© כל הזכויות שמורות לברנע ג'פה לנדה משרד עורכי דין

אלדר אדטו
עו

מגדל אלקטרה סיטי
רחוב הרכבת 58
תל אביב
6777016

תחומי עיסוק:

אלדר אדטו

אלדר הינו מומחה בתחום המקרקעין, דיני התכנון והבנייה ומיסוי מקרקעין.

עו"ד אלדר אדטו בעל ניסיון משפטי עשיר ומגוון בתחום המקרקעין ומייצג חברות, גופים ציבוריים, יזמים וקבלנים בתחומי הנדל"ן, התכנון והבנייה וכן מלווה אותם במסגרת הפרויקטים השונים. אלדר מעורב בכל שלבי התכנון וההקמה של הפרויקט, החל מהשלב התכנוני, מימון הפרויקט, שיווקו ועד לקבלת כלל האישורים וההיתרים.

 

אלדר מייצג ומלווה בעלי קרקע פרטיים, דיירים, גופים מוסדיים וציבוריים בעסקאות מכר ורכישה, קומבינציה, שכירות, שינוי יעוד, תביעות הפקעת מקרקעין, נדל"ן מסחרי, קבוצות רכישה, רישום בתים משותפים ועוד.

 

במסגרת עבודתו, אלדר מלווה חברות ציבוריות ופרטיות, יזמים, קבלנים ודיירים בפרויקטים של פינוי בינוי ותמ"א 38.
הוא מעניק ייעוץ משפטי לכל אורך ההליך והפרויקט, החל משלב הבדיקות המקדמיות, המו"מ בין היזם והקבלן לדיירים, דיווח לרשויות המס, דיונים בפני ועדות התכנון והבניה, הוצאת היתרים, ליווי בנקאי, ועד למסירת הדירות לבעליהן ורישום הזכויות.

 

לאלדר מומחיות בהליכי הפקעות מקרקעין ונחל הצלחה רבה בעתירות לפיצויים בגין הפקעות קרקעות, ואף הצליח לשנות חקיקה מנדטורית בפני הרכב של 7 שופטים בבית המשפט העליון וזכה באין ספור תביעות ופסקי דין אשר יצרו תקדימים משפטיים.

 

בנוסף, עו"ד אלדר אדטו יועץ ומרצה בפורומים שונים, ומוזמן כיועץ קבוע לועדות התכנון בכנסת ישראל.

 

אלדר מדורג על ידי מדריך הדירוג The Legal 500 בתחום הנדל"ן.

השכלה:


אוניברסיטת לונדון .LL.B שנת 1995

חבר בלשכת עורכי דין:


חבר לשכת עורכי הדין משנת 1996

חדשות ועדכונים - אלדר אדטו:


17 ביולי, 2023

ברנע: ייצוג קבוצה של כ-120 בעלי דירות במתחם מגורים המיועד לפינוי בינוי בתביעה נגד דיירים סרבנים

עורכי הדין אלדר אדטו ולורן שטיימן ממשרדנו, ייצגו קבוצה של כ-120 בעלי דירות במתחם מגורים המיועד לפינוי בינוי בהרצליה, נגד שלושה בעלי דירות במתחם, אשר מתנגדים לפרויקט, בגלל דרישת פיצויים מוגדלים מהיזם. בית המשפט קבע בהחלטה יוצאת דופן כי על הדיירים הסרבנים לשלם פיצויים של לא פחות מ7.8 מיליון ₪ (2.6 מיליון שקל כל אחד) וכמו כן כל אחד מהם חויב בהוצאות משפט בסכום של 20 אלף שקל.
עם זאת, השופטת נתנה לבעלי הדירות הזדמנות אחרונה לחזור בהם. עו"ד אלדר אדטו "מקווה שפסק הדין יצנן את תופעת הדיירים הסרבנים בפרויקטים של התחדשות עירונית. בתיק זה, בית המשפט הטיב עם הדיירים הסרבנים ונתן להם עדיין פתח מילוט, ככל והם יחתמו על הסכם הפינוי בינוי. נכון לדעתי כי בתי המשפט ישקלו את חיוב הדיירים הסרבנים בהוצאות ריאליות גם במקרה בו הם מחליטים לחתום על ההסכם לאחר ניהול ההליך".

16 ביולי, 2023

התנגדו לפרויקט פינוי בינוי וישלמו 7.2 מיליון ₪ פיצויים

בית המשפט המחוזי בתל אביב פסק באופן תקדימי  כי דיירים שהתנגדו לפרויקט פינוי בינוי יפצו את שאר הדיירים בסכום של  7.2 מיליון ש"ח.  בית המשפט אפשר לדיירים, לפנים משורת הדין, לחתום על ההסכם, ובכך לפטור עצמם מתשלום הפיצויים.

30 במאי, 2023

יום המכירה הינו היום הקובע את חבות המס

על פי וועדת הערר של מנהל מיסוי מקרקעין חיפה, שינוי בתב"ע לא ישנה את חבות המס, אם השינוי נעשה אחרי יום המכירה.

לכל העדכונים מאלדר אדטו >

תחומי עיסוק:
הזן כתובת אימייל על מנת להירשם לניוזלטר: