© כל הזכויות שמורות לברנע ג'פה לנדה משרד עורכי דין

Together is empowering

חיפוש לפי תחום

גל ליפשיץ חדשות ועדכונים / 

10 במאי, 2021

הצעת חוק הבוררות המסחרית הבין-לאומית

בימים אלו נדונה הצעת "חוק הבוררות המסחרית הבין-לאומית" של משרד המשפטים, במסגרתו יאומץ חוק המודל גם בישראל. אם וכאשר החוק יתקבל כדבר חקיקה, הדבר יכניס את ישראל לרשימת המדינות שאימצו את חוק המודל, וצפוי לחזק את מעמדה של ישראל בתחום הבוררות הבין-לאומית.

9 במרץ, 2021

מהפכה בפסיקת הוצאות ריאליות על ידי בתי המשפט

לאחרונה זכינו בהחלטה תקדימית בתיק אותו ניהלנו וניצחנו בו, אשר משנה סדרי עולם ביחס לפסיקת ההוצאות בהליך. במסגרת ההחלטה, נפסקו לטובת הלקוח שלנו הוצאות ריאליות (קרי, הסכומים אותם הוציא הלקוח לצורך ניהול ההליך). תקנות סדר הדין החדשות, שנכנסו לתוקף ב- 1.1.2021, נועדו להביא שינוי של ממש באופן בו מנוהלים הליכי ליטיגציה אזרחית במדינת ישראל. 

28 בפברואר, 2021

פסיקת הוצאות ריאליות - החלטה תקדימית

בהחלטה תקדימית הורה בית משפט לענייני משפחה, לצד שהפסיד בתיק סכסוך משפחתי לשלם לזוכה שכר טרחת עו"ד והוצאות בגובה שלא נראה כמותו - כ־2 מיליון שקל. החלטה תקדימית זו מלמדת על שינוי הרוחות בעולם המשפטי, שהביאו עמן התקנות החדשות.

7 ביוני, 2020

עתירה מנהלית כנגד חברת מקסימה, שבשליטת המיליארדר ג'ורג' חורש, שזכתה במגרש ללא מכרז

באפריל האחרון זכתה חברת מקסימה, שבשליטת המיליארדר ג'ורג' חורש, לקבל ללא מכרז מרשות מקרקעי ישראל, מגרש בשטח 34 דונם באשדוד. שלושה בעלי קרקעות פרטיים המחזיקים במפעלים סמוכים לשטח, עתרו באמצעות משרדנו בדרישה לביטול החלטת רמ"י להקצות את הקרקע ללא הליך מכרזי. את הלקוחות מייצגים עורכי הדין זוהר לנדה, גל ליפשיץ ועדי שהם. 
קטגוריות: ליטיגציה | משפט מנהלי

14 באפריל, 2020

האם העסק שלכם מוכן ליום שאחרי הקורונה?

התקופה שאחרי משבר הקורונה צפויה להיות רצופה בסכסוכים משפטיים רבים, שכן חברות רבות לא תוכלנה לעמוד בהתחייבויות חוזיות-עסקיות שלהן. מומלץ לכן להיערך מראש גם לסכסוכים המשפטיים שהחברה צפויה למצוא עצמה בתוכם למשך תקופה ארוכה. 

10 ביוני, 2019

פרשת מג'די חלבי: המדינה לא מעל החוק

עו"ד גל ליפשיץ, שותפה במחלקת הליטיגציה במאמר דיעה לכלכליסט בנוגע לניסיונה של המדינה להתחמק מתשלום הפרס למוצאי גופתו של החייל מג'די חלבי ולפסק הדין של העליון שחייב אותה בתשלום.
קטגוריות: ליטיגציה

10 ביוני, 2019

על ההבדל בין מפיץ וסוכן בראי החוק

אתם פועלים למכור, לשווק או להפיץ סחורה של גורם אחר בישראל? השיוך של העבודה שאתם עושים – כמפיץ או כסוכן – משפיעה על הזכויות המגיעות לכם לפי חוק.

27 בנובמבר, 2018

תיקון חקיקה המרחיב את הגופים שניתן לתבוע בישראל

תזכיר חוק לתיקון סדרי הדין שפורסם כעת מציע להוסיף אפשרות לתבוע בישראל חברות זרות בגין נזק שנגרם בישראל כתוצאה ממעשה או מחדל שלהן שנעשה מחוץ לישראל.

4 באוקטובר, 2018

כל מה שצריך לדעת על תשלום דמי תיווך בעסקה

הפגשתם בין מוכר לקונה ואכן הושלמה העסקה. עכשיו נותר רק להבטיח שבאמת תקבלו את עמלת התיווך המגיעה לכם. מספר כללי אצבע אשר יקלו עליכם בגביית העמלה, וייסעו לכם לקבל תשלום דמי התיווך.

5 ביולי, 2017

לבקשת רוני מאנה המיוצג על ידי ברנע הוטל עיקול על כספי ארנה ממכירת הקניון בהרצליה

רוני מאנה, המיוצג על ידי עוה"ד זוהר לנדה וגל ליפשיץ ממשרד ברנע, תובע מחברת ארנה גרופ תשלום על דמי תיווך בגין עסקת המכירה של קניון ארנה בהרצליה. בית המשפט המחוזי בתל אביב קיבל היום את בקשתו של מאנה למתן צווי עיקול זמניים על כספים שהחברה קיבלה בגין מכירת הקניון.
קטגוריות: ליטיגציה | ליטיגציה מסחרית

1 בפברואר, 2017

ברנע מייצגים את מתווך הנדל"ן רוני מאנה וחברת התיווך שבשליטתו, רו.מ. אינטרנשיונל גרופ

עוה"ד זוהר לנדה וגל ליפשיץ ממחלקת הליטיגציה במשרד ברנע מייצגים את מתווך הנדל"ן רוני מאנה וחברת התיווך שבשליטתו, רו.מ. אינטרנשיונל גרופ בתביעה שהגישו לבית המשפט המחוזי בתל אביב בגין אי תשלום עמלת תיווך על סך 5.88 מיליון ש"ח כנגד ארנה גרופ  שבשליטת מרכוס וובר, ונגד מנכ"לית החברה מיכל פוקס.
קטגוריות: ליטיגציה

14 באוקטובר, 2016

לאחר 9 שנות התדיינות, נדחתה תביעתו של דוד גלר כנגד יצחק עומר, אשר יוצג על ידי עורכי הדין ממשרד ברנע

כזכור, גלר הגיש תביעה בטענה של תרמית בסך של קרוב ל- 70 מיליון ₪. תביעתו העיקרית נדחתה, אולם בית המשפט המחוזי חייב את עומר להשיב לגלר מיליוני ₪ בטענה כאילו המדובר בהלוואה. גלר ועומר הגישו ערעורים לבית המשפט העליון, אולם ערעורו של גלר נדחה במלואו ואילו בית המשפט העליון, קיבל את ערעורו של עומר והתיק הוחזר לדיון בבית המשפט המחוזי בתל אביב. השבוע, בית המשפט המחוזי דחה את התובענה במלואה, קיבל את טענות עומר, כי הכספים הועברו אליו במסגרת עסקת מכר מניות, ופסק, כי בנסיבות העניין, עומר אינו חב בהשבה של הכספים ולא בהעברה של המניות.
קטגוריות: ליטיגציה | ליטיגציה מסחרית

21 בינואר, 2016

בית המשפט המחוזי בתל אביב דחה את תביעתה של מליבו נגד משפחת הר-גיל

עו"ד זוהר לנדה ועו"ד גל ליפשיץ ממשרד ברנע ייצגו את משפחת הר גיל בתביעה בהיקף של 13 מיליון ש״ח, שהוגשה נגדם על ידי חברת הנדל"ן מליבו. בתביעה דרשה מליבו תשלומים הנוגעים לתוכנית מתאר לחטיבת קרקע בהיקף של אלפי דונמים בחדרה. בית המשפט המחוזי בתל-אביב דחה את התביעה במלואה תוך חיוב בהוצאות לטובת משפחת הר-גיל.
קטגוריות: ליטיגציה

8 בנובמבר, 2015

משרד ברנע מייצג את חיים לוי, מחבר "נדל"ן בג'ינס"

חיים לוי, שנודע בעיקר כמחבר הספר "נדל"ן בג'ינס", הגיש לאחרונה באמצעות משרד ברנע, תביעה בסך מיליון דולר לבית המשפט המחוזי בתל-אביב, כנגד שני שותפיו העסקיים בחברה שהקימו במשותף ושמשווקת לישראליים עסקאות נדל"ן בארה"ב. בתביעה שהגיש לוי, באמצעות עורכי הדין זוהר לנדה וגל ליפשיץ ממשרד ברנע, נטען כי שותפיו של לוי בחברת בטרפליי, עמית הלר ועמי אברהמי, דחקו אותו ופועלים מאחורי גבו לשווק לישראלים עסקאות נדל"ן בארה"ב, מבלי לשתפו ברווחים.
קטגוריות: ליטיגציה

29 בספטמבר, 2015

בית המשפט העליון בפסק דין תקדימי: ״ניתן לפרק חברה זרה בישראל״

שופטי בית המשפט העליון פסקו כי ניתן לפרק חברה זרה בישראל. השופטים קבעו למעשה שאם החוב אותו גייסה החברה מהווה אמצעי למימון פעילותה העסקית של החברה, הוא עשוי לשמש בסיס  ליצירת נכסים בישראל ולשפר את השתכרות החברה לכן ניתן לראות בו מעין "נכס קריירה". עו"ד זוהר לנדה ממשרד ברנע מסר בתגובה: "בית המשפט העליון הרחיב את הגבולות הקיימים של תחולת דיני הפירוק הישראלים על חברות זרות. הכללתם של חובות תחת הגדרת הביטוי נכסים אינה טריוויאלית בכלל ועל כן, פסק הדין צריך שיעמוד לנגד עיניה של כל חברה זרה ששוקלת גיוס כספים בישראל".  
קטגוריות: ליטיגציה

27 במאי, 2015

משרד ברנע מייצג את TDT Specialist SRL

אלי רייפמן, מנכ"ל אמבלייז בעבר, ומנהליו בחברת MCE סיסטמז נתבעים בידי חברת TDT הרומנית ב־63 מיליון שקל. את התביעה הגישו עורכי הדין זוהר לנדה וגל ליפשיץ ממשרד ברנע.
קטגוריות: ליטיגציה

7 במרץ, 2015

משרד ברנע מייצג את שרגאי ובניו בע"מ

לאחר מספר שנות התדיינות, עורכי הדין זוהר לנדה וגל ליפשיץ הביאו לדחייתה של תביעה בהיקף של 10 מיליון ₪ שהוגשה כנגד לקוחות המשרד על ידי חברה קבלנית. המחלוקת סבבה סביב פרויקט מגורים באיזור ירושלים וכללה מספר חברות נדל"ן מובילות במשק הישראלי.
קטגוריות: ליטיגציה

9 באפריל, 2014

נדחתה תביעת הענק של דיוויד גלר נגד קבוצת LR וחברת אין ספיי אייר

בית המשפט המחוזי דחה את תביעת הענק שהוגשה על ידי דיוויד גלר, איש עסקים קנדי, נגד קבוצת LR וחברת הסטארט אפ אין ספיי אייר  בטענה כי הנתבעות הסתירו ממנו במכוון ובמרמה מידע מהותי הנוגע להיעדר טכנולוגיה בחברה בה השקיע.חברת הסטארטאפ יוצגה על ידי עורכי הדין זוהר לנדה וגל ליפשיץ ממשרד ברנע. 
קטגוריות: ליטיגציה
הזן כתובת אימייל על מנת להירשם לניוזלטר: