© כל הזכויות שמורות לברנע ג'פה לנדה משרד עורכי דין

חיפוש לפי תחום

כל העדכונים /  ביטוח לאומי

9 באפריל, 2024

ביטוח לאומי: עמוס רוזנצוויג מתראיין לביזפורטל על הגירעון של המוסד לביטוח לאומי

"2036 נראית אולי רחוקה", אומר עמוס, ראש תחום ביטוח לאומי בברנע ג'פה לנדה, יועמ"ש הביטוח לאומי לשעבר, "אבל היא קרובה יותר ממה שנדמה".

2 בינואר, 2024

גמול מילואים עבור שירות בכיתת כוננות

נסיבות מלחמת חרבות ברזל הובילה לחקיקת חירום חדשה מזכה שמעודדת תושבים להתגייס לכיתת כוננות. מי שגויס בצו 8 לכיתת כוננות זכאי לגמול מילואים.

4 בדצמבר, 2023

הגירה לישראל: ליאת קיסרי ועמוס רוזנצוויג בראיון למעריב

לאחרונה ובעקבות המצב, אנו עדים למגמת העלייה ברכישת דירות ונכסים בישראל. במסגרת כתבת מומחים למעריב, התראיינו עורכי הדין ליאת קיסרי, ראש מחלקת הלקוחות הפרטיים במשרדנו ועו"ד עמוס א. רוזנצוויג, יועץ מיוחד במשרדנו ודיברו על מצב הנדל"ן בארץ ועל החובות והזכויות של התושבים החוזרים והעולים החדשים.

3 בדצמבר, 2023

זכויות תושב חוזר ועולה חדש

מספר רב של ישראלים לשעבר ושל יהודים החיים בחול שוקלים להעתיק את חייהם לישראל, בעקבות המלחמה. שתי קבוצות אלה זכאיות לשורה של הטבות וזכויות – ממשרד הקליטה, הביטוח הלאומי, רשות המיסים ורשויות אחרות שחשוב להכיר ולהכניס למערך השיקולים.

23 בנובמבר, 2023

וובינר בנושא: מיסים וביטוח לאומי בשיתוף עם איגוד קרנות גידור

משרדנו קיים וובינר עם איגוד קרנות גידור, במסגרתו עמוס א. רוזנצוויג  הרצה לחברי האיגוד על היבטי ביטוח לאומי במסגרת חרבות ברזל. עמוס שוחח על המענקים המגיעים למשרתי המילואים, לחטופים ולעובדים שהוצאו לחל"ת וענה על סוגיות עימם מתמודדים מעסיקים בעת הזו.

2 בנובמבר, 2023

הצעת חוק פיצויים לעסקים שנפגעו במלחמה - סיוע לעסקים

מליאת הכנסת אישרה היום (חמישי) בקריאה ראשונה את הצעת "חוק  הפיצויים". הצעת החוק נועדה להעניק סיוע כלכלי לעסקים ולאזרחים שנפגעו במלחמה ולהבטיח שרידות של עסקים שמתמודדים עם רכיבי הוצאה קבועים למרות ירידה בהכנסות.

2 בנובמבר, 2023

התוכנית לסיוע כלכלי: ביטוח אבטלה לשכירים

הקושי הכלכלי אליו נקלעו עסקים רבים בישראל בעקבות מלחמת חרבות ברזל ברור ומחייב סיוע ממשלתי. עסקים רבים סובלים בירידה בפעילות העסקית ובעקבותיה ירידה בהכנסות. כדי להימנע ככל שניתן מפיטורי עובדים, ולהבטיח חזרה מהירה לפעילות בחלוף המשבר, מעסיקים רבים מעדיפים להוציא עובדים לחל"ת. כך הם חוסכים בהוצאות העסק, והעובדים מקבלים תגמול המאפשר להם קיום בימים אלה.

29 באוקטובר, 2023

זכויות וסיוע לנפגעי פעולות איבה ולבני משפחותיהם

נפגעי פעולות איבה ובני משפחותיהם זכאים לתגמולים כספיים, לשיקום ולהטבות שונות מהביטוח הלאומי לצורך ריפוי, החלמה, שיקום ותמיכה כלכלית.

18 באוקטובר, 2023

זכויות משרתי ומשרתות מילואים

מצב המלחמה שהוכרז הוביל לגיוס מילואים מאסיבי. חשוב להכיר את היבטי התגמול למגוייסים ולמגוייסות.

20 בספטמבר, 2023

חובות המעסיק בישראל - ביטוח לאומי

מעסיקים זרים צריכים לדעת מה הזכויות והחובות  שלהם למול הביטוח הלאומי, על מנת להימנע מתביעות וקנסות או מתשלומי יתר.

25 ביולי, 2023

מה הן זכויותיה של עובדת בשמירת היריון?

ימי מחלה, קצבת שמירת היריון או גמלת נכות מקרן הפנסיה? לעובדת הנאלצת להיכנס לשמירת היריון יש מספר אפשרויות לקבל שכר על התקופה שבה היא איננה יכולה לעבוד ולכל אחת מהן יתרונות וחסרונות משלה.

4 במאי, 2023

בית המשפט: עובדים זרים אינם זכאים לקצבת אזרח ותיק

בית הדין האזורי דן לאחרונה בזכויותיהם של עובדות זרות, אשר דרשו תשלום קצבת זקנה מביטוח לאומי, לכל יתרת חייהם ולשאירים אחריהם, בתום תקופת עבודתן בארץ. בית הדין קבע כי ככלל עובד זר אינו תושב ישראל, ועל כן אינו זכאי לקצבת אזרח ותיק מהביטוח הלאומי. עמוס א. רוזנצויג, יועץ מיוחד במשרדנו ולשעבר היועץ המשפטי של המוסד לביטוח לאומי שופך אור על הנושא בכתבה לכלכסליט.

2 בינואר, 2023

החובות והזכויות של ישראלים אשר עושים רילוקיישן

בראיון לוואלה, עמוס רוזנצויג, יועץ מיוחד במשרדנו, אשר כיהן כיועץ המשפטי של היבטוח לאומי, מסביר שבחוק אין הגדרה פוזיטיבית ברורה מיהו תושב, אלא יש התייחסות למי לא ייחשב כתושב. בנוסף עמוס מדבר על התנאים הסוציאליים והקצבאות של תושבים אשר גרים בחו"ל או נחשבים לתושבים חוזרים.