© כל הזכויות שמורות לברנע ג'פה לנדה משרד עורכי דין

Together is empowering

חיפוש לפי תחום

חדשות ועדכונים / מיקי ברנע

השיטה החדשה שמאיימת על שלטון המנהלים בבורסה - ראיון עם מיקי ברנע

כמומחה בתחום מאבקי השליטה התראיין מיקי ברנע לגלובס, לכתבה שעסקה בהשתלטות האחים אמיר על רשת שופרסל. בראיון הסביר מיקי על המשמעויות של החזקה של פחות מ- 25 אחוזים מהחברה  ועל הכלים העומדים בפני רשות ניירות ערך בעסקאות שכאלה. 

קטגוריות: אקטיביזם של בעלי מניות

מיקי ברנע השתתף בפורום בכירי ענף המשפט של 100 DUNS

מיקי ברנע, שותף מנהל של משרדנו השתתף בפורום בכירי ענף המשפט במסגרת פורום Duns 100 ואמר בין היתר: ״ההפיכה המשטרית הייתה הסחת הדעת שנסחפנו אחריה. משמעות הרפורמה העיקרית הייתה להגיד ׳אנחנו עושים מה שאנחנו רוצים׳ ולהשיג על הדרך את שומרי הסף המשפטיים"

אקטיביזם מוסדי - ראיון עם מיקי ברנע וזוהר לנדה

בשנה האחרונה נראו יותר מוסדיים המבקשים להשפיע על חברות בהן יש להן אחזקות. כמשרד מוביל בתחום זה, מיקי ברנע וזוהר לנדה התראיינו לדה מרקר ודיברו על ההתעוררות של המוסדיים בשורה של חברות. 

קטגוריות: אקטיביזם של בעלי מניות

ראיון עם מיקי ברנע ב- Law.com בנוגע להשלכות הרפורמה המשפטית

לאור המהלכים של ממשלת ישראל במער5כת המשפט, האתר המוביל Law.com שוחח עם דמויות מפתח בהקילה העסקית והמשפטית הישראלית,  כדי להבין את ההשפעות הפוטנציאליות של השינויים על עולם המשפט ועשיית עסקים בישראל. מיקי ברנע, התראיין לכתבה והבהיר אילו שינויים הוא רואה באופן בו משקיעים זרים מנהלים כיום עסקאות בהן מעורבות חברות ישראליות.

קטגוריות: משפט בינלאומי | תאגידים

כנס: עולם העבודה בהייטק

אירחנו כנס ליועצים משפטיים מארגון ה-ACC בנושא עולם העבודה בהייטק. הכנס התמקד בסוגיות מרכזיות בשוק העבודה בהייטק הישראלי וכלל הרצאות מגוונות בנושאים כמו: סעיפי איסור תחרות בהסכמי עבודה, צוות העובדים כמרכיב קריטי במקומות העבודה ועוד. בין דוברי הכנס היו מיקי ברנע, שותף מנהל של משרדנו, נני מעוז, מייסד, יו"ר ומנכ"ל אוורסט, הראל פרלמוטר, נטע ברומברג, ענבר גורליק ועמוס א. רוזנצויג.

קטגוריות: דיני עבודה | ליווי עסקאות

מאבקי שליטה בחברות הציבוריות בישראל

עורכי הדין מיקי ברנע וחגית רוס עושים סדר בנושא מאבקי שליטה, ניסיונות שליטה עוינים ומהם האמצעים להתגוננות העומדים בפני דירקטורים. טור הדעה פורסם במגזין אחד העם של דה מרקר.

קטגוריות: אקטיביזם של בעלי מניות | שוק הון

פעילות בישראל באמצעות שותפים מקומיים

על פי חוק, היחסים עם סוכן מקומי מוגדרים כהסכם סוכנות או הסכם הפצה לפי מהות ההסדרים בין הצדדים ולא לפי הכותרת שנתנו הצדדים להסכם. כך, מי שפועל כידו הארוכה של הספק, ומסייע לחתימת הסכם בין הספק לבין הצד השלישי מחד, אך אינו מבצע רכישה ומכירה חוזרת של מוצרי הספק מאידך, ייחשב כסוכן. לעומת זאת, מי שרוכש מוצרים של ספק ואחר כך מוכר אותם, ייחשב כמפיץ של אותו ספק.

הנציג מוכר ובעלי המניות מחמיצים רווח גדול - מיקי ברנע לגלובס

לאור הביקורת בעקבות עסקת איסתא, בה נציגי ציבור רחב הובילו מימוש של נכסים במחיר שהתברר כאטרקטיבי דווקא לקונים, התראיין מיקי ברנע לגלובס. בדבריו מיקי הסביר על האחריות של נציגי הציבור, המנהלים כספי עמיתים, והסביר איך לנהל נכון השקעות ארוכות טווח.

קטגוריות: שוק הון | תאגידים

משרדנו גאה להציג את התוכנית החדשה לתמיכה בהורים הטריים: ברנע איתכן.ם

במסגרת התוכנית, אם שתישאר בחופשת הלידה מעל 15 השבועות הראשונים (שהם בתשלום), תהיה זכאית למענק מהמשרד לכל חודש בו תמשיך בחופשת הורות, עד למקסימום של שלושה חודשים.
לכל אב שאינו המטפל העיקרי, יתווספו 5 ימי חופשה על חשבון המשרד, הניתנים לניצול בתוך 30 יום מהלידה.
לפרטים נוספים קראו את הכתבה בגלובס

הדור הבא של בעלי המניות – מיקי ברנע בראיון לגלובס

האם כל היורשים של בעלי ההון- המחזיקים במניות, זכאים לקבל את חלקם באופן שוויוני?
קראו את עמדתו של מיקי ברנע- שותף מנהל של משרדינו.

קטגוריות: לקוחות פרטיים

תיק בזק והשלכותיו על הועדות הבלתי תלויות– מיקי ברנע בראיון לגלובס

על רקע החלטת השופטת מיכל אגמון-גונן בנוגע לאישומים המרכזיים בתיק בזק ניירות ערך, התראיין מיקי ברנע- שותף מנהל במשרדינו לגלובס.
בתגובתו התייחס מיקי להחלטה, וציין כי זו לא תפחית ממעמדן של ועדות בלתי תלויות, אלא תעשה סדר בנושא.

קטגוריות: שוק הון

עדכון המשטר התאגידי בחברות ציבוריות ללא גרעין שליטה

בסוף חודש יוני העבירה הכנסת בקריאה ראשונה תיקון לחוק החברות, שמטרתו חיזוק הממשל התאגידי בחברות ציבוריות שאין בהן בעל שליטה. התיקון המוצע, אשר קובע סט כללים חדש להבטחת ניהול תקין של חברות אלו ולהגנה על המשקיעים, משנה את כללי המשטר התאגידי בחברות בעלות מבנה החזקות מבוזר.

במסגרת זו, מוצע לתקן את הגדרת השליטה שבחוק ניירות ערך בדרך של הפחתת רף חזקת השליטה בחברה ל-25%, כאשר אין בעל מניות אחר המחזיק בלמעלה מ-50%. הרחבת הגדרת השליטה כאמור תפחית למעשה, את כמות החברות שייחשבו כחברות ללא גרעין שליטה.

אופציות ועליית שכר בכירים בשנה האחרונה. מיקי ברנע לגלובס

בשנת 2021 ישנת דומיננטיות הולכת וגדלה של רכיב התגמול ההוני בסך עלות השכר של בכירי החברות הנסחרות בת"א. במסגרת ראיון של מומחים בשוק ההון בגלובס, התאריין מיקי ברנע ואמר בין היתר כי "מדובר על מנהלים שקיבלו בדרך כלל את המרכיב ההוני שלהם, בין שבאופציות או במניות, לפני ההנפקה. זו לא תופעה שלילית. שכן היינו מצפים שליו"ר דירקטוריון למשל, שתפקידו לתת תמיכה אסטרטגית להנהלה, תהיה זהות אינטרסים עם בעלי המניות. כשהוא מחזיק ברכיב הוני כזה, שמושפע לטובה מעליית המניה, זה מייצר את זהות האינטרסים."

קטגוריות: שוק הון

קבוצת מגדל משקיעה באנרגיה חלופית בסקנדינביה

קבוצת מגדל משקיעה, ביחד עם שותפות נוספות, במיזמי אנרגיה חלופית של החברות Fu-Gen AG ו-Fu-Gen Assets 4 AB. ההשקעה, בגובה של כמיליארד שח', לוותה על ידי עורכי הדין מיקי ברנע, אריאלה דרייפוס ורועי אנגל

קטגוריות: מיזוגים ורכישות | קרנות השקעה | תאגידים

ייצוג קבוצת דנאל בהשלמת רכישת מנור מדיקל

עורכי הדין מיקי ברנע, אילן בלומנפלד ודניאל קלינמן ממשרדנו ייצגו את קבוצת דנאל ברכישת מנור מדיקל, העוסקת בתחומי הפונדקאות, תרומת ביציות ובתיווך לתיירות מרפא. עסקה זו מהווה את השלמת רכישת מנור מדיקל על ידי דנאל לפי שווי של 100 מיליון ש"ח.

קטגוריות: מיזוגים ורכישות | תאגידים

2021 – מגמות בשוק עריכת הדין

תופעת המיזוגים בין משרדי עורכי דין צברה תאוצה בשנת 2021 ותוצאותיה משנות את פני הענף. לדברי מיקי, שהתראיין לכלכליסט בנושא: "להערכתי, צפוי שמספר משרדי עורכי הדין הגדולים יצטמצם לקבוצה של כעשרה משרדים גדולים, שירכזו רמת מומחיות וידע גבוה ויכולת לשרת את צרכיהם של לקוחות גדולים ועניינים מורכבים"

ראיון עם מיקי ברנע: השתלטויות על חברות ציבוריות

בשנים האחרונות היינו עדים לכמה ניסיונות השתלטות על חברות בבורסה בישראל כאשר בתחילת השנה פורסם כי בימים אלו מתקיים מאבק שליטה בחברת נורסטאר.

מיקי ברנע, כעורך דין מומחה בתחום מאבקי השליטה, התראיין לדה מרקר במסגרת כתבה שעסקה בהשתלטויות. בראיון הסביר מיקי בין היתר כי מאבקי שליטה מתחילים משילוב של שני דברים- אנליזה- לזיהוי הפוטנציאל העסקי, ולצידה ניתוח משפטי המבהיר מה הצעדים הנדרשים לרכישת השליטה"

קטגוריות: אקטיביזם של בעלי מניות | שוק הון | תאגידים

האם להצלחת תעשיית ההייטק יש מחיר?

הפודקאסט הכלכלי של כאן 11 "חיות כיס" עסק השבוע בהשפעות השונות של תעשיית ההייטק על תעשיות אחרות. כשותף מנהל של משרד עורכי דין העובד בצמוד עם חברות הייטק וסטארטאפים, התראיין מיקי ברנע על ההשפעה של ההייטק על עולם עריכת הדין. 

 

קטגוריות: הייטק

בכירי עורכי הדין בישראל מדברים על השינויים בשוק

עורכי דין איכותיים הפכו למצרך מבוקש במיוחד, והמשרדים מתאימים עצמם לשוק החדש. ע"ד מיקי ברנע, השותף המנהל במשרדנו, מתראיין לגלובס ומדבר על היתרון שיש למשרדים גדולים בהיערכות לשינוי.

ברנע: ייצוג חברת נס ברכישת הפעילות של DXC ב- 65 מיליון דולר

משרדנו מייצג את חברת נס טכנולוגיות שבבעלות חברת חילן הציבורית בעסקה לרכישת 100% מהון המניות של חברת DXC Technology ישראל (לשעבר EDS). היקף העסקה 65 מיליון דולר והשלמתה צפויה בתום הרבעון הראשון של שנת 2022. עורכי הדין מיקי ברנע, יובל לזי, מאיר וינקלר ודנה בן יהודה ייצגו את נס.

קטגוריות: עסקאות השקעה | תאגידים

ראיון עם מיקי ברנע: התעשייה הקיבוצית סוגרת שנתיים של אקזיטים מוצלחים

בחצי שנה האחרונה נחתמו עשר עסקאות ענק תמורת מאות מיליוני דולרים. איך ומתי, הפכה התעשייה הקיבוצית לכל כך אטרקטיבית? מה קרה בעשור האחרון שגרם להתפוצצות הזו בתעשייה הקיבוצית והאם מדובר בתופעה חולפת? במסגרת כתבה נרחבת בנושא של גלובס, התראיינו מומחים בתחום וביניהם מיקי ברנע.

קטגוריות: מגזר קיבוצי

משרדנו ייצג את ריף טכנולוגיה בעסקת רכישה של חברת הסטארטאפ הישראלית בונד

משרדנו ייעץ לריף טכנולוגיה, אחת המפעילות הגדולות של מרכזי שילוח לוגיסטיים ומטבחים שכונתיים ניידים בארצות הברית, בעסקת רכישה של הסטארט-אפ הלוגיסטי הישראלי 'בונד', לשעבר Shookit, סטארט-אפ של מכולת ישירה לצרכן. את העסקה הובילו עוה"ד מיקי ברנע, אריאלה דרייפוס וטל פרייליך. נטע ברומברג ייעצה בהיבטי דיני עבודה. הראל פרלמוטר וחנא דאהר ייעצו בהיבטי המס וענת אבן-חן ייעצה בנושא פרטיות ואבטחת מידע ועניינים רגולטוריים שונים.

קטגוריות: עסקאות השקעה | תאגידים

הביקוש הגובר לדירקטורים בחברות בורסאיות

הביקוש לדירקטורים בחברות בורסאיות גדל נוכח גל ההנפקות בשוק. 

כמומחה בתחום שוק ההון, התראיין מיקי ברנע לגלובס והסביר את משמעות משרת הדירקטור בחברות, הסיכונים והאחריות בצידה.

קטגוריות: שוק הון

קבוצת שפיר רוכשת את חברת ההנדסה ליפסקר ב - 32 מיליון ש"ח

עורכי הדין מיקי ברנע, אילן בלומנפלד ודניאל קליינמן ייצגו את חברת ליפסקר העוסקת בתחום ביצוע עבודות גיאוטכניות מיוחדות, בעסקת מכירת החברה לשפיר הנדסה. שפיר הינה החברה המובילה בארץ בתחום הבניה, הפיתוח והתשתיות. הליווי כלל גם ייעוץ בתחום של הגבלים עסקים

שווי העסקה כ-32 מיליון ש"ח.

קטגוריות: עסקאות השקעה

משרדנו ייצג את קבוצת דנאל בהשקעה בחברת טכנולוגיה רפואית

מיקי ברנע, איתי גורה ועידו פרוינד ממשרדנו, ייצגו את דנאל, חברת משאבי אנוש, סיעוד ושירותי רפואה ברכישת 22% מחברת אביב סיינטיפיק, המובילה בשיפורי ביצועי מוח וטיפול בתהליך ההזדקנות. שווי העסקה 22 מיליון דולר.

קטגוריות: עסקאות השקעה | תאגידים

משרדנו ייצג את קבוצת מגדל בהשקעה בחברת הפינטק Sunbit

חברת הפינטק Sunbit, שפיתחה טכנולוגיה מבוססת בינה מלאכותית המאפשרת פריסת תשלומים באופן מותאם אישית, גייסה 130 מיליון דולר בסבב D אותו הובילו Group11, Zeev Ventures ומגדל השקעות.

מיקי ברנע ואריאלה דרייפוס ייצגו את 'מגדל חברה לביטוח' בעסקת ההשקעה.

קטגוריות: מיזוגים ורכישות | עסקאות השקעה | פינטק | קרנות השקעה | תאגידים

ייצוג קבוצת מגדל בעסקת השקעה של מיליוני שקלים בחברת Behalf

משרדנו ייצג את קבוצת מגדל בעסקת השקעה של 35 מיליון דולר, בחברת  Behalf המספקת פתרונות מימון לחברות B2B.

מיקי ברנע ואריאלה דרייפוס ייצגו את מגדל בעסקה זו.

קטגוריות: מיזוגים ורכישות | סטארטאפים | עסקאות השקעה | קרנות השקעה | תאגידים

חברות ציבוריות ללא בעל שליטה: תיקון לחוק החברות

משרד המשפטים פרסם בשבועות האחרונים תזכיר תיקון חוק החברות בנושא של ממשל תאגידי בחברות ציבוריות שאין בהן בעל שליטה.

בעבר, לרובן המכריע של החברות הציבוריות הנסחרות בתל-אביב היה בעל שליטה מובהק – יחיד או קבוצה המחזיק בלמעלה מ-50% מזכויות ההצבעה בחברה. קיומם של בעלי שליטה מובהקים היה ממאפייניו המיוחדים של שוק ההון הישראלי.

הנפקות טכנולוגיות - מפגש תרבויות בבורסה בתל-אביב

חברות טכנולוגיה ישראליות הצטרפו לאחרונה לגל ההנפקות בבורסה בתל-אביב. אין זו הפעם הראשונה שחברות טכנולוגיות מנפיקות בתל-אביב וייקח זמן עד שנראה אם זו מגמה של ממש או תופעה זמנית, המונעת על ידי גאות שוקי ההון של עידן הקורונה. עם זאת, התור המתאסף של חברות היי-טק המבקשות להנפיק, יחד עם תהליכי ההתחדשות בבורסה בתל-אביב, מעוררים את התקווה שמתופעה אזוטרית, הנפקות מקומיות יהיו תוספת ברת קימא לשתי החלופות האקזיט המוכרות של ההיי טק הישראלי – מכירה או הנפקה בשווקים האמריקאים.

הנפקות הייטק - מפגש תרבויות בבורסה בתל-אביב

חברות הייטק ישראליות מובילות לאחרונה את גל ההנפקות בבורסה בתל-אביב. אך הנפקת חברת טכנולוגיה ישראלית בתל-אביב היא מפגש תרבויות, המחייב הבנה והערכות הן מצד שוק ההון והן מצד החברה המצטרפת. מאמר דעה של מיקי ברנע התפרסם בנושא זה בגלובס.

קטגוריות: הייטק | שוק הון

ראיון של מיקי בפאנל עורכי הדין המובילים של Dun’s 100

דירוג משרדי עורכי הדין המובילים של Dun’s 100 התפרסם אתמול. בכתבה בכלכליסט אשר סיקרה את אירוע ההשקה, התראיין שר המשפטים לשעבר, אבי ניסקורן. מיד לאחריו התראיין מיקי ברנע אשר אמר כי "אנחנו נמצאים בשנת השחיקה. זה מה שמשותף למשרדי עורכי הדין, לחוויה הישראלית והחוויה הפוליטית. התרגלנו למציאות של מתקפה מתמשכת, שחיקה ופגיעה במערכת המשפט ולקיום של האיום הזה."

ענקית הציוד הדנטלי האמריקאית Dentsply Sirona רוכשת את דאטום דנטל

משרדנו ייצג את חברת דאטום דנטל בעסקת מכירה לחברת הענק האמריקאית Dentsply Sirona. דאטום דנטל פועלת בתחום המכשור הרפואי ועוסקת בפיתוח פתרונות לניתוחים של השתלות שיניים. עורכי הדין מיקי ברנע ואריאלה דרייפוס ייצגו את החברה בעסקה. 

קטגוריות: הייטק | מדעי החיים | עסקאות השקעה | תאגידים

משרדנו ייצג את חברת דנאל ברכישת 51% מחברת מנור מדיקל העוסקת בתרומת ביציות ופונדקאות

עורכי הדין מיקי ברנע ואילן בלומנפלד ייצגו את קבוצת דנאל ברכישתה 51% מחברת מנור מדיקל לפי שווי של עד 140 מיליון שקלים.

קטגוריות: מיזוגים ורכישות | עסקאות השקעה | תאגידים

2020: גל הנפקות בבורסה בתל אביב

למרות משבר הקורונה, גל הנפקות שוטף את הבורסה בחודשים האחרונים ושנת 2020 תהיה אחת השנים המוצלחות בשוק ההנפקות הראשוניות. האם כדאי להשקיע - או להמתין? חמישה מומחים בתחום ההנפקות, וביניהם מיקי ברנע, עונים לדה מרקר על כל השאלות.

קטגוריות: שוק הון

התרחבות לשווקים בינלאומיים - האם העסק שלך מוכן?

כמומחה בתחום התאגידים, מיקי ברנע הוזמן לשמש כמרצה אורח בסמינר מקוון שהתקיים ב -30 ביולי. הסמינר התקיים בשיתוף IBM, אקסלרטור CoWrks (הנמצא בהודו), RIHub (מרכז חדשנות אמריקאי) ואוניברסיטת בראון. מיקי הרצה על ההיבטים המשפטיים השונים שסטארטאפים צריכים להתייחס אליהם שהם פונים לשוק הבינלאומי.

קטגוריות: הייטק | תאגידים

ראיון בגלובס עם מיקי ברנע: שינוי וביטול עסקאות רכישה בימי קורונה

עסקאות מיזוג ורכישה הן עסקאות רב-שלביות. יש שלב של מו"מ, ואז הסכם הבנות ואחריו הסכם מפורט, אבל בין חתימת ההסכם להשלמת העסקה עובר זמן, כי צריך להשלים כל מיני תהליכים. עם פרוץ הקורונה, שינוי וביטול עסקאות רכישה שנחתמו טרם פרוץ המשבר, נהיו עניין שכיח. לאור זאת ראיינו בגלובס את מיקי ברנע שאמר בין היתר: "האפשרות לחמוק או לעשות שינוי משמעות פתוחה רק לעסקאות שהתחילו לפני המשבר והן עדיין פתוחות, כי הן ממתינות לאישורים רגולטוריים למשל."

קטגוריות: מיזוגים ורכישות | תאגידים

וובינר: כיצד מחוללים שינוי

מרכז היזמות של אוניברסיטת תל אביב פותח היום את סדרת הרצאות הקיץ שלו. "יזמות בקיץ" הינה תכנית שבועית אשר כל שבוע מזמינה ארבעה מומחים לדבר על נושאים שונים שקשורים ביזמות. היום בשעה חמש יתקיים וובינר של ארבעה מובילים בתחום ההייטק בישראל וביניהם מיקי ברנע. מיקי ירצה על מערכת היחסים של היזמים ולמה היא קריטית להצלחת המיזם.

 

קטגוריות: הייטק | תאגידים

בעקבות סערת פוקס: דיבידנדים בימים קשים

לאור סערת פוקס וחלוקת הדיבידנדים שעוררה סערה, גלובס פירסם מאמר דעה של מיקי ברנע אשר מנתח כיצד על דירקטוריון לנהוג בימים שבהם הסיכונים גדלים וחוסר הוודאות שולטת. 

קטגוריות: שוק הון | תאגידים

חברת קרדיאקסנס, שמפתחת שעון יד רפואי לניטור מרחוק, חתמה על הסכם הפצה בלעדי

משרדנו מייצג את חברת קרדיאקסנס שחתמה לאחרונה על הסכם הפצה בלעדי בהודו בהיקף של 32 מיליון דולר. במסגרת ההסכם, החברה, שהוקמה בשנת 2009 וממוקמת בקיסריה, תספק 150 אלף שעוני יד רפואיים לזיהוי וניטור מרחוק של הפרעות בקצב הלב, מחלות נשימה ומחלות כרוניות, לחברת ציוד רפואי בהודו

קטגוריות: הייטק | מדעי החיים | סטארטאפים

קרן פימי רכשה את השליטה בעמיעד בכ-22 מיליון דולר

בהמשך לפרסומים בתקשורת, קרן פימי השלימה בימים האחרונים את רכישת השליטה בחברת עמיעד מערכות מים בע"מ. מיקי ברנע ייצג את בעלת השליטה היוצאת בעמיעד - קרן החושלים אגש"ח לעסקים בע"מ. במסגרת העסקה, השקיעה קרן פימי כ-19 מיליון דולר בחברת עמיעד תמורת הקצאת מניות, ובנוסף רכשה מקרן החושלים חלק מהחזקותיה.

קטגוריות: מגזר קיבוצי | שוק הון | תאגידים

משרדנו ייצג את סרף במכירת פעילות הווידאו לרכב ל-lytx

עורכי הדין מיקי ברנע ואריאלה דרייפוס, ייצגו את חברת סרף בעסקת של מכירת פעילות הווידאו לרכב ל-lytx בכ-20-30 מיליון דולר. בעקבות העסקה, חטיבת הוידאו טלמטיקס של סרף תהפוך להיות ליטיקס-ישראל. סרף הוקמה בשנת 1996 ועוסקת בפיתוח פתרונות גישה וגישור בין רשתות תקשורת שונות.

קטגוריות: הייטק | עסקאות השקעה | קניין רוחני ורישיונות | תאגידים

מפרים הסכמים: שוק ההון בימי הקורונה

שורה ארוכה של עסקאות ענק שמתבטלות, חוסר הוודאות שאין איך להתמודד איתו, וחברות הענק שמרשות לעצמן את מה שהקטנים והעצמאים רק יכולים לחלום עליו. מגזין G של גלובס פרסם ניתוח מעמיק על שוק ההון בעידן הקורונה ועל כך ששלל עסקות בשלבים שונים, בוטלו, נדחו או הרוכשים התחילו להערים בהן קשיים ולהכניס תנאים נוספים לקיום העסקות.

כחלק מהניתוח המעמיק התראיין את מיקי ברנע, כמומחה למיזוגים ורכישות ואמר בין היתר כי: "החל מפברואר אנחנו רואים תופעה שבה הזמן נהיה אלסטי. בדרך כלל אנשים חותרים להכניס עסקה לקצב, ומרגע לחיצת היד רוצים להתקדם מהר. עכשיו אנשים פחות חותרים להשלמה, מושכים זמן כדי לראות מה יקרה. האלמנט הכי גדול כאן הוא חוסר הוודאות ולזה אין פתרון. אי אפשר להסתמך כאן על ניסיון העבר." 

קטגוריות: מימון חברות | עסקאות השקעה | שוק הון | תאגידים

משרדנו ייצג את קרן ההשקעות Sofinnova Partners בהשקעתה בחברת פי קרדיה

חברת פי קרדיה, הפועלת בתחום הטיפול במסתמי הלב ומפתחת צנתר ממוזער השלימה גיוס של 27 מיליון דולר בהובלת קרן ההשקעות Sofinnova Partners.

עורכי הדין מיקי ברנע ואריאלה דרייפוס ייצגו את קרן ההשקעות בעסקה.

קטגוריות: הייטק | מדעי החיים | עסקאות השקעה | תאגידים

אפקט הקורונה: השווקים נסגרו בפני רוב החברות - האם גל ענק של הסדרי חוב בדרך?

מיקי ברנע בראיון לגלובס בנוגע לאפקט הקורונה גם על שוק איגרות החוב, הממשלתיות והקונצרניות.

קטגוריות: חדלות פרעון והסדרי חוב | מימון חברות | שוק הון | תאגידים

וונליאנג לא היה מלשן, וגם לא חושף שחיתויות מאמר דעה של מיקי ברנע בדהמרקר

לי וונליאנג, הרופא שהיה הראשון להתריע על התפרצות הקורונה, זומן ללשכה לביטחון הפנים הסינית והואשם ב"הפצת שמועות כוזבות המפריעות לסדר הציבורי". לאחר התפרצות המגיפה, ולפני שהוא עצמו נפל קורבן לוירוס, ההאשמות נגדו בוטלו והרשויות התנצלו.
לי וונליאנג הוא האחרון בשורה של יחידים שביקשו להתריע על ליקויים חמורים בהם הם נתקלו במהלך עבודתם ואף שילמו על כך מחיר. אותם יחידים מכונים לעיתים חושפי שחיתויות, במקרה הטוב, ולעיתים מלשנים, במקרה הרע. האבחנה לכאורה בין חושף שחיתויות לבין המלשן היא במקרים רבים שאלה של הצדדים המעורבים – מלשינו של אחד הוא חושף השחיתות של האחר. אם יש משהו שפרשת הקורונה מלמדת אותנו היא כי שני המונחים אינם נכונים. זו לא שאלה של טרמינולוגיה, אלא של נקודת השקפה של הציבור – האם אנחנו רוצים עוד לי וונליאנגים?. 

קטגוריות: תאגידים

משרדנו ייצג את קבוצת MAT Holding הספרדית בעסקת מיזוג בין שתי יצרניות מגופים מהתעשייה הקיבוצית

משרדנו ייצג את קבוצת MAT Holding הספרדית בעלת השליטה בחברת דורות מגופי פיקוד ובקרה מקיבוץ דורות בעסקת המיזוג בין דורות עם חברת א.ר.י אביזרים להולכת נוזלים המוחזקת על ידי קיבוץ חרוב.

קטגוריות: מגזר קיבוצי | עסקאות השקעה | תאגידים

מגמות והתפתחויות בתחום הטכנולוגיה והמדיה בישראל

משרדנו נבחר לסקר את העולם המשפטי הנוגע לתחום הטכנולוגיה והמדיה בישראל עבור מדריך הדירוג הבינלאומי צ'יימברס.

בסקירה, עסקו מיקי ברנע, דניאל לורבר וענת אבן-חן בנושאים הקשורים לשיקולים משפטיים הנוגעים לנושאים כמו ביג דאטה, בינה מלאכותית ו- IoT, אתגרים ב-  IT Service agreements, פרטיות ועוד.

קטגוריות: בלוקצ’יין | הייטק | סייבר | פרטיות | רגולציה

הזמנה לכנס: סטנדרטים בינלאומיים חדשים למנגנוני התראה פנימיים

הצטרפו אלינו לכנס בנושא הסטנדרטים הבינלאומיים החדשים למנגנוני התראה פנימיים. כניסתה לתוקף של הדירקטיבה האירופאית בנושא Whistleblowers בדצמבר 2019 ומגמות בארצות הברית מבשרים על גיבושה של חובה חדשה – החובה לייצר בחברות מנגנונים פנימיים המאפשרים לעובדים לדווח על התנהלות לא תקינה או לא אתית. עד היום מנגנונים כאלה היו בעיקר נחלתן של חברות גדולות הנתונות לרגולציה כבדה, אך מציאות זו עומדת להשתנות. באיזו מידה הארגון שלכם ערוך לכינון מנגנון שכזה? האם קיימים סטנדרטים מקובלים למנגנונים כאלה?

קטגוריות: תאגידים

הזמנה לסמינר: הגנת חושפי שחיתויות: ישראל, אירופה וארה"ב

כניסתה לתוקף של הדירקטיבה האירופאית בנושא חושפי שחיתויות בדצמבר 2019 ומגמות החקיקה בארה"ב מחייבות חברות מקומיות, הפועלות בזירה הבינלאומית, להתחיל להיערך בהתאם. במהלך יום העיון, נדון בצורך בהגנת חושפי שחיתויות בארגון, ברגולציה הקיימת ומה עושים עכשיו.

קטגוריות: תאגידים

מיקי ברנע במאמר דעה בגלובס: הנפקת בורסת תל אביב - האור בקצה המנהרה?

מיקי ברנע במאמר דעה בגלובס על המהלך האחרון של הבורסה לני"ע למשיכת משקיעים חדשים עם הנפקתה בדרך של הצעת מכר ורישום מניותיה למסחר. לדבריו "הנפקה זו יכולה להיות נקודת מפנה לקראת השינוי המיוחל, שיביא להתעוררות הבורסה ושוק ההון המקומי".

קטגוריות: הנפקות וגיוס הון | שוק הון

ברנע מייצגים את קבוצת עזריאלי במכירת אחזקותיה בסופרגז

משרדנו ייצג את קבוצת עזריאלי במכירת אחזקותיה בחברת סופרגז לידי קבוצת אלקו תמורת כ-820 מיליון ש"ח. העסקה בוצעה לאחר שהתקיימו כל התנאים המתלים להשלמתה, לרבות קבלת אישור הממונה על התחרות ואישור משרד התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים.

את עזריאלי ייצגו בעסקה עורכי הדין מיקי ברנע, אילן בלומנפלד, שגיא גרוס ודניאל קלינמן.

קטגוריות: עסקאות השקעה | תאגידים

מיקי ברנע בראיון למגזין Legal Business

מיקי ברנע התראיין למגזין הבריטי Legal Business לכתבה במיצובה של ישראל כמובילה עולמית בחדשנות טכנולוגית. בראיון התייחס מיקי למצב הפוליטי בישראל וציין כי, זרם ההשקעות לישראל לא פוסק. מיקי ציין כי המשרד רואה יותר ויותר חברות בינלאומיות שמבקשות להקים מרכז פעילות בישראל. כדוגמה סיפר מיקי כי נכון לרגע הראיון, המשרד מטפל בו זמנית בכ- 30 עסקאות שונות. 

קטגוריות: תאגידים

אירוח משלחת של בכירים מהתאגיד היפני Daiwa House Group

משרדנו ארח היום משלחת של בכירים מתאגיד הבנייה היפני Daiwa House Group המדורג ברשימת פורצ'ן 500. נציגי החברה הגיעו לארץ על מנת לקדם את הקשרים העסקיים עם חברות ישראליות.

קטגוריות: הייטק | תאגידים

משרדנו ייצג את חברת CryoLife בעסקה אסטרטגית עם חברת אנדוספן הישראלית

משרדנו ייצג את חברת CryoLife בעסקה אסטרטגית עם חברת חברת אנדוספן הישראלית, המפתחת שתלים לטיפול בבעיות של אבי העורקים. העסקה כללה אפשרות לרכוש בעתיד את אנדוספאן בסכום של עד 450 מיליון דולר יחד עם הסדר הפצה בלעדי.

קטגוריות: הייטק | מדעי החיים | עסקאות השקעה

ברנע מייצגים את Bridgepoint ברכישת השליטה בחברת קווליטסט

משרדנו ייצג את קבוצת הפרייוט אקוויטי Bridgepoint ברכישת השליטה של החברה הישראלית Qualitest מ-Marlin Equity Partners תמורת סכום של כ-420 מיליון דולר.

קטגוריות: הייטק | מיסוי | עסקאות השקעה

ברנע: מייצגים ג’ונסון אנד ג’ונסון בהשקעתה בחברת דיי טו (DayTwo)

משרדנו ייצג את ג’ונסון אנד ג’ונסון בהשקעתה בחברת דיי טו (DayTwo) במסגרת סבב גיוס של 31 מיליון דולר. חברת דיי טו שפיתחה טכנולוגיה להתאמה אישית של תזונה על בסיס הרכב חיידקי המעי עבור חולי סוכרת וקדם סוכרת.

קטגוריות: הייטק | מדעי החיים | סטארטאפים

ברנע: מייצגים ג’ונסון אנד ג’ונסון בהשקעתה ב-TechsoMed הישראלית

סטארטאפ הביוטק הישראלי Techsomed, שמפתח פלטפורמת ניתוח תמונה, המיועדת לסייע בטיפול במחלות שונות, גייס 2.6 מיליון דולר בסבב השקעות בהובלת Johnson & Johnson Innovation, זרוע ההשקעות של ענקית התרופות והקוסמטיקה הבינלאומית.

הטכנולוגיה של Techsomed מאפשרת בקרה בזמן אמת של ההליך, כך שהרופא יכול להיות בטוח שהוא צרב את כל הרקמות הבעייתיות, ולוודא שהוא לא גרם נזק לרקמות סמוכות בריאות. המערכת אף מנבאת את השפעות ההליך במשך ה-24 השעות שלאחריו – וכך משפרת את הדיוק של הרופא ויעילות ההליך.

סבב הגיוס הנוכחי של החברה הובל על ידי Johnson & Johnson Innovation – JJDC וכלל השקעות מצד משקיעים קיימים וחדשים כמו Screen Holdings, מכון אלפרד מאן בטכניון (AMIT), קרן NextLeap Ventures ו-Axil Capital.

קטגוריות: הייטק | מדעי החיים | סטארטאפים | עסקאות השקעה

ארקטורוס תרפויטיקס בע"מ (לשעבר אלקוברה) - פרסום תשקיף בארה"ב להיפוך שרוול

ארקטורוס תרפויטיקס בע"מ, חברה ציבורית ישראלית אשר מניותיה נסחרות ב-Nasdaq בארה"ב - פרסמה בארה"ב ביום 12 באפריל 2019, תשקיף לרישום ניירות ערך למסחר והודעה על זימון אסיפה כללית (Prospectus and Proxy Statement). פרסום התשקיף הינו שלב מתקדם לקראת השלמת הליכי הסדר בין החברה לבין בעלי מניותיה.

משרד ברנע ייצג את קבוצת דנאל בעסקת הרכישה של קבוצת עיניים

משרדנו ייצג את קבוצת דנאל בעסקה לרכישת 51 אחוזים בקבוצת עיניים, המגלמת מהלך אסטרטגי של החברה להתרחבות לתחום הבריאות הפרטית.

קטגוריות: עסקאות השקעה | תאגידים

התמחות בברנע

מיקי ברנע בשאלון בדה מרקר לגבי אופי ההתמחות במשרדנו. המשרד שלנו בעל אוריינטציה בינלאומית ולכן יש עבודה באנגלית ומכסה את כל תחומי המשפט המסחרי. אבל אנחנו קשובים למתמחים ושעות העבודה לא מאוחרות.

מנטורינג בתכנית האקסלרציה Israel Lean Launchpad

במסגרת פעילות משרדנו עם מרכז היזמות של האוניברסיטה העברית HUstart, הרצה היום מיקי ברנע בפני משתתפי תכנית האקסלרציה Israel Lean Launchpad, שפותחה על ידי האוניברסיטה העברית,  Merage Institute, Startup Nation Central והרשות לפיתוח ירושלים.

סקירה של שוק המיזוגים והרכישות בישראל

עוה"ד מיקי ברנע ואריאלה דרייפוס, שותפים במחלקת התאגידים במשרדנו, סקרו עבור Lexology את תחום המיזוגים והרכישות בישראל.

הזמנה לסמינר: היועץ המשפטי בהתמודדות בחברה במשבר

משרדנו יחד עם איגוד היועצים המשפטיים יקיים ב-6 בפברואר יום עיון, שבמסגרתו נערוך סימולציה בה נבחן את ההתמודדות המשפטית של חברה עם אירוע משברי, רב מערכתי. במסגרת הסימולציה נתמקד בניהול המשבר מול הרגולטורים, תקשורת, שותפים עסקיים ועובדים.

כתבה במגזין מנהלים של כלכליסט בנושא התפרקות גרעיני השליטה בחברות

עו"ד מיקי ברנע התראיין לכתבה במגזין מנהלים של עיתון כלכליסט בנושא עליית שלטון המנהלים בחברות ציבוריות.

קטגוריות: תאגידים

רשות המיסים מחדדת נהלים בעקבות החוזר החדש המשנה את מדיניות המס הנוגעת לאופציות

עו"ד מיקי ברנע בכתבת המשך בגלובס בעקבות החוזר חדש של מס הכנסה משנה את מדיניות המס הנוגעת לתגמול מבוסס הון שהבשלתו תלוית ביצועים. לדברי עו"ד ברנע, "החוזר החדש קובע, כי אופציות שהוקצו תחת תכנית מאושרת, שהוגשה כדין לרשות המסים, עשויות להתגלות ביום הדין כלא זכאיות למיסוי הוני מופחת".

קטגוריות: הייטק | סטארטאפים | תגמול עובדים ובכירים

ברנע מייצגים את חברת סקאל גלובל דיוטי פרי בע"מ

משרדנו מלווה את הבעלים של חברת סקאל גלובל דיוטי פרי בע"מ במכירת החברה כחלק מעסקת מכירת קבוצת סקאל לידי איש העסקים טדי שגיא.

קטגוריות: מיזוגים ורכישות | תאגידים | תחרות והגבלים עסקיים

אירוח משלחת חדשנות מאנגליה

משרדנו אירח היום בשבוע האחרון משלחת של משקיעים ובכירים מחברות ורשויות בריטיות שהגיעו לישראל ללמוד על חדשנות. המשלחת היא שיתוף הפעולה בין חברת הייעוץ Ntegra, משרד עורכי הדין Bird & Bird ומשרדנו.

במסגרת זו, התארחה המשלחת במשרדנו כאשר מספר יזמים אף הציגו למשקיעים את המיזמים שלהם. בנוסף, מיקי ברנע, הציג מקרי בוחן (Case study) של השקעות של חברות זרות בפעילות הטכנולוגית של ישראל.

קטגוריות: הייטק | סטארטאפים | תאגידים

האנשים שמנערים הנהלות: כך עשינו 70% על מלאנוקס

מיקי ברנע בכתבה בדה מרקר יחד עם עו"ד סטיב וולוסקי – כנציגי קרן ההשקעות האמריקאית סטארבורד על ההשקעה במלאנוקס.

קטגוריות: אקטיביזם של בעלי מניות | שוק הון | תאגידים

סדנה משפטית ל- The Xcelerator

מיקי ברנע ערך היום עבור משתתפי תכנית ההאצה החדשה של השב"כ וזרוע ההשקעות של אוניברסיטת תל אביב סדנא משפטית.

קטגוריות: סטארטאפים

אקטיביזם של בעלי מניות – מקרי בוחן בישראל

משרדנו יחד עם ארגון היועצים המשפטיים ארח היום סמינר בנושא אקטיביזם של בעלי מניות.  מיקי ברנע בחן כיצד באה לידי ביטוי פעילות אקטיביסטית בחברות ישראליות. במסגרת הסמינר הציגו גם אלחנן מעוז, מייסד קרן אוורסט וסטיב ולוסקי ממשרד Olshan Frome Wolosky LLP.

קטגוריות: אקטיביזם של בעלי מניות | ליווי חברות ציבוריות | שוק הון | תביעות נגזרות

אירוח משלחת עסקית קטלונית

משרדנו אירח היום משלחת של חברות קטלוניות אשר הגיעו לישראל על מנת לאתר השקעות בחברות סטארט-אפ ישראליות.

קטגוריות: סטארטאפים

מהו הדבר הטוב ביותר לחברה עסקית – בעל שליטה או שלטון מנהלים

עו"ד מיקי ברנע, השותף המנהל בראיון נרחב בדה מרקר בנוגע לשאלה מה תורם יותר לניהול תקין של חברה - בעל שליטה דומיננטי או שלטון מנהלים וכיצד כל זה משפיע על עבודת הדירקטוריון.

קטגוריות: תאגידים

הזמנה לסמינר: אקטיביזם של בעלי מניות – מקרי בוחן בישראל

הצטרפו למשרד ברנע ולארגון היועצים המשפטיים לסמינר בנושא אקטיביזם של בעלי מניות. בסמינר נבחן כיצד באה לידי ביטוי פעילות אקטיביסטית בחברות ישראליות ובבית המשפט, תוך השוואה בין השוק האמריקאי לישראלי.

קטגוריות: אקטיביזם של בעלי מניות | שוק הון

השקעות זרות בישראל - סקירה משפטית עבור מדריך הדירוג ליגל 500

עוה"ד מיקי ברנע ומאיר וינקלר חיברו את הפרק על השקעות זרות בישראל עבור מדריך הדירוג ליגל 500, במסגרתו פרטו את הגורמים המרכזיים שיש לקחת בחשבון כאשר מחפשים להשקיע בחברות ישראליות.

קטגוריות: מיזוגים ורכישות | תאגידים

ברנע ליווה את קרן JJDC בסבב השקעה בחברת OrthoSpin.

משרדנו ייצג את התאגיד האמריקאי Johnson and Johnson, המשקיע המוביל בסבב השקעה של 3 מיליון דולר בחברת OrthoSpin. חברת OrthoSpin הינה סטארטאפ ישראלי, המפתח מכשיר לקיבוע עצמות שניתן לתפעול ולשליטה מרחוק.

קטגוריות: הייטק | מדעי החיים | מיזוגים ורכישות | סטארטאפים | עסקאות השקעה

ישראל כיעד להשקעות זרות

על אף גודלה של מדינת ישראל והאתגרים הרבים מולם היא מתמודדת, מדינת ישראל נחשבת כמובילה עולמית בחדשנות טכנולוגית. מטבע מקומי חזק, כלכלה משגשגת ותעשיית ייצוא יציבה, הן בין הסיבות שישראל נחשבת ליעד אטרקטיבי לפעילות עסקית בינלאומית.

מיקי ברנע בכנס השנתי של ארגון היועצים המשפטיים הפנימיים בישראל

יועצים משפטיים ועורכי דין מובילים השתתפו הבוקר בכנס השנתי של ארגון היועצים המשפטיים הפנימיים בישראל שעסק בנושא: "תאגידים בסיכון -שעתם של היועצים המשפטיים".

במסגרת הכנס, השתתף מיקי ברנע בפאנל שעסק בנושא היחסים בין היועץ המשפטי הארגוני לעורכי הדין החיצוניים.

קטגוריות: תאגידים

החלטה תקדימית בבית המשפט המחוזי בתל אביב עצרה החלטה של דירקטוריון חברה ישראלית הנסחרת בנאסד"ק מלקיים עסקת שתדלל בעלי מניות במסגרת מאבק שליטה

באחד השלבים המכריעים של מאבק שליטה בחברה ציבורית שהתנהל לאחרונה התבקש בית המשפט המחוזי לעצור עסקת השקעה בחברה, שכללה הקצאה מדללת של מניות חדשות. בית המשפט הורה על עצירת העסקה, תוך שהוא קובע כי ראוי להעביר אל החברה את הנטל להוכיח כי העסקה הינה לטובתה וכי אין לבחון את העסקה על פי "כלל שיקול הדעת העסקי", אלא בהתאם לסטנדרט ביקורת מחמיר יותר.

החלטה תקדימית של בית משפט עצרה עסקה בין שתי חברות אמריקאיות

בית המשפט החליט לעצור עסקת השקעה נוספת בחברת ארקטורוס, וזאת עד לבירור תביעתו של ג'ו פיין, מייסד החברה, הנוגעת לביטול פיטוריו כמנכ"ל. החלטה זו התקבלה למרות שמדובר בחברה המתנהלת בארה"ב עם הנהלה אמריקאית.

קטגוריות: ליטיגציה | תאגידים | תביעות נגזרות

מיקי ברנע בהרצאה על האתגרים המשפטיים של סטרטאפים בשלבים מתקדמים

עו"ד מיקי ברנע, השותף המנהל, ירצה היום בפני משתתפי IBM Alpha Zone Accelerator על האתגרים המשפטיים העומדים בפני סטארטאפים בשלב מתקדם.

קטגוריות: סטארטאפים

פרוטרום נמכרת בכ-7.1 מיליארד דולר ל-IFF

משרדנו ייצג את חברת הטעמים האמריקאית IFF בעסקת הרכישה של חברת פרוטרום, יצרנית תמציות הטעם והריח.

קטגוריות: מיזוגים ורכישות | תאגידים

מארחים משלחת של משקיעים יפנים

משרדנו מארח היום משלחת של משקיעים יפנים, שהגיעו לארץ לבחון השקעות פוטנציאליות בחברות סטארט-אפ.

קטגוריות: סטארטאפים

גיוס הון בבורסה כמנוף לצמיחת התעשייה הקיבוצית

ברנע יחד עם פירמת BDO והבורסה לניירות ערך יארחו היום סמינר העוסק בהיבטים השונים של הנפקת חברות קיבוציות בבורסה.

קטגוריות: הנפקות וגיוס הון | מגזר קיבוצי | שוק הון

החברות הקיבוציות מעדיפות לחפש השקעה של קרנות פרטיות

מיקי ברנע, השותף המנהל, התראיין לגלובס בנושא על המעבר של החברות קיבוציות מהנפקה בבורסה לחיפוש השקעה של קרנות פרייבט אקוויטי.

קטגוריות: הנפקות וגיוס הון | מגזר קיבוצי | מימון חברות

ברנע מייצגים את TAU Ventures, קרן ההון סיכון של אוניברסיטת תל-אביב

משרדנו מייצג את TAU Ventures, קרן ההון סיכון של אוניברסיטת תל-אביב המיועדת להשקעה בחברות סטארט-אפ בשלבים מוקדמים.

קטגוריות: הייטק | סטארטאפים

שכר בכירי החברות הישראליות הדואליות

עו"ד מיקי ברנע, השותף המנהל במשרדנו, בראיון לגלובס בנושא דירוג השכר של מנהלי חברות דואליות.

קטגוריות: ליווי בכירים | לקוחות פרטיים | לקוחות פרטיים

מיקי ברנע הוזמן להנחות פאנל משפטי בנושא בינה מלאכותית

עו"ד מיקי ברנע ינחה פאנל בנושא בינה מלאכותית בכנס של משרדי עורכי דין זרים הפועלים בישראל. במסגרת הכנס יתקיימו ארבעה פאנלים מרכזיים בנושאים משפטיים שונים כאשר בפאנל זה ידונו בחקיקה הקיימת במדינות שונות בעולם ואתגרים המשפטיים בתחום.   

קטגוריות: הייטק

מיקי ברנע בפורום DUN'S 100 של בכירי ענף המשפט לשנת 2018

מיקי ברנע השותף המנהל השתתף בפורום DUN'S 100 של בכירי ענף המשפט לשנת 2018 בהשתתפות ראשי 24 משרדים עורכי הדין המובילים בישראל.

אירוח משלחת מטעם שגרירות יפן

משרדנו אירח היום משלחת של מנכ"לים שהגיעו לארץ במסגרת Innovation Tour. האירוע התקיים בשיתוף שגרירות יפן.

קטגוריות: תאגידים

סמינר בנושא אבטחת מידע ופרטיות לאיגוד הדירקטורים

משרדנו מארח היום את איגוד הדירקטורים לסמינר בנושא אבטחת מידע ופרטיות. במסגרת הסמניר נקיים הרצאות על  רגולציית הפרטיות האירופאית החדש, על חשיפות דירקטורים בעידן הפרטיות ועל תקנות אבטחת המידע הישראליות החדשות.

קטגוריות: הגנת הצרכן | פרטיות | רגולציה | תאגידים

משרדנו מקיים סמינר ליועצים משפטיים בנושא בלוקצ'יין ומטבעות וירטואלים

משרדנו מארח היום יחד עם איגוד היועצים המשפטיים סמינר בנושא בלוקצ'יין ומטבעות דיגיטליים. טל כהן, מנכ"ל Compass Blockchain Solutions יעניק את הכלים הבסיסים וידבר על המושגים שחשוב להכיר. מיקי ברנע ידבר על בלוקצ'יין וחוזים חכמים, ד"ר צבי גבאי ירצה על האתגרים הרגולטורים החדשים בתחום.

קטגוריות: בלוקצ’יין | הייטק | רגולציה פיננסית | שוק הון

משלחת סטודנטים מאוניברסיטת Handong Global

משרדנו מארח היום משלחת של סטודנטים מאוניברסיטת Handong Global שהגיעו לביקור בישראל מדרום קוריאה.

מיקי ברנע בראיון סיכום שנה לגלובס על שוק ההון הישראלי

עו"ד מיקי ברנע, השותף המנהל במשרדנו, התראיין לעיתון גלובס ושוחח על האירועים הבולטים שקרו בשוק ההון בשנה האחרונה לרבות ההתעוררות בהנפקות הראשוניות בבורסה בתל אביב, פרשת בזק, ותחום ה- ICO.

קטגוריות: הנפקות וגיוס הון | שוק הון

פצצת המס של טראמפ תעודד ישראלים להקים סטארט-אפים בארה"ב

ראיון עם מיקי ברנע, בנוגע להשפעה של רפורמת המס של טראמפ על מערך השיקולים של הסטארט־אפיסטים הישראליים

קטגוריות: הייטק | תאגידים

משרדנו אירח משלחת משקיעים אנגלית

היום התקיים אירוע במשרדנו למשלחת משקיעים מאנגליה, אשר הגיעו לארץ על מנת לבחון השקעות אפשריות בפרויקטים טכנולוגיים ובסטארטאפים מקומיים. במסגרת האירוע, יזמים הציגו למשלחת מיזמים המחפשים השקעות.  המשלחת אורגנה על ידי לשכת המסחר UK Israel Business.

קטגוריות: הייטק | סטארטאפים | תאגידים

כנס: תכניות תגמול מבוססות הון

ברנע מארחים היום יחד עם ברנעXקרוסינג ואיסופ-אקסלנס מבית אקסלנס נשואה סדנת בוקר על תכניות תגמול מבוססות הון ליזמים וסטרטאפים. במסגרת הכנס, מיקי ברנע, השותף המנהל, ירצה על תכנית אופציות לעובדים.

קטגוריות: סטארטאפים | תגמול עובדים ובכירים

פינטק: אתגר וערך

פינטק הוא תחום המחבר בין שני עולמות – בין הטכנולוגיה לבין השירותים הפיננסיים, כאשר הבנקאות והביטוח הם מגרשי המשחקים המרכזיים של הפינטק. שניהם נדרשים להתייעלות ומשוועים לפתרונות טכנולוגיים שיסייעו להן בזאת. הפינטק מבטיח להביא חדשנות לשחקנים הקיימים, אבל מאיים גם לחולל disruption, שיזעזע את התעשיות השמרניות ויחליף אותן עם מודלים ושחקנים חדשים.  

משרד ברנע מייצג את בעל השליטה בחברת לפידות קפיטל

במסגרת מאבק השליטה בחברה איי.די.או גרופ, נבחר משרדנו לייצג את יעקב לוקסנבורג, בעל השליטה בחברת לפידות קפיטל. לוקסנבורג שיגר באמצעות עורך הדין מיקי ברנע ממשרדנו מכתב אזהרה לכל הדירקטורים של איי.די.או גרופ בטענה כי הסכם השליטה המשותף בחברה, שנחתם בין שיכון ובינוי, קרן אפולו ומשפחת דיין, עלול לפגוע בטובתה של החברה.

קטגוריות: תאגידים

אירוח משלחת משקיעים ממקסיקו

משרדנו מארח היום משלחת של משקיעים ממקסיקו שהגיעו לארץ על מנת לאתר הזדמנויות להשקעה. עו"ד מיקי ברנע, השותף המנהל במשרדנו נפגש עם המשלחת וסיפר על האקוסיסטם הישראלי.

קטגוריות: מיזוגים ורכישות | סטארטאפים | תאגידים

אירוח משלחת של מנהלים בכירים מסין

משרדנו מארח היום משלחת מנהלים בכירים ממגוון תעשיות בסין, שהגיעו לארץ כדי ללמוד על חדשנות ויזמות ישראלית.

קטגוריות: תאגידים

מאמר לדה מרקר: האתגר הרגולטורי של חברות פינטק כבסיס מרכזי ליצירת ערך

מיקי ברנע, השותף המנהל, במאמר למגזין פינטק של דה מרקר על האתגר הרגולטורי עימו מתמודדות חברות הפינטק. לדברי מיקיכל מיזם פינטק חייב להכיר את הרגולציה הרלוונטית ולהתאים עצמו אליה. 

קטגוריות: הייטק | פינטק | קניין רוחני ורישיונות | רגולציה | רגולציה בנקאית

מיקי ברנע ירצה על האתגרים המשפטיים של סטרטאפים בשלבים מתקדמים

עו"ד מיקי ברנע, השותף המנהל, ירצה היום בפני משתתפי IBM Alpha Zone Accelerator על האתגרים המשפטיים של סטרטאפים בשלבים מתקדמים.

קטגוריות: הייטק | סטארטאפים

ברנע ייצגו את מרכזי התעשיות ע.ע.ד בעסקת רכישת השליטה על ידי ADM האמריקאית

חברת ADM האמריקאית השלימה את רכישת השליטה בחברה הישראלית, מרכזי תעשיות ע.ע.ד.אשר עוסקת בתחום של ייבוא ושיווק מזון לבעלי חיים. החברה יוצגה על ידי עורכי הדין מיקי ברנע, יובל לזי, אילן בלומנפלד, דניאל לורבר, שגיא גרוס ודניאל קלינמן. 

קטגוריות: מיזוגים ורכישות | תאגידים

מגזין FDI של הפייננשל טיימס בלונדון מארח את מיקי ברנע בשולחן עגול בנושא הזדמנויות השקעה בישראל

מיקי ברנע, השותף המנהל במשרדנו משתתף היום בשולחן עגול בנושא הזדמנויות השקעה בישראל, הנערך בלונדון, על ידי מגזין FDI של הפייננשל טיימס.

מיקי ברנע הרצה על ניהול משרד עורכי דין בתקופה של אי וודאות

מיקי ברנע, השותף המנהל של משרד ברנע הוזמן להרצות בפני שותפים מנהלים של משרדי עורכי דין בגודל בינוני. ההרצאה התקיימה במסגרת השתלמות של לשכת עורכי הדין ועסקה בניהול משרד עורכי דין בתקופות של אי וודאות.

ברנע ליווה את תאגיד ג'ונסון אנד ג'ונסון בהשקעה בסטארט-אפ DayTwo

משרד ברנע ליווה תאגיד ג'ונסון אנד ג'ונסון בהשקעה בסטארט-אפ DayTwo בהיקף של 12 מיליון דולר המספק ללקוחותיו המלצות תזונה מותאמות אישית, בהתבסס על מיפוי וניתוח הרכב חיידקי המעי.

קטגוריות: סטארטאפים | תאגידים

השתלמות בנושא דירקטוריון 2017 - אתגרים וסיכונים

משרדנו בשיתוף איגוד הדירקטורים מארח היום השתלמות בנושא האתגרים והסיכונים בעבודת הדירקטוריון. מיקי ברנע, השותף המנהל, ידבר על הסיכונים בעבודת הדירקטוריון. ד"ר צבי גבאי, שותף וראש מחלקת שוק ההון, יעסוק בממשל התאגידי ותוכניות אכיפה.

קטגוריות: רגולציה | תאגידים

משרדנו שמח לתת חסות לאירוע השנתי של עמותת יוניסטרים

משרד ברנע גאה לתת חסות זו השנה השנייה, לאירוע יזם השנה של עמותת יוניסטרים.

במסגרת האירוע עו"ד מיקי ברנע, השותף המנהל, הוזמן לשפוט בתחרות במסגרתה בני הנוער יציגו לשופטים את חברת הסטארט אפ אותה הקימו.

קטגוריות: הייטק | סטארטאפים

משרדנו מארח מנהלי חדשנות מחברות מובילות משוויץ

משרד ברנע בשיתוף Startau, מרכז היזמות באוניברסיטת תל אביב, מארחים היום משלחת חברות משוויץ, המבקרים בישראל בפעם הראשונה במטרה להכיר את האקוסיסטם היזמי בארץ.

קטגוריות: הייטק | סטארטאפים

כנס בשיתוף ה-ACC בנושא פרטיות

משרדנו מקיים היום כנס בשיתוף Association of Corporate Counsel (ACC) בנושא פרטיות. במהלך הכנס יתקיימו מספר הרצאות ביניהן: התקנות חדשות של האיחוד האירופי בדבר הגנה על פרטיות ומידע ; זכות לפרטיות פיננסית בישראל והתקנות החדשות שפורסמו לאחרונה, המחייבות אבטחה של מאגרי מידע. לאור הביקוש הנוסף, משרדנו יקיים כנס נוסף ב-11/06.

קטגוריות: פרטיות | רגולציה

עו"ד מיקי ברנע הוזמן להרצות בגוגל קמפוס בנושא AI

מיקי ברנע הוזמן להרצות בפני יזמים הפועלים בתחום הבינה המלאכותית בגוגל קמפוס. ההרצאה של מיקי תעסוק בהשלכות המשפטיות האפשריות על מיזמים בתחום הבינה המלאכותית.

קטגוריות: הייטק | סטארטאפים

אירוח משלחת עסקית ממונטנה

משרד ברנע בשיתוף לשכת המסחר ישראל-אמריקה מארח משלחת עסקית ממונטנה למפגש נטוורקינג לחברות המבקשות להתרחב לחו"ל.

TLV Startup Challenge

מיקי ברנע, השותף המנהל במשרדנו שפט בשלב הגמר בתחרות TLV Startup Challenge, שהתקיימה במסגרת כנס החדשנות של Startau. הסטארט-אפ "חרגול פודטק", המתמחה בגידול חקלאי של חגבים וחרגולים לתעשיית המזון, זכה במקום הראשון בתחרות. 

קטגוריות: הייטק | סטארטאפים

משרד ברנע שמח להשתתף זו השנה השניה בכנס החדשנות של אוניברסיטת תל אביב

משרד ברנע לוקח זו השנה השנייה חלק בכנס החדשנות של אוניברסיטת תל אביב. במסגרת הכנס, עו"ד מיקי ברנע, שותף מנהל, ירצה על האתגרים המשפטיים של סטרטאפים בשלבים מתקדמים ויכהן כשופט בגמר תחרות הסטרטאפים בהשתתפות מנטורים נוספים מחברות Shazam, Prezi, Capsula קבוצת שטראוס והתעשייה האווירית. דעו"ד יובל לזי ועו"ד אריאלה דרייפוס, שותפים במשרדנו, ישמשו כשופטים בתחרות הסטרטאפים בתחומי ה-Fintech, Gaming ו-IoT. כמו כן עו"ד יובל לזי ישתתף בפאנל העוסק במימון חברות סטארטאפ. בין משתתפי הפאנל נציג של משרד המדען הראשי, מנכ"ל Tau Ventures ומנכ"ל תכנית הסטרטאפים Cockpit של אלעל.

קטגוריות: גיימינג | הייטק | סטארטאפים | פינטק

כל מה שצריך לדעת לקראת התקשרות בהסכם הפצה

רבות מהחברות הישראליות, המבקשות לפעול בחו"ל, נעזרות במפיצים מקומיים לקידום מוצריהן בשוק החדש. מערכת היחסים בין אותן חברות למפיצים כרוכה לעיתים בסיכונים משמעותיים. ניתן לצמצם, מבעוד מועד, סיכונים אלה באמצעות הגדרה נכונה של מספר סוגיות מרכזיות ועיגון שלהן בהסכם הפצה. להלן מספר סוגיות מרכזיות להן ראוי להתייחס בעת גיבוש מערכת יחסים עם מפיץ, וההדגשים המרכזיים שיש לתת לכל אחת בהן.

 

תכנון נכון לקראת גיוס הון שני לסטארטאפ שלכם

חברות סטארט-אפ עוברות במהלך חייהן שלבים שונים של גיוסי הון, כאשר לכל גיוס מורכבות משלו. ללא קשר למספר סבבי הגיוס אשר עברה החברה, הקושי הכלכלי והרדיפה אחרי הזרמת כסף חדש לא מרפה מהמייסדים – בטח כאשר אנחנו מדברים על השנים הראשונות של הסטארט-אפ.

משרדנו ייצג את חברת אבגול בהנפקת סדרת אגרות חוב חדשה

משרד ברנע ייצג את חברת אבגול תעשיות 1953 בהנפקת סדרת אגרות חוב חדשה (סדרה ד') של החברה בסך של כ-197 מיליון ש"ח. אבגול היא אחת היצרניות הגדולות בעולם של מוצרי בד לא ארוג לשוק ההיגיינה וניירות הערך שלה נסחרים במדדים המובילים בבורסה בתל-אביב.

קטגוריות: בנקאות ומימון | מימון בנקאי וחוץ בנקאי | מימון חברות | שוק הון

ברנע ייצג את ויולה קרדיט ברכישה של נגב קרמיקה

ברנע ייצג את ויולה קרדיט וקבוצת משקיעים בהסכם לרכישת נגב קרמיקה, לפי שווי של 335 מיליון ש"ח. את ויולה קרדיט ייצגו עורכי הדין מיקי ברנע, אילן בלומנפלד ושגיא גרוס.

קטגוריות: תאגידים

סמינר לסטארטאפים בתחום הבינה המלאכותית

ברנע ביחד עם משרד עורכי הפטנטים ארליך ופנסטר מארחים היום סמינר המיועד ליזמים המפתחים טכנולוגיות בתחום הבינה המלאכותית. עו"ד מיקי ברנע, השותף המנהל במשרדנו, ירצה על ההשלכות המשפטיות בזירת הבינה המלאכותית.

קטגוריות: הייטק | סטארטאפים

ברנע ייצג את קרן ההשקעות ויולה פרייבט אקוויטי בהשקעה בחברת סימיליאר-ווב

ברנע ייצג את קרן ההשקעות ויולה פרייבט אקוויטי בהשקעה בסך של כ-50 מיליון דולר בחברת סימיליאר-ווב, הפועלת בשוק הדיגיטלי והמספקת אינפורמציה לאתרים ויישומים.

קטגוריות: מימון חברות | סטארטאפים | פרטיות | תאגידים

כנס במשרדנו: ניהול העושר המשפחתי

ברנע בשיתוף חברת דה סרוויס יארחו היום סמינר שיעסוק באופן בו נכון לנהל נכסי נדל"ן וחברות משפחתיות.  מיקי ברנע, שותף מנהל, ידבר על העברה בין דורית בחברות משפחתיות. ליאת קיסרי תשתתף בפאנל שיעסוק בניהול נכסי נדל"ן.

קטגוריות: לקוחות פרטיים

סקר ההתמחות של ברנע וקודקס פורסם בגלובס

בסקר מקיף שערכה קודקס, חברת ההשמה למשפטנים המובילה בארץ, ביוזמת משרד עורכי הדין ברנע ושמתפרסם ב"גלובס", נשאלו עורכי הדין של העתיד, מה הם חשים נוכח הצפת המקצוע, מה מניע אותם בבחירות המקצועיות שהם עושים ועוד. עו"ד מיקי ברנע, שותף מנהל במשרד ברנע, ציין כי היוזמה לסקר המתמחים באה מההכרה בתהליכים היוצרים שינוי אצל דור המתמחים הנוכחי ומהצורך להבין את השפעתם של הליכים אלה על רצונם של המועמדים להתמחות.

אירוח ראשי נציגויות אמריקה הלטינית והקריבים

משרדנו יארח היום את ראשי נציגויות אמריקה הלטינית והקריבים בשיתוף עם אגף אמריקה הלטינית במשרד החוץ, לשכת המסחר ישראל-אמריקה הלטינית ו-Startau מרכז היזמות של אוניברסיטת תל אביב.

קטגוריות: תאגידים

משרדנו הינו משרד עורכי הדין המלווה את אקסלרטור פרנקפורט

משרדנו יספק את השירותים המשפטיים לחברות ישראליות שישתלבו בתכנית האקסלרטור, אשר מתמקד בחיבור מיזמים עם מוסדות פיננסיים גרמנים. התכנית מיועדת לסטארטאפים מחפשים להרחיב את העסק לאירופה. ב -12 בפברואר מתקיים אירוע פתיחה בו תוצג תכנית האקסלרטור ובמסגרת זו יציג מיקי ברנע את האתגרים העומדים בפני חברות המעוניינות להרחיב את פעילותם אל מעבר לישראל. האירוע ייערך ב - Barclays Accelerator

קטגוריות: הייטק | תאגידים

אירוח במשרדנו של משלחת משקיעים מגרמניה

ברנע מארחים היום משלחת מגרמניה, המבקרת בישראל בפעם הראשונה במטרה לאתר הזדמנויות להשקעה ושיתופי פעולה עם סטארטאפים, המפתחים טכנולוגיות הקשורות לעולמות הנדל"ן והביטוח.

קטגוריות: הייטק | נדל"ן

מפגש שולחן עגול עם קרנות הון סיכון המשקיעות בחברות סייבר

ברנע מארחת היום יחד עם לשכת המסחר ישראל-אמריקה וקרן בירד מפגש שולחן עגול בהשתתפות מר קווין שטיין, מנהל אגף הסייבר במכון הלאומי האמריקאי לתקנים וטכנולוגיה (NIST). במפגש ישתתפו מנהלי קרנות הון סיכון וחברות סטארט-אפ מתחום הסייבר.

קטגוריות: הייטק | סייבר

אירוח משלחת מסינגפור

משרדנו מארח השבוע משלחת מסינגפור שהוזמנה לארץ על ידי סטראטאו, מרכז היזמות של אוניברסיטת תל אביב והגיעה לארץ להכיר את האקוסיסטם הטכנולוגי והיזמי בישראל.

קטגוריות: הייטק | סטארטאפים

אירוח משלחת מדרום קרולינה של אנשי עסקים, ממשל, חוקרים ואנשי פיתוח עסקי מבתי חולים ואוניברסיטאות

משרדנו מארח היום משלחת מדרום קרולינה של אנשי עסקים, ממשל, חוקרים ואנשי פיתוח עסקי מבתי חולים ואוניברסיטאות במטרה לקדם שיתופי פעולה עם חברות ישראליות בתחומי השת"פ הטכנולוגי, סייבר ומדעי החיים. מיקי ברנע, השותף המנהל במשרדנו ירצה בנושא ההיבטים המשפטיים בעשיית עסקים בישראל.

קטגוריות: הייטק | מדעי החיים | סייבר

מיקי ברנע בראיון לגלובס בנושא שכר הבכירים בתחום הפיננסים ובנושא ההקלות של הבורסה ורשות ני"ע

מיקי ברנע השותף המנהל התראיין לגלובס בנושא שכר הבכירים בתחום הפיננסים ובנושא ההקלות של הבורסה ורשות ני"ע. לדבריו הבורסה ורשות ני"ע הכניסו סט של הקלות על מנת למשוך יותר חברות להפוך לציבוריות. עם זאת בנושא הרגולציה, ההקלות צריכות להיות משמעותיות יותר.

קטגוריות: שוק הון

מיקי ברנע ירצה בקורס "מרעיון למיזם" לתלמידי תואר שני במגמה ליזמות וחדשנות שבפקולטה לניהול באוניברסיטת בן גוריון

מיקי ברנע ירצה היום בקורס "מרעיון למיזם" לתלמידי תואר שני במגמה ליזמות וחדשנות שבפקולטה לניהול באוניברסיטת בן גוריון. ההרצאה תעסוק בסוגיות משפטיות הנדרשות ליזמים ובסוגיות של קנין רוחני.

קטגוריות: הייטק | סטארטאפים

השקת קהילת החדשנות של חיל האוויר – במשרד ברנע

ביום חמישי ה-22 בדצמבר ארחנו במשרדנו אירוע נטוורקינג של אגף החדשנות בחיל האוויר בשיתוף עם Startau, מרכז היזמות באוניברסיטת תל אביב. באירוע השתתפו גם נציגים מהתעשייה וכן הושק קורס החדשנות של חיל האוויר יחד עם אוניברסיטת תל אביב.

קטגוריות: הייטק

חמש טקטיקות מנצחות לתכנית חדירה לשוק וערוצי הפצה

ברנע יחד עם ChannelSmart ו-Syneron-Candela יקיימו ב-22 בדצמבר יום עיון בנושא אסטרטגית חדירה לשוק ופיתוח ערוצי הפצה. עו"ד מיקי ברנע, השותף המנהל במשרדנו ידון בנקודות שכדאי לכלול בבהסכמי הפצה.

קטגוריות: הייטק

מיקי ברנע הצטרף כמנטור ל - IBM Alpha Zone

מיקי ברנע הצטרף כמנטור למחזור הרביעי של תוכנית ההאצה של יבמ IBM Alpha Zone. התוכנית פונה לסטארטאפים בשלבים מתקדמים, מתמקדת בפיתוח המוצר וביצירת הבסיס לשיתוף פעולה טכנולוגי-עסקי ארוך טווח עם יבמ בעולם. 

קטגוריות: הייטק

יום עיון לסטודנטים מהקליניקה להנגשת המשפט לסטארטאפים בבינתחומי הרצליה

משרדנו מארח היום את הסטודנטים מהקליניקה להנגשת המשפט לסטארטאפים בבינתחומי הרצליה ליום עיון בנושאים שונים, ביניהם: הסכם מייסדים, סוגיות של דיני עבודה, סוגיות מס, מדיניות פרטיות, יזמות ועוד. שיתוף הפעולה נעשה במסגרת הפעילות ההתנדבותית של המשרד.

קטגוריות: הייטק

משלחת של מנהלי קהילות וארגוני יזמות מברצלונה ואזור קטלוניה

משרדנו אירח היום משלחת של כ -50 מנהלי קהילות וארגוני יזמות מברצלונה וראשי ערים מאזור קטלוניה שהוזמנו לארץ על ידי סטראטאו, מרכז היזמות של אוניברסיטת תל אביב. המפגש נערך כחלק מביקור המשלחת להכרת הגורמים המשפיעים והמובילים באקוסיסטם הטכנולוגי והיזמי בישראל.

קטגוריות: הייטק

ייצוג קרן הפרייבט אקוויטי IGP ברכישת מניות בחברת Jacada

משרד ברנע ייצג את קרן הפרייבט אקוויטי IGP בעסקה של רכישת 300 אלף מניות ג'קדה (כ-7%) מידי חברת ההשקעות Kinetic Catalyst Partners של המשקיע רוברט (בוב) אשטון.

קטגוריות: הייטק | הנפקות וגיוס הון | תאגידים

גמול נושאי משרה – ניו יורק ולונדון בעקבות הבורסה בתל אביב?

עו"ד מיקי ברנע, שותף מנהל במשרד ברנע התראיין ל-"גלובס DUN'S 100" בנוגע למגמת ההחמרה בכללי המשטר התאגידי בארה"ב ובאנגליה, הנוגעים לגמול דירקטורים.

קטגוריות: שוק הון

דברים שכדאי לדעת על פינטק (טכנולוגיה פיננסית)

המונח פינטק (טכנולוגיה-פיננסית), מייצג פעילות של חדשנות טכנולוגית בעולם הפיננסים. חברות הפינטק מאפשרות לספק ולשפר שירותים פיננסיים, באמצעות אפליקציות, פיתוחים אנליטיים מתקדמים ופתרונות פיננסיים מקוונים. 

תחום הפינטק הוא בין התחומים הצומחים והמבטיחים בעולם היזמות ולכן כדאי להבין את המעמד שקנה לו הפינטק בכלכלה העולמית.

The Startup CEO Roundtable

משרדנו, בשיתוף IBM וחברת Marketing Envy, מקיימים יום עיון עבור סטארטאפים אשר גייסו מעל למיליון דולר.

במסגרת יום העיון, שיתקיים במשרד ברנע, ירצה מיקי על הערכות לגיוס השני, טעויות נפוצות והאתגרים השונים.

קטגוריות: הייטק

על בטוח

מגזין חודש יוני של דהמרקר הוקדש לעושר בישראל ול-500 עשירי ישראל. במסגרת כתבות המגזין, התראיין מיקי ברנע בנושא של העברת הון ונכסים במשפחות בעלות ממון. 

קטגוריות: לקוחות פרטיים

כנס היזמות השנתי

משרד ברנע נוטל חלק בכנס היזמות השנתי. הכנס, שיתקיים במשך שלושה ימים בחודש יוני, הינו שיתוף פעולה בין מרכז היזמות של אוניברסיטת תל אביב, רמות ואוניברסיטת תל אביב. במסגרת הכנס, יתקיימו סדנאות בהשתתפות מיקי ברנע ויובל לזי  בבורסה לניירות ערך ויובל לזי ואריאלה דרייפוס ישמשו כשופטים בתחרות הסטארטאפים.

 

קטגוריות: הייטק

הרצאה של מיקי ברנע בנושא הסכמי השקעה

הערב תתקיים הרצאה של מיקי ברנע ב TRI/O. ההרצאה של מיקי מתקיימת במסגרת שיתוף פעולה של צופן, ארגון יהודי-ערבי המקדם שילוב ערבים אזרחי ישראל בהיי טק, בדרך של תעסוקה ויצירת מרכזי היי טק בישובים ערבים, פורום MIT ליזמות ו-MEPI, הקרן של משרד החוץ האמריקאי.

קטגוריות: הייטק

עזריאלי רוכשת את פלטפורמת ה-eCommerce של חברת Buy2

משרד ברנע ייצג את קבוצת עזריאלי ברכישת פעילותה של חברת ביי2 נטוורקס בע"מ, חברה ציבורית שניירות הערך שלה נסחרים בבורסה בתל אביב, בתחום המסחר האלקטרוני (eCommerce) תמורת 80 מיליון שקל.

עסקה זו מהווה עבור קבוצת עזריאלי דריסת רגל ראשונה בעולם המסחר הדיגיטלי החדש התופס תאוצה בארץ ובעולם, במטרה ליצור חווית צרכנות ומנוע צמיחה נוסף וזאת בהמשך לפיתוח פעילות הליבה במסחר המסורתי

את קבוצת עזריאלי ייצג עו"ד מיקי ברנע.

קטגוריות: הייטק | תאגידים

היוזמה להגבלת שכר המנהלים תבריח חברות היי־טק מישראל

ועדת הכספים אישרה בסוף החודש הקודם את הגבלת שכר הבכירים בחברות פיננסיות, בנקים וחברות ביטוח. המהלך עורר ביקורת רבה, בין השאר מצד נושאי המשרה בחברות אלה. לאור הקולות הקוראים להרחבה של החוק לכלל החברות הציבוריות התראיין מיקי ברנע, המלווה בין השאר חברות הייטק וסטארטאפים לדהמרקר.

קטגוריות: הייטק

חברת אהבה נמכרה לפוסון הסינית

אתמול נחתמה במצודת דוד בירושלים עסקת הרכישה של חברת הקוסמטיקה "אהבה מעבדות ים המלח" על ידי חברת ההשקעות הסינית פוסון, בסכום של 290 מליון ש"ח.

מיקי ברנע, אריאלה דרייפוס ואיתי גורה ממשרדנו ייצגו את קיבוץ מצפה שלם, ממחזיקי המניות באהבה.

 

קטגוריות: עסקאות השקעה | תאגידים

כך הפכה ישראל מאומת הסטארט-אפים לאומת הסייבר

השחקנים העולמיים המובילים בתחום ביטחון הסייבר כוללים את ארצות הברית, סין ורוסיה. אולם, לא רבים יודעים שהתעשייה הישראלית היא השנייה בגודלה בעולם אחרי ארצות הברית בתחום הסייבר, עם יותר מ-400 חברות סייבר פעילות.

ברנע מייצגים את קונטיניואיטי

ברנע מייצגים את ספקית התוכנה קונטיניואיטי במכירתה לקרן קדמה תמורת 160 מיליון ₪. חברת קונטיניואיטי מציעה פיתרון ניהולי ל"המשכיות עסקית" ומבטיחה שהנתונים העסקיים מוגנים בכל עת. מיקי ברנע ואריאלה דרייפוס ייצגו את קונטיניואיטי ויובל לזי ייצג את קרן קדמה.

קטגוריות: הייטק | תאגידים

כיצד חלוקת אופציות תורמת לצמיחתו של הסטארט-אפ?

מיקי ברנע הוזמן להרצות לסטארטאפים וליזמים בנושא חלוקת אופציות כמכשיר לתמרוץ עובדים ונותני שירותים של סטארטאפים. ההרצאה התקיימה במכללת עזריאלי להנדסה בירושלים בשיתוף אקסלורטור AtoBe.

מיקי ברנע ירצה ליזמים בנושא הסכמי מייסדים והסכמי השקעה

האקדמיה של BDO בשיתוף עם הטכניון לימודי המשך השיקו קורס ייחודי ליזמים.

הקורס מועבר על ידי מרצים בכירים בתחומם אשר עוסקים בפועל בגיוס הון לסטארט אפים ובתעשיית ההון סיכון.

במסגרת הקורס ירצה מיקי ברנע ביום רביעי ה 9.3.16 בנושא הסכמי מייסדים והסכמי השקעה.

 

קטגוריות: הייטק

How Can Share Options Help To Grow Your Start Up?

המכללה האקדמית להנדסה בירושלים תערוך ב-16.3.16 ערב מיוחד בנושא How Can Share Options Help To Grow Your Start Up? הערב מיועד ליזמי אקסלרטור AtoBe ותתקיים בו הרצאה של מיקי ברנע בנושא- אופציות לשותפים ועובדים בסטארט טפ.

 

קטגוריות: מיזוגים ורכישות | תאגידים

סדנת משקיעי אנג'ל

משרדנו שמח להשתתף בסדנת משקיעי אנג'ל של פורום MIT ליזמות של אוניברסיטת תל אביב. במסגרת שיתוף הפעולה, יתקיימו הרצאות של עו"ד מיקי ברנע, עו"ד יובל לזי ועו"ד אריאלה דרייפוס.

קטגוריות: אינטרנט | מיזוגים ורכישות | תאגידים

מימון פרטי למגזר הציבורי

עו"ד מיקי ברנע, שותף מנהל במשרדנו הוזמן לקחת חלק בתכנית של שגרירות ארצות הברית. התכנית, יועדה ליזמים צעירים ואירוע הסיום כלל האקתון בו מיקי הוזמן להרצות בנושא "מימון פרטי למגזר הציבורי". ההאקתון התקיים בבית הצעירים של עיריית תל אביב, בהשתתפותו של וויליאם גרנט, סגן שגריר ארצות הברית.      

יובל לזי מצטרף כשותף יחד עם צוותו למשרד ברנע

יובל לזי שהיה בעשור האחרון שותף במחלקה המסחרית ומחלקת המיזוגים והרכישות במשרד צלרמאיר פילוסוף, הצטרף ביחד עם 2 עורכי דין למשרד ברנע. לזי מתמחה במיזוגים ורכישות, השקעות הון פרטיות והשקעות הון סיכון, מימון, ניירות ערך, קניין רוחני ועסקאות תאגידיות ומסחריות מורכבות.

לדברי מיקי ברנע, שותף מנהל משרד ברנע, הצטרפותו של יובל לזי ושל צוותו הם "חלק מהגידול בהיקפי הפעילות של המשרד, ומהצמיחה במספר עורכי הדין במשרד ב- 38% בשנה האחרונה. התמהיל של 4 שותפים חדשים משורות עורכי הדין במשרד ושותפים המצטרפים ממשרדים אחרים יחד עם צוות מקצועי, מבטא את התפיסה שלנו של המשך צמיחת המשרד על ידי שילוב של גידול אורגני עם חיזוק על ידי כישרונות מבחוץ".

 

משרד ברנע מונה כיום 55 עורכי דין, מתוכם 18 שותפים.

מיקי ברנע בראיון בלעדי לגלובס: זה מה שהבורסה בת"א צריכה לעשות

עו"ד מיקי ברנע, מומחה בתחומי חברות וניירות ערך ויועץ ותיק לחברות ולמוסדיים, מונה את הצעדים הנדרשים לדעתו כדי למשוך חברות להנפיק בת"א, ולשנות את מגמת ההתכווצות של הבורסה.

קטגוריות: שוק הון

אירוח ועדת ההשקעות של עמותת יוניסטרים

כחלק משיתוף הפעולה עם עמותת יוניסטרים, אירח משרדנו את ועדת ההשקעות של העמותה, אשר במהלכה הציגו בני נוער מיזם עסקי אותו פתחו במהלך התוכנית ודימו תהליך של גיוס הון בפני משקיעים.

עו"ד מיקי ברנע עו"ד ורונית אופיר נבחרו לקחת חלק בחבר השופטים אשר הורכב ממנכ"לים ובכירים בתעשייה בניהם מנכ"ל מיקרוסופט, מנהלי השקעות ומנהלי קרנות הון סיכון. 

קטגוריות: עמותות

זה כל השוני- ראיון עם מיקי לגבי הסכסוך של משפ' הרציקוביץ'

בימים אלו מתנהל סכסוך ירושה בין שני האחים למשפחת הרציקוביץ, דורון, ולוני. מיקי ברנע, המייעץ בין השאר בסוגיות של העברת ירושות ונכסים במשפחות בעלות ממון. התראיין לגלובס כמומחה בתחום זה.

קטגוריות: לקוחות פרטיים

ג'ונסון אנד ג'ונסון הובילה סבב השקעה בסטארט אפ ישראלי

V-Wave  סטארט אפ ישראלי, אשר פיתח מכשיר לטיפול בחולי אי-ספיקת לב, השלים סבב גיוס של 28 מיליון דולר. את סבב הגיוס הובילה ג'ונסון אנד ג'ונסון אשר יוצגה על ידי משרד ברנע.

קטגוריות: הייטק | תאגידים

הסכם מייסדים – על קצה המזלג

הסכם המייסדים לרוב הינו ההסכם הראשון בו נפגשים היזמים, בדרך לחברת הזנק מצליחה. הסכם המייסדים משקף את מערכת היחסים של היזמים בינם לבין עצמם וכן בין כל אחד מהם לבין המיזם.

אין להפחית בחשיבות של הסכם זה, הסכם ממצא אשר מותאם לאופי, לצרכים ולשאיפות של כל אחד מהיזמים ובמיוחד של המיזם הצעיר, הוא בסיס איתן לחברה בריאה ומצליחה.

שולחן עגול בנושא תקשורת ומדיה

כמומחה בתחום התקשורת והמדיה, השתתף מיקי ברנע בשולחן עגול של האתר האנגלי המוביל Corporate Livewire.

השולחן העגול כלל תשעה מומחים מרחבי העולם ועסק בשינויים ובאתגרים הקיימים בכל מדינה בתחום התקשורת והמדיה.

 

קטגוריות: הייטק

חוק המו"פ החדש של ישראל

בסוף חודש יולי האחרון אישרה הכנסת את חוק המו"פ החדש של ישראל. מיקי ברנע, מומחה בתחום ההייטק, מציג ב"גלובס" את היתרונות של החוק החדש. 

קטגוריות: הייטק | תאגידים

"לשתות" היא הזוכה בתחרות Startup Open

חברת הסטרטאפ "לשתות" אשר פיתחה טכנולוגיה המאפשרת זיהוי מהיר של גורמים מזהמים של מי שתיה ומקטינה את הסיכוי לחשיפה למי שתייה לא ראויים, זכתה בתחרות "סטארט-אפ אופן ישראל"

לדברי עו"ד מיקי ברנע, שותף מנהל משרד ברנע, שהיה בין צוות השופטים של התחרות: "אנחנו שמחים ללוות זו השנה השנייה את תחרות סטארט אפ אופן ולתמוך בקהילת היזמות הישראלית. בתחרות הוצגו מיזמים מתחומים רבים: רפואה, תעשייה, אונליין ועוד. מה שמוכיח את הנוכחות של היזמות הישראלית בכל תחום"

קטגוריות: הייטק

סוגיית שכר המנהלים

שכר מנהלים מופרז ועסקות בעלי עניין הן תופעות שהעין הציבורית התמקדה בהן בשנים האחרונות - וזכו גם לטיפול בחקיקה. אך יש עוד דרכים מתוחכמות שבהן יכולים בעלי שליטה לגרוף לעצמם רווח שאמור היה להתחלק עם שאר בעלי המניות, שהציבור אינו מודע להן. להמשך קריאה ב- TheMarker

קטגוריות: תאגידים

חוק מחקר ופיתוח חדש – יותר גמישות בתמיכה הממשלתית בחדשנות טכנולוגית

בסוף חודש יולי האחרון, אישרה הכנסת תיקון לחוק עידוד מחקר ופיתוח בתעשייה.

התיקון נועד לאפשר למדינת ישראל להמשיך בתמיכתה בחברות השונות הפועלות בתחום החדשנות הטכנולוגית, תוך ניצול היכולות שהתפתחו בישראל, וכן להתמודד עם האתגרים המוצבים כיום בפני הענף, ובכלל זה תחרות גוברת מצד מדינות רבות, זאת לאור חשיבותה של תעשיית ההיי-טק לכלכלת ישראל.

 

225 חברות נמחקו מהבורסה בשבע שנים - למה זה קרה, ואיך עוצרים את המנוסה?

בעלי השליטה ומנהלי החברות הציבוריות קובלים על רגולציה חונקת, מחזורי מסחר נמוכים, עלויות גבוהות, התערבות בקביעת השכר, ותדמית שלילית בעקבות המחאה החברתית. כך, יותר ויותר חברות נמחקות מהמסחר בבורסה. עד מתי מגמה זו צפויה להימשך? מיקי ברנע בראיון ל- TheMarker

קטגוריות: שוק הון

עו"ד מיקי ברנע: "משקיעים רואים בישראל מקום מסוכן"

עו"ד מיקי ברנע, המתמחה בהשקעות בינלאומיות, העניק לגלובס ראיון אישי, הכלל את עברו המקצועי וסיפורים אישיים. במהלך הראיון הביע מיקי דאגה מהפיחות במעמד של יישראל בעיני משקיעים בעולם, וקבע ש"אסור לקבור את הראש בחול" - אלא יש לפעול

איך מפזרים את אבק הכוכבים של ההיי-טק הישראלי על הבורסה בת"א?

מעמדה של ישראל כסטרטאפ ניישן בא לידי ביטוי גם בריבוי חברות הטכנולוגיה המקומיות הרשומות למסחר בבורסות בארה"ב ובלונדון. לצד ההצלחה בחו"ל, הבורסה בתל אביב מעולם לא הצליחה להפוך את עצמה ליעד אטקרטיבי לחברות הטכנולוגיה הישראליות. בעוד שחברות טכנולוגיות רבות מעדיפות כיום את אופציית הרכישה על פני הנפקה ציבורית, הרי שגם לגבי רובן של החברות המבקשות להנפיק, הבורסה בתל אביב אינה אטרקטיבית, או כלל רלוונטית, והן מעדיפות לפנות לבורסות בחו"ל.

קטגוריות: הייטק | שוק הון

ברנע מייצג את בלנדר

מיזם ההלוואות בלנדר, אשר החל לפעול לפני כשמונה חודשים גייס כ- 5 מיליון דולר. מאז הקמתה גייסה החברה כ- 3.5 מיליון לא כולל הסבב הנוכחי

קטגוריות: בנקאות ומימון | תאגידים

פלוס פלוס = מינוס

רק לפני שנה וחצי הכריז מנכ"ל פלוס 500, גל הבר, אחד מיזמי החברה, שמכירת החברה נראית בלתי סבירה, ויותר סביר "שאנחנו נציע הצעה לחברה אחרת". כעת, לאחר הסתבכות עם הרגולטור הבריטי וצניחת ערך המניה, היא עומדת להימכר לפלייטק. מה קרה שם? מיקי ברנע, כמומחה לתחום ההנפקות בלונדון בראיון למגזין G. 

קטגוריות: שוק הון

תדיראן רוכשת את סופרגז ב-250 מ' ש'

חברת תדיראן רוכשת את חברת סופרגז ב-250 מיליון שקל, מידיה של גרניט מקבוצת עזריאלי. שתי החברות כבר חתמו על מזכר הבנות לביצוע הרכישה. מיקי ברנע ואילן בלומנפלד מייצגים את חברת גרנית הכרמל

קטגוריות: תאגידים

האם תעשיית המסחר הפיננסי המקוון היא חלק מההייטק הישראלי?

מאמרו של מיקי ברנע, שותף מנהל וראש מחלקת הטכנולוגיה במשרד ברנע, פותח את פרק האינטרנט במדריך ההיי-טק השנתי של ארגון ה- IVC. המאמר עוסק בצמיחת תעשיית המסחר הפיננסי המקוון והשאלה האם יש להתייחס לחברות פיננסיות אלו כחברות היי-טק. 

קטגוריות: אינטרנט | הייטק

חברות רבות מתחום המסחר הפיננסי המקוון נפגשו עם בתי השקעות ומשקיעים בכנס ייחודי לתחום

בכנס הייחודי שהתקיים ב 5.5 נפגשו חברות המסחר הפיננסי המקוון עם משקיעים בטכנולוגיות ובחברות בתחום, לרבות מנהלי קרנון הון-סיכון, מנהלי אקסלרטורים ומנטורים בעולם ההייטק והיזמות. בכנס, שאורגן על ידי ה- IVC ומשרד ברנע דנו באתגרים ובהזדמנויות בתחום זה, ברגולציה והשפעותיה

קטגוריות: אינטרנט | הייטק

ראיון משותף- מיקי ברנע שותף מנהל ברנע ומנכ"ל IVC מר קובי סימנה

מיקי ברנע, שותף מנהל ברנע וקובי סימנה, מנכ"ל IVC התראיינו לביזפורטל- הפורטל הכלכלי הפיננסי המקיף בישראל, וסיפקו תמונת מצב של תחום זירות המסחר הפיננסיות בישראל.  בראיון התייחס מיקי להשפעת הסדרת הרגולציה על התחום. 

קטגוריות: אינטרנט | הייטק

ראיון מיקי ברנע וסיימון ג'פה- מגזין Legal Business

מגזין המשפטי העסקי Legal Business הקדיש את המוסף של חודש אפריל לישראל. זאת תוך התמקדות בסוגיות ומגמות שונות הקשורות לפעילות העסקית בארץ. כעורכי דין מסחריים מובילים, רואיינו מיקי ברנע וסיימון ג'פה, בנושא העניין הגובר של חברות סיניות בישראל.  "במובנים מסוימים בגלל מגבלות גיאו-פוליטיות, יש בישראל פחות תחרות על עסקאות מסוימות. משקיעים לא צריכים להתמודד עם רמת תחרות גבוהה כמו בארה"ב ובבריטניה", אומר ברנע. 

קטגוריות: תאגידים

האמנם יש חובה לפרסם דיווח מיידי על משא ומתן לעסקה?

לאחרונה דנה השופטת רות רונן מהמחלקה הכלכלית של בית המשפט המחוזי בתל-אביב בעניין פרסום הצעת הרכש אשר היווה שימוש "במידע פנים". מיקי ברנע, מומחה בתחום התאגידים, במאמר דעה על הנושא, גלובס 11.3.15

קטגוריות: שוק הון | תאגידים

אחריות הדירקטוריון בעידן הנוכחי

ריבוי התקנות הרגולטוריות, היועצים המשפטיים ומכתבי התביעה, הדירקטורים של החברות הציבוריות לא יודעים מהו תפקידם. האם זה לנהל או לפקח. מיקי ברנע, כמומחה המלווה דירקטורים בעבודתם, הוזמן להשתתף בפאנל של מערכת מגזין אחד העם, אשר עסק באחריות הדירקטוריון בעידן החדש

קטגוריות: תאגידים

מרכזי הפיתוח הזרים בישראל – מרכיב חיוני בסטארטאפ ניישן

אנו ניצבים בפני תקופה של זעזועים – הבחירות הקרבות, השינויים במדינות ערב השכנות והמהלכים שיוזמת הרשות הפלסטינית. תוצאתם של תהליכים אלה עלולה להביא לשינוי דרמטי במגמת פעילותם של מרכזי הפיתוח של חברות ההייטק הזרות בישראל. קשה להתחיל ולדמיין את השפעת יציאתם של מרכזי הפיתוח על הכלכלה הישראלית בכלל ועל האקו-סיסטם (עולם עסקי שלם התלוי במוצר) של ההיי-טק בפרט.  

אין כיום עוררים על כך שבמדינת ישראל מתקיימת תעשיית הייטק מפותחת, שייצרה אקו-סיסטם הכולל חברות בשלבי פיתוח שונים, קהילת משקיעים ענפה וגם מרכזי פיתוח של חברות בינלאומיות. תעשיית ההייטק בסטארטאפ ניישן משכה ומושכת תאגידים בינלאומיים מרחבי העולם המפעילים כאן מרכזי פיתוח, בין אם בעקבות רכישת חברות ישראליות ובין אם כחלק ממהלך ייזום של יצירת נוכחות מקומית.

 

קטגוריות: הייטק

הכנס השני של משרדי עורכי דין זרים בישראל

כמומחה בתחום הטכנולוגיה, הוזמן מיקי ברנע להנחות את פאנל ההייטק בכנס משרדי עורכי דין הזרים השני. הכנס מפגיש זו השנה השנייה בין עשרות משרדי עורכי דין זרים מרחבי העולם הפעילים בישראל – לבין משרדי עורכי הדין המקומיים הגדולים והבולטים בישראל. פאנל ההייטק יעסוק במעמדה של ישראל בעולם כאומת הסטארטאפים, חברות הייטק ציבוריות, טרנדים עכשווים בעולם ההייטק ועוד.

קטגוריות: הייטק

האם מרכזי המחקר ופיתוח של גוגל ואפל בישראל הם ברכה לאומת הסטארט-אפ?

ממחקר של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה הישראלית עולה כי 63% מכל ההשקעות במרכזי מו"פ  מגיעות מחברות טכנולוגיה בינלאומיות הפועלות בארץ. מעל 67% מכל העובדים במרכזים אלו  מועסקים על-ידי חברות זרות שהקימו כאן מרכזי מחקר כגון Facebook, Google, Apple, Microsoft, IBM, Intel, HP ועוד. חברות כאלה מעסיקות לא פחות מ- 34 אלף עובדים, כאשר מספר המועסקים עולה כל שנה.

למעשה, ניתן לומר כי נוכחותן בארץ של חברות ענק הולכת ומתרחבת ככל שחברות נוספות מבינות את היתרונות הטמונים בהקמת מרכזים אלו בישראל.

אולם, נתונים אלה מצליחים להרגיז גורמים מסוימים בארץ, בין השאר מכיוון שלטענתם, הצמיחה והידע שנולדים במרכזי המחקר מעניקים לחברות הזרות גישה ראשונית לטכנולוגיות פורצות-דרך.

שר המדע, הטכנולוגיה והחלל, יעקב פרי, אף הרחיק לכת באומרו ש"הכלכלה של ישראל נשענת באופן ניכר על מימון מחקר ופיתוח מארצות אחרות ... זה מצב עדין ... שבו הנהנים העיקריים מהיצירתיות הישראלית הינם החברות הרב-לאומיות."

אני טוען אחרת - מרכזים אלו  מספקים הכשרה ומטפחים את העובדים הישראלים המבריקים ביותר ומשמשים למעשה כאינקובטורים עבור היזמים הצעירים. הרבה מעובדים אלה עוזבים את החברות הרב-לאומיות כשהם מוכנים להקים חברות הזנק משלהם, מצוידים בקשת של מיומנויות, ידע ונסיון משמעותיות שצברו במהלך עבודתם במרכזי המו"פ האלה.

בנוסף, עולה כי פעילותם של מרכזי מו"פ זרים ושל חברות רב-לאומיות בארץ מהווה מקור ליצירת תעסוקה, בניית עסקים חדשים וכמובן, תורמת לתפוקה הכלכלית בארץ.

על מנת לטפח יזמות טכנולוגית ישראלית מקורית, מדינת ישראל לא יכולה לוותר על המרכזים הטכנולוגיים של החברות הרב-לאומיות. אין טעם לבכות על כך שהתוצרים המפותחים אצלנו בסופו של דבר מיוצאים לחו"ל.

אדרבא, יש לשמוח שחברות אלו מפעילות מרכזים בארץ ומספקות הכשרה לאלפי עובדים, חושפות את העובדים לתהליכים ושיטות עבודה בינלאומיים ומכשירות קרקע פורייה לרכישות של טכנולוגיות ישראליות מקוריות.

בהעדר מרכזים אלה, ספק אם תעשיית ההיי-טק הישראלית החדשנית והייחודית היתה מגיעה לפסגות שהיא השיגה בשנים האחרונות.

קטגוריות: הייטק

מחדר האוכל המשותף לתרבות האקזיט

אחרי הנפקות מוצלחות של מספר חברות קיבוציות בבורסה בתל אביב ובבורסות זרות, עוד ועוד קיבוצים חולמים על הנאסד"ק. עם זאת, בין האתגרים העומדים בפניהם נשאלת השאלה איך ניתן לעשות זאת ולשמור על עתיד חברי הקיבוץ ביום שאחרי האקזיט. מגזין אחד העם, של עיתון גלובס, קיים שולחן עגול של מומחים בתחום ההנפקות, ביניהם מיקי ברנע, אשר דנו בנושא זה.

קטגוריות: מגזר קיבוצי | שוק הון

סיכום השנה המשפטית - מעריב

איך נראתה שנת המשפט החולפת וכיצד תראה השנה הבאה. פאנל  משפטנים מומחים סיכם את השנה החולפת ומנסה להעריך כיצד תראה השנה הבאה. בין המומחים עו"ד מיקי ברנע (שוק ההון) ועו"ד זוהר לנדה (הגבלים עסקיים).

קטגוריות: שוק הון | תחרות והגבלים עסקיים

הזוכה בתחרות ה "StartUp Open Israel" היא חברת BreezoMeter

חברת BreezoMeter, היא הזוכה בתחרות לסטארטאפים מבטיחים, StartUp Open Israel, שהתקיימה אתמול במרכז צעירים במרכז בירושלים, בנוכחות ראש העירייה, ניר ברקת, גופי השקעות, יזמים טכנולוגיים, מנהלי חברות הייטק, חוקרים וממציאים.
 
החברה הזוכה בתחרות התמודדה בשלב הגמר מול שש חברות אחרות, ותייצג את ישראל ברשימה האקסקלוסיבית, "GEW50” שם תתמודד בחודש נובמבר במהלך שבוע היזמות העולמי על חבילת הפרסים העולמית של התחרות מול החברות האחרות ברשימה האקסקלוסיבית.

בריזומיטר השיקה אפליקציה המאפשרת למשתמשים לראות מה הם נושמים סביבם בזמן אמת. (תמונה בצד) החברה נמצאת במגעים מתקדמים עם חברות גדולות ושווקים ייחודיים אחרים על מנת לשלב את הטכנולוגיה של החברה במוצרים שלהם.

מיקי ברנע, שותף מנהל בברנע, אשר העניקו חסות ראשית בכנס, הוסיף, "אני שמח על ההזדמנות שהייתה למשרד ברנע ושות' לקחת חלק באירוע זה. הודות לניסיוננו הרב בליווי יזמים מתחילת דרכם לאורך כל שלבי המיזם עד לביסוסם כחברות הזנק בתחומי הטכנולוגיה ומדעי החיים, יכולנו לתרום בבחינת ובחירת המתמודדים בתחרות. אני שמח שהתאפשר לי להעניק לדור הבא של היזמים במה להציג את הרעיונות שלהם ולקבל חשיפה בינלאומית".

קטגוריות: הייטק

StartUp Open - אירוע הגמר

 ברנע מעניקים חסות ראשית לתחרות שמטרתה לספק ליזמים הצעירים במה לחשוף את יכולות החברה שלהם. אירוע הגמר הארצי, של התחרות הבינלאומית  לסטארטאפים מתחילים תתקיים ב- 22 לספטמבר בירושלים.

קטגוריות: הייטק

האם תעשיית ההייטק הישראלית מצליחה להשאר יציבה לאור מבצע צוק איתן

למבצע צוק איתן השפעה שלילית על הפעילות הכלכלית בישראל. אך האם המבצע משפיע על תעשיית ההייטק הישראלי? מיקי ברנע, ראש מחלקת ההייטק של המשרד התראיין בנושא בתוכניות כלכליות מובילות בגלי צהל וברשת ב

קטגוריות: הייטק

האם תעשיית ההייטק הישראלית מצליחה להשאר יציבה לאור מבצע צוק איתן

למבצע צוק איתן השפעה שלילית על הפעילות הכלכלית בישראל. אך האם המבצע משפיע על תעשיית ההייטק הישראלי? מיקי ברנע, ראש מחלקת ההייטק של המשרד התראיין בנושא בתוכניות כלכליות מובילות בגלי צהל וברשת ב'.

קטגוריות: הייטק

ברנע ייצגו את אבגול תעשיות בע"מ

משרדנו ליווה את חברת אבגול תעשיות 1953 בע"מ בהנפקת סדרה חדשה של אגרות חוב (סדרה ג') בהיקף של 550 מיליון ש"ח. הריבית שתישאנה אגרות החוב הינה 4.75% והן אינן צמודות למדד או למטבע כלשהו. מדובר באחד הגיוסים הגדולים שבוצעו מתחילת השנה בבורסה בתל אביב ומטרתו החלפת חוב פיננסי קיים ומימון פעילות השקעות ופעילות עסקית שוטפת של החברה. חברת אבגול תעשיות הינה חברה טכנולוגית גלובלית, מובילה עולמית, בפיתוח, ייצור ושיווק בדים לא ארוגים, בעיקר לשוק החיתולים וההיגיינה ועל לקוחותיה נמנות חברות ענק כגון פרוקטור אנד גמבל וקימברלי קלארק. מניות החברה נסחרות במדד ת"א-100

קטגוריות: בנקאות ומימון | שוק הון

מה יהיה הסטארט אפ הבא? תחרות חצי הגמר של "סטארט אפ אופן"

השבוע התקיים חצי הגמר של תחרות סטארט אפ אופן במשרדנו בתל אביב. 

באירוע זה נבחרו 7 חברות אשר עלו לאירוע הגמר. 

מיקי ברנע, שותף מנהל של המשרד אמר: "אנחנו גאים ללוות סטארטפים ויזמים מהשלב הראשון ולעזור להם לממש את היכולת והפוטנציאל הרב שלהם"

קטגוריות: הייטק

Q&A - מיקי ברנע לגלובס

בראיון לגלובס, תיאר מיקי את פעילות המשרד, חוזקות המשרד ודן במהלכים המרכזיים שנעשו לאחרונה במשרד.

החברות הישראליות מגלות מחדש את בורסת ה-AIM בלונדון

לאור העניין ההולך וגובר של חברות ישראליות בבורסה בלונדון, מיקי ברנע, התראיין לדהמרקר וטען כי "בשונה מהארץ, בלונדון הדירקטוריון הוא זה שקובע ולא בעל השליטה, כוח השוק שם שונה ולכן אינו מתאים בהכרח לחברות עם בעל שליטה אחד".

קטגוריות: שוק הון

סמכויות הממונה על ההגבלים העסקיים- פאנל מומחים של כלכליסט

בעקבות אישור חוק הריכוזיות, כינס כלכליסט פאנל מומחים, ביניהם עו"ד מיקי ברנע , אשר דן בסמכויות הממונה על ההגבלים העסקיים ובהשפעות החוק החדש על המשק

קטגוריות: תחרות והגבלים עסקיים

מדינת ישראל זכתה בפרס הגז, אך היא הורסת אותו

מיקי ברנע, במאמר דעה אשר עוסק בחוסר הוודאות ממנו סובל משק הגז הטבעי בישראל, ובהשלכות הכלכליות הנובעות מחוסר מאי גיבוש רגולציה ברורה בתחום.

קטגוריות: תשתיות

דירוג משרד ברנע במדריך IFLR1000

מדריך הדירוג הבינלאומי IFLR1000 דירג את משרד ברנע כמשרד מוביל בתחום המיזוגים והרכישות ובתחום מימון פרוייקטים. במסגרת הדירוג, הביעו לקוחות המשרד רמת שביעות רצון גבוהה. המדריך מצטט את הלקוחות ומתאר את מיקי ברנע וסיימון ג'פה כ"עורכי דין מקצועיים, יסודיים וקשובים".

משרד ברנע מייצג את קרן אתמבה הבריטית

פטרוכימיים מוכרת את השליטה באבגול לקרן אתמבה הבריטית.

קרן אתמבה קפיטל הבריטית (Ethemba Capital) תרכוש את האחזקות של פטרוכימיים ושל חלק משותפיה לשליטה בחברה

סכום הרכישה - 107 מיליון דולר

קטגוריות: תאגידים

העולם משתנה, ואתם?

מוסף השנתי של TheMarker "העולם משתנה. ואתם?" עסק בשינויים שחלו בעולם העסקי ובמציאות החדשה שנוצרה.
בכתבת "משנים מזל" מתראיין מיקי ברנע  ומספר על התחנות המקצועיות בחייו.

משרד ברנע ייצג את זקי רקיב

המשרד ייצג את איש העסקים זקי רכיב ברכישת חברה ברזילאית המחזיקה ברישיון למתן שירותי תקשורת בתדרי Wimax בסאו פאולו בברזיל ובצירוף קרנות ההשקעה של George Soros כמשקיעות בחברה, בעסקה בשווי של למעלה ממאה מיליון דולר.

קטגוריות: תאגידים

האתגר - להפוך יזמות לתעשייה

מדינת ישראל גאה בתעשיית המים שלה. בעוד שהתעשייה מבוססת על משאבים מוגבלים, הצרכים של שוק המים המקומי הולכים וגדלים, ובשוק העולמי הצמא לפתרונות מים בכל התחומים גדל, כך גובר המוניטין העולמי של חברות העוסקות בטכנולוגיות מים ישראליות.

מיקי ברנע, מלווה שנים רבות חברות טכנולוגיות המתמחות בתחום המים.כתב מאמר דעה בנושא יזמות בתחום המים למגזין "כלכלה ירוקה" של עיתון הארץ

קטגוריות: הייטק | משפט סביבתי

הכנס השנתי של מיזוגים ורכישות 2011

עו"ד מיקי ברנע הרצה בועידה השנתית למיזוגים ורכישות. בועידה השתתפו כ- 450 יושבי ראש, מנכ"לים, סמנכ"לים ומנהלי כספים, דירקטורים ושאר בכירים בתחום הפיננסי.
ההרצאה של מיקי עסקה בנושא "50 דרכים לא לאבד את העסקה".

קטגוריות: תאגידים