© כל הזכויות שמורות לברנע ג'פה לנדה משרד עורכי דין

Together is powerful

חיפוש לפי תחום

חדשות ועדכונים

20 במאי, 2021
כתבתם פוסט גזעני? תדעו שאפשר לפטר אתכם
היחסים המתוחים לאור המצב הבטחוני מגיעים לעיתים לרתיחה גם במקומות עבודה. נטע ברומברג, ראש מחלקת דיני עבודה במשרדנו, התראיינה לאור המצב הבטחוני לידיעות אחרונות, והסבירה אלו התבטאויות מותרות ואילו אסורות על עובד, בפלטפורמות חברתיות השייכות למקום עבודה.
18 במאי, 2021
כל מה שצריך לדעת בדרך לרישום פטנט
כמומחה בתחום הקניין הרוחני, התראיין דניאל לורבר, שותף במשרדנו, לגלובס והסביר ליזמים כל מה שעליהם לדעת בדרך לרישום פטנט.
15 במאי, 2021
ייצוג קבוצת מגדל בעסקת השקעה של מיליוני שקלים בחברת Behalf
משרדנו ייצג את קבוצת מגדל בעסקת השקעה של 35 מיליון דולר, בחברת  Behalf המספקת פתרונות מימון לחברות B2B. מיקי ברנע, אריאלה דרייפוס ודניאל ארבוב ייצגו את מגדל בעסקה זו.
5 במאי, 2021
הצעדים הראשונים בעולם היזמות
אריאלה דרייפוס הרצתה במסגרת תכנית 50:50 שהינה שיתוף פעולה בין אוניברסיטת Northeastern בבוסטון ובין אקסלרטור AtoB המיועדת ליזמים פלסטינים וישראלים. ההרצאה עסקה בכלים המשפטיים הבסיסים שחשוב להכיר כאשר מקימים מיזם. 
5 במאי, 2021
סדנת כלים משפטיים לעמותת החתול - בוגרי יחידת 669
משרדנו מעביר סדרת הרצאות בנושאים משפטיים עבור חברי עמותת החתול, בוגרי 669. במסגרת זו מתקיימות הרצאות של דניאל לורבר בנושא הסכם מייסדים, הסכמי השקעה וקניין רוחני. נטע ברומברג מרצה בנושא העסקת עובדים והראל פרלמוטר מרצה בנושא בניית מבנה מס נכון. 
18 באפריל, 2021
תוכניות בנייה: זכות התנגדות
פרסום תוכניות בנייה רחבות היקף מעורר לא פעם התנגדויות של תושבי הסביבה. ידיעות אחרונות פרסמו בסוף השבוע כתבה מקיפה על נושא ההתנגדות. אז איך יודעים על הגשת תוכנית? ואיך מגישים? ראיון עם אלדר אדטו בנושא התפרסם במוסף סוף השבוע של ידיעות אחרונות. 
17 באפריל, 2021
בלוקצ'יין ונדל"ן
גלובס הקדישו את מוסף הנדל"ן של יום העצמאות לעסוק בחדשנות בתחום הנדל"ן. ד"ר צבי גבאי בטור אורח עסק בהטמעת טכנולוגיית הבלוקצ'יין אשר מאפשרת רישום וביצוע של פעולות דיגיטליות באמצעות רשת מבוזרת של מחשבים בתחום הנדל"ן. לפי דבריו, ברגע שגם מרשם המקרקעין יהיה מבוסס בלוקצ'יין, ניתן יהיה לקנות נכס נדלן ולקחת משכנתא בדיוק באותו אופן בו מתקיימות עסקאות רכישה באינטרנט.
12 באפריל, 2021
האם מס החברות העולה בארה"ב ישפיע על ישראל?
העלאת מס החברות בארה"ב מדאיגה גם את המשקיעים הישראלים לגבי ההתפתחות בהמשך ומידת ההשפעה על החברות הישראליות. כמומחה בתחום המס, התראיין הראל פרלמוטר בביזפורטל, והסביר על הנושא ועל ההשלכות.
11 באפריל, 2021
משרדנו ייצג סטרטאפ בסבב השקעה של מיליוני שקלים
משרדנו ייצג את חברת IMGN, סטרטאפ בתחום ניהול פרויקטים בסבב השקעה של מיליוני שקלים. ייצגו את הלקוח דניאל לורבר ודור מרינובסקי.
8 באפריל, 2021
חברת פינטק TipRanks השלימה גיוס של 77 מיליון דולר
חברת הפינטק הישראלית TipRanks הודיעה על גיוס בסך 77 מיליון דולר אותו הוביל התאגיד הטכנולוגיה הבינלאומי Prytek ובהשתתפות של בית השקעות מור. אריאלה דרייפוס ודניאל ארבוב ייצגו את TipRanks בהשקעה זו. TipRanks מונה כיום 60 עובדים הממוקמים בעיקר בתל אביב. עם ההשקעה החדשה החברה מתכננת להכפיל את כוח העבודה שלה ולפתוח משרדים בניו יורק.
5 באפריל, 2021
עסקת השקעה ב- Crowdvocate
חברת הסטארטאפ הישראלית Crowdvocate Ltd., המפתחת פלטפורמת אוטומציה לשיווק ולקידום לקוחות עבור חברות B2B, גייסה 7 מיליון דולר מחברת Wing Three L.P. איתי גורה ועדו פרוינד ממשרדנו ייצגו את הלקוח בעסקה זו.
21 במרץ, 2021
וובינר: בקרה ופיקוח בארגונים - איך עושים זאת נכון
במסגרת פורום הציות של ארגון היועצים המשפטיים אותו אנו מובילים, נקיים מחר וובינר בנושא הליכי פיקוח ובקרה פנים ארגוניים. ד"ר צבי גבאי ירצה על היבטים תיאורטיים ואתגרים בתחום ולאחר מכן יתקיים פאנל מומחים. 
21 במרץ, 2021
וובינר: עשור לאכיפה המנהלית
מרכז רנה ומאיר חת לחקר התחרות והרגולציה של המכללה למנהל מארגן וובינר לציון עשור לאכיפה המנהלית. במסגרת הוובינר הוזמנו בכירי עולם המשפט וביניהם שופטים רבים. ד"ר צבי גבאי הוזמן להיות חלק מפאנל עורכי הדין, במסגרתו הם יבחנו את השפעתה של האכיפה המנהלית על הפרות חוק.
12 במרץ, 2021
הנפקות הייטק - מפגש תרבויות בבורסה בתל-אביב
חברות הייטק ישראליות מובילות לאחרונה את גל ההנפקות בבורסה בתל-אביב. אך הנפקת חברת טכנולוגיה ישראלית בתל-אביב היא מפגש תרבויות, המחייב הבנה והערכות הן מצד שוק ההון והן מצד החברה המצטרפת. מאמר דעה של מיקי ברנע התפרסם בנושא זה בגלובס.
2 במרץ, 2021
מדריך למעסיקים: האם מותר לסרב לחזור מחל"ת
מה המשמעות של סירוב עובד לחזור מחופשה ללא תשלום והאם אפשר לטעון שמדובר בהרעת תנאים? האם למעסיק מותר להחזיר רק חלק מהעובדים ומה קורה עם עובדים שבאמת לא יכולים לחזור – מדריך של נטע ברומברג אשר פורסם בכלכליסט
28 בפברואר, 2021
פסיקת הוצאות ריאליות - החלטה תקדימית
בהחלטה תקדימית הורה בית משפט לענייני משפחה, לצד שהפסיד בתיק סכסוך משפחתי לשלם לזוכה שכר טרחת עו"ד והוצאות בגובה שלא נראה כמותו - כ־2 מיליון שקל. החלטה תקדימית זו מלמדת על שינוי הרוחות בעולם המשפטי, שהביאו עמן התקנות החדשות.
23 בפברואר, 2021
ראיון של מיקי בפאנל עורכי הדין המובילים של Dun’s 100
דירוג משרדי עורכי הדין המובילים של Dun’s 100 התפרסם אתמול. בכתבה בכלכליסט אשר סיקרה את אירוע ההשקה, התראיין שר המשפטים לשעבר, אבי ניסקורן. מיד לאחריו התראיין מיקי ברנע אשר אמר כי "אנחנו נמצאים בשנת השחיקה. זה מה שמשותף למשרדי עורכי הדין, לחוויה הישראלית והחוויה הפוליטית. התרגלנו למציאות של מתקפה מתמשכת, שחיקה ופגיעה במערכת המשפט ולקיום של האיום הזה."
18 בפברואר, 2021
הסכם הגישור בין איגוד השחקנים לחברת אשכולות מגיע לבית המשפט
בימים האחרונים הגיש היועץ המשפטי לממשלה את חוות דעתו ביחס להסכם הגישור עליו חתמו שח"ם, איגוד השחקנים, ומספר אמנים מבצעים עם חברת אשכולות. בכתבה שפורסמה בדה מרקר מתואר המהפך הניהולי שעוברת החברה בעקבות ההליך המשפטי שנוהל נגדה. עו"ד אייל נחשון, אשר מייצג את שחם ואת האמנים בהליך המשפטי, מסר לדה מרקר:  שחם ומספר אמנים הובילו במשך תקופה ארוכה את ההליך המשפטי, בדרישה לעריכת שינויים מהותיים באשכולות ולהגברת השקיפות בחברה.  אחד ההישגים המשמעותיים ביותר שהושגו בהליך, תודות להסדר הגישור שנחתם, הוא כי לראשונה שולבו חברים מקרב הדור הצעיר של האמנים המבצעים בישראל בהנהלת אשכולות.
2 בפברואר, 2021
יחסי ארה"ב- סין והחברות הישראליות
חברות ישראליות, אשר רואות בארה"ב שוק רלוונטי - למכירת מוצרים, קבלת השקעות או עסקת מכירה או מיזוג עתידית - צריכות להיות מודעות לוועדה להשקעות זרות בארה"ב (CFIUS). ועדת CFIUS פועלת תחת "החוק להשקעות זרות וביטחון לאומי" (FINSA), והיא מפקחת על כלל המיזוגים, ההשקעות והרכישות, המתבצעות על ידי גורמים זרים. טור חשוב של דניאל לורבר התפרסם בוואלה עסקים ובו הוא מסביר בין היתר כי: "חברות ישראליות המעוניינות לפעול בשוק האמריקני צריכות למלא הצהרה ולהגישה לוועדה לא יאוחר מ-45 יום לפני השלמת העסקה."
1 בפברואר, 2021
תביעות ייצוגיות בישראל
בשנים האחרונות מוגשות יותר ויותר תביעות ייצוגיות לבתי המשפט בישראל. מה מטרת תביעות אלו? באילו מקרים ניתן להגיש אותן? ומה הם הדגשים החשובים שיש לקחת בחשבון בעת הגשת הליך ייצוגי? אייל נחשון, שותף במחלקת הליטיגציה במשרדנו, עונה בפודקאסט של כלכליסט על כל השאלות
הזן כתובת אימייל על מנת להירשם לניוזלטר: