ מיוחד מתחום הצווארון הלבן, אתיקה ולשון הרע. לדרור ניסיון ומוניטין רב בייצוג נאשמים בפרשות פליליות שזכו לסיקור רב.
קטגוריות: ציות

17 באוגוסט, 2021

האם מעסיק יכול לחייב עובד להתחסן?

במסגרת הניסיונות להתמודד עם מגפת הקורונה, עולות שאלות רבות סביב ההתנהלות הרצויה במקום העבודה. האם מעסיק יכול לחייב עובד להתחסן? האם ניתן לחייב עובד לבצע בדיקת קורונה? מי נושא בעלות הבדיקה? איך מחשבים ימי בידוד? עו"ד נטע ברומברג, ראש מחלקת דיני עבודה במשרדנו עונה על כל השאלות האלו בראיון למעריב בנושא.
קטגוריות: דיני עבודה

11 באוגוסט, 2021

וובינר בשיתוף IBM – כלים לצמיחת סטארטאפים בתחילת דרכם

היום יתקיים וובינר בשיתוף IBM בנושא האתגרים הטכנולוגיים והעסקיים שסטארטאפים בתחילת דרכם צריכים לשים אליהם לב. במסגרת הוובינר, תתקיים הרצאתו של יובל לזי שותף במשרדנו, בה יתייחס להיבטים העסקיים והמשפטיים שקיימים בדרך , ויעניק למשתתפים כלים שיעזרו להם לצאת לדרך בצורה הנכונה.
קטגוריות: הייטק | סטארטאפים

11 באוגוסט, 2021

ירידה במספר המיזמים הטכנולוגיים לאורך השנים - טור דעה של יובל לזי

לפי נתונים של רשות החדשנות מאז 2014, שנה בה נפתחו 1,404 חברות סטארט-אפ חדשות חלה ירידה מתמדת בכמות החברות החדשות שנפתחות, כאשר בשנת 2020 נפתחו 520 חברות סטארטאפ בלבד. עו"ד יובל לזי, שותף במשרדנו ומומחה בתחום ההייטק, מתייחס לתופעה ומנתח את הנתונים בראיון לכלכליסט שהתפרסם בנושא.
קטגוריות: הייטק | סטארטאפים

4 באוגוסט, 2021

מיסוי הכנסות מהשכרת דירות בארץ ובחו"ל – פודקאסט עם הראל פרלמוטר באתר כלכליסט

משכירים דירה? חשוב שתדעו אילו מסלולי מיסוי קיימים על ההכנסה משכירות, האם יש הבדל בין מיסוי דירות להשכרה לטווח קצר לבין השכרת דירות לטווח ארוך ומהם הכללים לגבי השכרת דירות בחו"ל. עו"ד הראל פרלמוטר, שותף וראש מחלקת המסים במשרדנו, מתייחס לכל השאלות, בפודקאסט מקיף בנושא מיסוי הכנסות מהשכרת דירות בארץ ובחו"ל.
קטגוריות: מיסוי

26 ביולי, 2021

סוגיות הליבה של תחום הצווארון הלבן - ראיון בכלכליסט עם ד"ר צבי גבאי

ד"ר צבי גבאי, ראש מחלקת שוק ההון במשרדנו, התראיין לכלכליסט יחד עם כמה מבכירי עורכי הדין המובילים בתחום הצווארון הלבן והמשפט הפלילי. בראיון מתייחס צבי לסוגיות הליבה של התחום, השפעת מגפת הקורונה ונותן תחזיותיו לגבי פרשות ציבוריות שעל סדר היום.
קטגוריות: אכיפה | שוק הון

21 ביולי, 2021

משרדנו ייצג את קבוצת עזריאלי ברכישת חברת דאטה סנטרס ב 2.8 מיליארד ש"ח

משרדנו ייצג את קבוצת עזריאלי, חברת הנדל"ן המניב הגדולה בישראל, בעסקת רכישת מניות חברת גרין מאונטיין הנורווגית תמורת 2.8 מיליארד שקל. החברה הנורווגית מפעילה שלוש חוות שרתים בנורווגיה ומחזיקה בחוזים בהיקף כולל של 24 מגה-וואט.
קטגוריות: מיזוגים ורכישות | תאגידים

20 ביולי, 2021

ייצוג קבוצת עזריאלי בהסכם הזיכיון למותג האופנה הבריטי AllSaints

משרדנו ייצג את קבוצת עזריאלי ברכישת הזיכיון למותג האופנה הבריטי המוביל AllSaints . עורכת הדין אריאלה דרייפוס ליוותה וייעצה ללקוח בהסכם הזיכיון. החנות הראשונה תושק באוגוסט 2021.
קטגוריות: תאגידים
הזן כתובת אימייל על מנת להירשם לניוזלטר: