© כל הזכויות שמורות לברנע ג'פה לנדה משרד עורכי דין

Together is powerful

חיפוש לפי תחום

הראל פרלמוטר חדשות ועדכונים / 

5 במאי, 2021
סדנת כלים משפטיים לעמותת החתול - בוגרי יחידת 669
משרדנו מעביר סדרת הרצאות בנושאים משפטיים עבור חברי עמותת החתול, בוגרי 669. במסגרת זו מתקיימות הרצאות של דניאל לורבר בנושא הסכם מייסדים, הסכמי השקעה וקניין רוחני. נטע ברומברג מרצה בנושא העסקת עובדים והראל פרלמוטר מרצה בנושא בניית מבנה מס נכון. 
12 באפריל, 2021
האם מס החברות העולה בארה"ב ישפיע על ישראל?
העלאת מס החברות בארה"ב מדאיגה גם את המשקיעים הישראלים לגבי ההתפתחות בהמשך ומידת ההשפעה על החברות הישראליות. כמומחה בתחום המס, התראיין הראל פרלמוטר בביזפורטל, והסביר על הנושא ועל ההשלכות.
9 בדצמבר, 2020
הוצאות גידול ילדים צריכות להיחשב כהוצאה מוכרת לצרכי מס - טור דעה של הראל פרלמוטר
הראל פרלמוטר, ראש מחלקת מיסים במשרדנו, בטור דעה על החשיבות של הכרה בהוצאות גידול ילדים כהוצאה מוכרת לצרכי מס, ככלל, ובפרט בתקופת הקורונה.
17 בנובמבר, 2020
בית המשפט המחוזי קבע: רכישה עצמית של מניות אינה אירוע מס לבעלי המניות הנשארים
בצעד אמיץ דחה בית המשפט המחוזי בחיפה את עמדת מס הכנסה בנושא רכישה עצמית של מניות על ידי חברה. בפועל חולק בית המפשט המחוזי בחיפה על פסק דינו של בית המשפט המחוזי בתל אביב שדן לפני מספר שנים בסוגיה דומה.
5 באוגוסט, 2020
ברנע מייצגים את משפחת טופז ובעלי מניות המקוריים במכירת אחזקותיהם בקבוצת קיסטון
כשנה וחצי אחרי שקרן ההשקעות אקסלמד, שמנהל אורי גייגר, הודיעה על מיזוג קיסטון האמריקאית שבשליטתה עם חברת פלטופ הישראלית שבשליטת שמואל טופז – היא רוכשת כעת את מלוא האחזקות בפלטופ תמורת 100 מיליון שקל. בכך מסתיים הסכסוך החריף בין קבוצות המשקיעים של פלטופ ואקסלמד. עורכי הדין דניאל לורבר ודור מרינובסקי ייצגו את משפחת טופז ומשקיעי פלטופ. כמו כן, מחלקת דיני עבודה בראשותה של נטע ברומברג ומחלקת המיסים בראשותו של הראל פרלמוטר סייעו בליווי העסקה
20 ביולי, 2020
תושב חוזר: ברוכים הבאים לישראל?
מדי שנה מגיעים לישראל תושבים חוזרים רבים, אך לאור משבר הקורונה עלה מספר המבקשים לחזור לישראל. הליך החזרה לישראל לא פשוט ולתושבים החוזרים קשיים עצומים שמלווים את הליך החזרה. במסגרת כתבה ב YNET על הנושא, התראיין הראל פרלמוטר, שותף וראש מחלקת מיסים של המשרד. הראל הסביר כי:" לאלו שחוזרים לישראל לאחר פחות משש שנים בחו"ל כמעט שאין הטבות מס". הוא הוסיף כי "לגבי מה שמגיע לתושבים חוזרים מביטוח לאומי, יש בלבול גדול. עם השנים הצטמצמו ההטבות לתושבים חוזרים וזה מרחיק אנשים מהמדינה."  
2 ביולי, 2020
מיסוי קרנות גידור בישראל
קרן גידור הינה גוף המאגד מספר משקיעים בנכסים פיננסים, למען השגת רווח משותף, כאשר מתווה ההשקעה יכול להשתנות מקרן אחת לאחרת, בהתאם לאסטרטגיות ההשקעה שמציב מנהל הקרן. מבנה ההתאגדות הנפוץ והמקובל לקרן גידור הינו שותפות מוגבלת. השותפות מורכבת משותף כללי ושותפים מוגבלים, כאשר השותף הכללי בה הוא האחראי על ניהול הקרן וקביעת אסטרטגיית ההשקעה.
22 ביוני, 2020
ברנע ייצגו בעל מניות בסייבר אקס שנרכשה על ידי מיקרוסופט
משרדנו ייצג את Inven Capital, קרן השקעות צ’כית ואחת מבעלי המניות בחברת Cyberx במכירתה של החברה למיקרוסופט בסכום של 165 מיליון דולר. הפלטפורמה של CyberX מסוגלת לספק תוך פחות משעה תובנות המאפשרות לצוותי אבטחה של רשתות תעשייתיות למנוע איומים על תשתיות קריטיות.
14 ביוני, 2020
וובינר - שוקלים לחזור לארץ? כל היבטי המס שאתם צריכים להכיר
עו"ד הראל פרלמוטר, ראש מחלקת המיסים של משרדנו, ישתתף הערב בוובינר של עמותת תושב חוזר. הוובינר יעסוק בהשלכות המס השונות שעל תושבים חוזרים להכיר לפני חזרתם לישראל.
20 במאי, 2020
מדריך לעשיית עסקים בישראל באתר Practical Law
גם השנה היינו אחראים לכתיבת המדריך לעשיית עסקים בישראל עבור האתר Practical Law. המדריך מקיף נושאים רבים ביניהם מערכת המשפט בישראל, השקעות זרות, דיני עבודה, מיסוי, תחרות, פרטיות, קניין רוחני ועוד.
26 באפריל, 2020
מתן ייעוץ בהיבטי מס בסבב השקעה בחברת CyberMDX
חברת CyberMDX, המפתחת פלטפורמת אבטחת סייבר וניהול לוגיסטי של מכשור רפואי, השלימה סבב גיוס הון של 20 מיליון דולר. את עיקר הסכום השקיעה קבוצת ריליינס, אחת מחברות הביטוח וניהול הסיכונים הגדולות באירופה בתחום הבריאות. מחלקת המיסים של משרדנו נתבקשה לסייע לחברת ריליינס בהיבטי המס של העסקה. 
1 באפריל, 2020
ראיון עם הראל פרלמוטר בעקבות הקלות של רשות מיסים
הראל פרלמוטר התראיין על ידי Tax Notes International בעקבות ההקלות לציבור הנישומים שפרסמה רשות המיסים לאור התפשטות נגיף הקורונה
25 במרץ, 2020
הקלות של רשות המיסים בעקבות מגפת הקורונה
לאור מגפת וירוס הקורונה הפוקד את המשק, פרסמה רשות המיסים מספר הקלות לציבור הנישומים.
5 במרץ, 2020
בפסיקה תקדימית נקבע כי לעובד אשר מניותיו בחברה מוחזקות על ידי נאמן 102 אין זכויות כבעל מניות בחברה
בית המשפט המחוזי בחיפה קבע לאחרונה בפסיקה תקדימית, כי עובד שקיבל מניות בחברה שהופקדו אצל נאמן בהתאם לסעיף 102 לפקודת מס הכנסה, אין זכויות כבעל מניות.
3 במרץ, 2020
משרדנו ייצג את קבוצת MAT Holding הספרדית בעסקת מיזוג בין שתי יצרניות מגופים מהתעשייה הקיבוצית
משרדנו ייצג את קבוצת MAT Holding הספרדית בעלת השליטה בחברת דורות מגופי פיקוד ובקרה מקיבוץ דורות בעסקת המיזוג בין דורות עם חברת א.ר.י אביזרים להולכת נוזלים המוחזקת על ידי קיבוץ חרוב.
10 בפברואר, 2020
הזמנה לכנס: סטנדרטים בינלאומיים חדשים למנגנוני התראה פנימיים
הצטרפו אלינו לכנס בנושא הסטנדרטים הבינלאומיים החדשים למנגנוני התראה פנימיים. כניסתה לתוקף של הדירקטיבה האירופאית בנושא Whistleblowers בדצמבר 2019 ומגמות בארצות הברית מבשרים על גיבושה של חובה חדשה – החובה לייצר בחברות מנגנונים פנימיים המאפשרים לעובדים לדווח על התנהלות לא תקינה או לא אתית. עד היום מנגנונים כאלה היו בעיקר נחלתן של חברות גדולות הנתונות לרגולציה כבדה, אך מציאות זו עומדת להשתנות. באיזו מידה הארגון שלכם ערוך לכינון מנגנון שכזה? האם קיימים סטנדרטים מקובלים למנגנונים כאלה?
29 בינואר, 2020
מחזיקים במטבעות דיגיטליים ? כדאי לכם להכיר את רגולציית המיסוי בישראל

בעולם קיימים נכון להיום למעלה מ-2000 סוגים (כן כן 2000!) של מטבעות דיגיטליים. אם אתם מפתחים מטבעות דיגיטליים, כורים, משקיעים או משתמשים בהם, כדאי לכם לצפות בסרטון שלנו המהווה מורה נבוכים בתחום.

7 בינואר, 2020
אירוח מפגש של מאיץ העסקים פלורידה ישראל
משרדנו ארח היום מפגש של מאיץ העסקים פלורידה ישראל. יובל לזי והראל פרלמוטר נפגשו עם הסטרטאפים המשתתפים בתכנית ושוחחו איתם על האתגרים וההזדמנויות בעבודה מול ארה"ב.
2 בינואר, 2020
הפרוטוקול המתקן לאמנת המס בין ישראל ובריטניה יכנס לתוקף בינואר 2020
הפרוטוקול המתקן לאמנת המס בין ישראל ובריטניה, אשר מעדכן את האמנה משנת 1962, יכנס לתוקף ב-1 בינואר 2020. הפרוטוקול כולל שורה ארוכה של שינויים ועדכונים מהותיים ויסודיים.
1 בינואר, 2020
אמנת כפל המס בין ישראל והרפובליקה של סרביה תיכנס לתוקף בתחילת ינואר 2020
האמנה למניעת כפל מס בין ממשלת ישראל לבין הרפובליקה של סרביה צפויה להיכנס לתוקף ב- 1 בינואר 2020.
31 בדצמבר, 2019
האמנה למניעת כפל מס בין ישראל ואוסטרליה תיכנס לתוקף ב-1 בינואר 2020
שר האוצר חתם בדצמבר 2019 על הצו המכניס את האמנה למניעת כפל מס בין ישראל ואוסטרליה לתוקף החל מ-1 בינואר 2020.
12 בדצמבר, 2019
משרדנו אירח קהילת יזמיות איקומרס
הבוקר אירחנו מיט אפ של יזמיות הפועלות בתחום המסחר האלקטרוני. הראל פרלמוטר וענת אבן-חן הסבירו למשתתפות על סוגיות מיסויות ורגולטוריות הנוגעות לפעילות אונליין.
27 בנובמבר, 2019
בסוף השנה תסתיים ההטבה על גילוי מרצון לרשויות המס על נכסים והכנסות שלא דווחו
נוהל גילוי מרצון יגיע לסיומו בסוף שנת 2019, וככל שרשות המסים יחד עם פרקליטות המדינה יחליטו שלא להאריכו, יתכן כי זו תהיה הזדמנות אחרונה להצהיר, לדווח ולשלם על הכנסות אמת מבלי שיינקטו כנגד המדווח הליכים פליליים.
2 באוקטובר, 2019
World Tax 2020 Edition
שמחים לעדכן כי משרדנו דורג על ידי International Tax Review כמומחה בקטגוריות מיסוי חברות ומיסוי לקוחות פרטיים.
15 בספטמבר, 2019
משרדנו ייצג את חברת CryoLife בעסקה אסטרטגית עם חברת אנדוספן הישראלית
משרדנו ייצג את חברת CryoLife בעסקה אסטרטגית עם חברת חברת אנדוספן הישראלית, המפתחת שתלים לטיפול בבעיות של אבי העורקים. העסקה כללה אפשרות לרכוש בעתיד את אנדוספאן בסכום של עד 450 מיליון דולר יחד עם הסדר הפצה בלעדי.
31 ביולי, 2019
רעידת אדמה בתחום מיסוי הקניית נכסי נדל"ן לנאמנויות בישראל
פסק דין הדוחה את עמדת רשות המיסים בעניין הקניית נכסי נדל"ן לנאמנות, ניתן אתמול על ידי בית המשפט המחוזי בת"א, המשנה דרמטית את מיסוי נאמניות ישראליות.
28 ביולי, 2019
פסיקה תקדימית מאפשרת העברת נדל"ן בישראל לנאמנות ללא תשלום מס
עו"ד הראל פרלמוטר התראיין לדה מרקר בעקבות פרסומה של פסיקה תקדימית של בית המשפט המחוזי שקבע כי במקרה של נדל"ן בישראל שעובר לנאמנות, לא מדובר באירוע שמחייב תשלום מס. הראל אמר כי פסק הדין פותח דרכים מעניינות ורבות לתכנון מושכל וניהול העברת עושר בין דורי תוך העברת נדל"ן - ללא שגורם המס יהווה פקטור שלילי וישפיע על התהליך.
17 ביולי, 2019
בית המשפט בפסיקה תקדימית בנושא אופציות לעובדים
לפני מספר ימים ניתן פסק דין תקדימי בעניין תכניות אופציה לעובדים בהתאם לסעיף 102 לפקודה. בית המשפט קבע, כי משהוגשה הודעה לפקיד השומה על הקצאת אופציות בהתאם לסעיף 102 לפקודת מס הכנסה והוא לא חלק עליה תוך 90 ימים, רואים את התוכנית כאילו אושרה ולא יוכל פקיד השומה לטעון מאוחר יותר כי התוכנית לא מאושרת אלא במקרים חריגים מאוד. 
14 ביולי, 2019
ברנע מייצגים את Bridgepoint ברכישת השליטה בחברת קווליטסט
משרדנו ייצג את קבוצת הפרייוט אקוויטי Bridgepoint ברכישת השליטה של החברה הישראלית Qualitest מ-Marlin Equity Partners תמורת סכום של כ-420 מיליון דולר.
23 באפריל, 2019
בית המשפט קבע כי בר רפאלי תיאלץ לשלם מס על הכנסה של כ- 16 מיליון ש"ח - ראיון עם הראל פרלמוטר
בית המשפט המחוזי בלוד דחה את ערעורי המס האזרחיים שהגישה בר רפאלי וחייב אותה לשלם מס על הכנסות של מיליונים. בית המשפט קבע כי משמעות ההחלטה, במידה ולא תתהפך בערעור שתגיש ככל הנראה רפאלי לבית המשפט העליון, היא שרפאלי תחויב במס הכנסה על הכנסות בהיקף של 16 מיליון שקל שצברה מעבודתה בחו"ל בשנים 2009-2010. בעקבות פסק הדין, התראיין אמש הראל פרלמוטר, ראש מחלקת המיסים של המשרד לתוכנית הרדיו הפופולארית "איפה הכסף". בראיון שוחח הראל עם ענת דוידוב על המשמעות של מרכז חיים לפי רשויות המס, מהי הגדרת תושבות, הבהיר מהו הליך פלילי ומהו הליך אזרחי והסביר על קבלת הטבות סלבס. 
16 באפריל, 2019
ישראל ואוסטרליה חתמו על אמנת למניעת כפל מס
לאחר שנים של ציפייה ותמיהה על אי חתימת אמנת מס בין ישראל ואוסטרליה ולאחר משא ומתן ארוך, נחתמה במרץ 2019, אמנה למניעת כפל מס בין שתי המדינות.
21 בפברואר, 2019
ברנע ייצג את חברת Exclusive Networks בעסקת רכישה
משרדנו ייצג את חברת Exclusive Networks ברכישת 70% החברה הישראלית Securewave Ltd, חברת הפצה ישראלית המתמחה בתחום אבטחת המידע ותשתיות ה- IT.
12 בפברואר, 2019
משכירי דירות Airbnb בתל אביב עשויים לשלם ארנונה גבוהה יותר
עו"ד הראל פרלמוטר בראיון לבלומברג BNA בעקבות כוונתה של עירית תל אביב לקדם שינוי במבנה צו הארנונה, כך שמשכירי דירות לטווח קצר יחויבו בתעריף גבוה יותר.
13 בינואר, 2019
מדריך לעשיית עסקים בישראל באתר Practical Law
מדריך לעשיית עסקים בישראל שנכתב על ידי משרדנו פורסם באתר Practical Law. המדריך מקיף נושאים רבים ביניהם מערכת המשפט בישראל, השקעות זרות, רגולציה, יחסי עבודה, מיסוי, קניין רוחני ועוד.
8 בינואר, 2019
אירוח משתתפי תכנית תעשיידע
משרדנו מארח היום את משתתפי תכנית תעשיידע, עמותת החינוך מיסודה של התאחדות התעשיינים. בסמינר שמשרדנו העביר הרצו מספר שותפים מהמשרד: איתי גורה הרצה על הסכם מייסדים, דותן ברוך על תנאי שימוש באתר, דניאל לורבר על קניין רוחני והראל פרלמוטר על סוגיות מסויות לסטארטאפים.
25 בדצמבר, 2018
הרצאה: מיסוי סטרטאפים
עו"ד הראל פרלמוטר הרצה היום בפני סטודנטים באוניברסיטת בן גוריון על סוגיות שונות של מיסוי סטרטאפים. ההרצאה ניתנה במסגרת קורס לתלמידי תואר בשני בפקולטה לניהול.
18 בדצמבר, 2018
השלכות מס בשינוי מבנה עסקי – חוזר מס חדש
לאחרונה פרסמה רשות המיסים חוזר העוסק בשינוי מבנה עסקי (Business Restructuring) בקבוצות רב-לאומיות, אך לא רק.
25 בנובמבר, 2018
ישראל מאיימת למסות את Airbnb
עו"ד הראל פרלמוטר בראיון לבלומברג BNA בעקבות החלטתה להסיר דירות להשכרה שממוקמים מעבר לקו הירוק.
6 בנובמבר, 2018
עידן חדש באמנות המס בעולם – מדינת ישראל חתמה על אמנת ה-MLI
ישראל חתמה על אמנת MLI, אשר תיכנס לתוקף ב-1 בינואר. הוראותיה יתקנו את רוב אמנות המס של ישראל עם המדינות החתומות עליהן. כניסת האמנה לתוקף תשפיע על תאגידים ישראלים ובינלאומיים הפועלים בישראל ומחוצה לה.
4 בנובמבר, 2018
יזמים – שימו לב עכשיו או שזה יעלה לכם ביוקר אחר כך

בחינה מעמיקה של כל חבויות המס והטבות מס האפשריות היא שלב חיוני ביותר עבור יזמים החל מהשלבים הראשוניים של חברת סטארט-אפ. הקליקו כדי לקרוא מהם ארבעת הדברים העיקריים שכדאי לשים לב אליהם כבר עכשיו.

7 באוקטובר, 2018
'מסלול ירוק' חדש בנושא שינוי מבנה בעלות בחברה ללא חבות במס
הראל פרלמוטר, ראש מחלקת המיסים, התראיין לבלומברג BNA בעקבות פרסומה של רשות המיסים על 'מסלול ירוק' לחברות ישראליות המבקשות לשנות את מבנה הבעלות בחברה באופן שבו אחזקתם תהיה באמצעות חברה זרה.
22 במאי, 2018
חברת שירותי הענן של אמזון מיישרת קו עם רשות המיסים בישראל
עו"ד הראל פרלמוטר, ראש מחלקת המיסים במשרדנו, התראיין לבלומברג BNA, בעקבות החלטתה של חברת שירותי הענן של אמזון להירשם כעוסק בישראל ולגבות מע"מ מהלקוחות הישראליים.
21 במאי, 2018
בית המשפט העליון: הוצאות הקצאת אופציות יכללו במסגרת ה- Cost
לאחרונה ניתן פסק דין של בית המשפט העליון בעניין חברות ההייטק קונטירה טכנולוגית בע"מ ופיניסאר ישראל בע"מ. עובדות פסק הדין משותפות להרבה חברות טכנולוגיה וסטארט-אפ בישראל, העוסקות בשירותי מחקר ופיתוח (או שירותים אחרים) עבור חברת האם הזרה שלהן, והתמורה משולמת להן בשיטת Cost Plus.
6 במאי, 2018
רשות המיסים דורשת מחברת eBay סכום של 156 מיליון ש"ח
עו"ד הראל פרלמוטר התראיין לבלומברג BNA לאור חשיפתה של חברת eBay כי רשות המיסים דורשת ממנה תשלום מיסים נוספים בסכום של 156 מיליון ש"ח עבור השנים 2010-2015.
25 באפריל, 2018
אירוח משתתפי תכנית תעשיידע
משרדנו מארח היום את משתתפי תכנית תעשיידע, עמותת החינוך מיסודה של התאחדות התעשיינים, לסמינר בנושא הסכם מייסדים, קניין רוחני וסוגיות מסויות לסטארטאפים.
20 באפריל, 2018
פיצול בזק לשתי חברות עשוי להוות אירוע מס
עו"ד הראל פרלומטר, ראש מחלקת המס, התראיין לבלומברג BNA על הדיונים במשרד ראש הממשלה ומשרד התקשורת לפיצול בזק לשתי חברות. פיצול אשר עשוי להוות אירוע מס.
2 באפריל, 2018
בית הדין הארצי לעבודה: טיפ ייחשב כשכר
עו"ד הראל פרלמוטר, ראש מחלקת המיסים במשרדנו, התראיין לבלומברג BNA בעקבות פסיקת בית הדין הארצי לעבודה כי טיפ שמקבלים מלצרים ייחשב כשכר ולכן המעסיק יצטרך לשלם עבורו זכויות סוציאליות.
30 במרץ, 2018
רשות המיסים במגעים עם חברת Airbnb שיאפשר לגבות מס באופן אוטומטי
עו"ד הראל פרלומטר, ראש מחלקת המיסים במשרדנו, התראיין לבלומברג BNA לאור המגעים של רשות המיסים עם חברת Airbnb לקביעת הסדר שיאפשר לגבות מס ממשכירי דירות באופן אוטומטי.
20 בפברואר, 2018
מהו חוק מילצ'ן
עו"ד הראל פרלמוטר, ראש מחלקת המיסים במשרדנו, התראיין לבלומברג BNA בעקבות הפרסומים האחרונים על חוק מילצ'ן, המאפשר לשר האוצר להאריך בעשר שנים את הפטור לעולים חדשים ותושבים חוזרים מדיווח ומתשלום מס על הכנסות בחו"ל.
15 בפברואר, 2018
טיוטת חוזר מס הכנסה מסווגת הכנסה מהשכרה של 10 דירות ומעלה כהכנסה מעסק
בימים האחרונים פרסמה רשות המיסים טיוטת חוזר בנושא סיווג הכנסה מהשכרת דירות מגורים. במסגרת טיוטת החוזר, פורשת רשות המסים את פרשנותה כי לשיטתה, כל מקרה בו מדובר בהשכרה של 10 דירות ומעלה יחשבו הכנסות השכירות להכנסה מעסק.
8 בפברואר, 2018
שאיפה לפיחות הרגולציה בבורסה לני"ע
ד"ר צבי גבאי, ראש מחלקת שוק ההון במשרדנו ועו"ד הראל פרלמוטר, ראש מחלקת המיסים, התראיינו לבלומברג BNA בנוגע לכוונתה של הבורסה לני"ע לצמצם את הרגולציה על מנת להמשיך ולהגדיל את מספר המשקיעים ולחזור להיות אפיק מרכזי לגיוס הון.
25 בינואר, 2018
ראיון עם הראל פרלמוטר בנוגע לסוגיות מיסוי של מטבעות דיגיטליים
עו"ד הראל פרלמוטר, ראש מחלקת המיסוי במשרדנו, התראיין לבלומברג BNA בעקבות טיוטת חוזר חדשה של רשות המיסים המסדירה לראשונה את היבטי המיסוי הנוגעים לחברות המנפיקות באמצעות מטבעות דיגיטליים.
27 בדצמבר, 2017
כל מה שצריך לדעת על ICO
משרדנו מארח היום כנס בנושא ICOs ומטבעות דיגיטליים. ד"ר צבי גבאי ירצה על רגולציית מטבעות דיגיטליים בארץ ובעולם ועו"ד הראל פרלמוטר ירצה על מיסוי מטבעות קריפטוגרפיים ועמדת רשות המסים.
15 בדצמבר, 2017
בעקבות 'מסמכי פנמה' שני ישראלים נעצרו בחשד להעלמת מיסים במקלטי מס
בעקבות חשיפת 'מסמכי פנמה', רשות המיסים עצרה שני ישראלים החשודים בהעלמת הכנסות של מיליוני שקלים במקלטי מס. עו"ד הראל פרלמוטר, שותף וראש מחלקת המיסים במשרדנו, אמר בראיון ל- Bloomberg BNA, כי למרות שמספר רב של ישראלים הוזכרו במסמכים שדלפו, נראה כי רובם השתמש במקלטי המס לסיבות אחרות מאשר התחמקות מתשלום מיסים.
11 בדצמבר, 2017
ברנע ייצגה את EXO Technologies בעסקת הרכישה של החברה על ידי התאגיד האמריקאי Lear
משרדנו ייצג את חברת הסטארטאפ הישראלית Technologies EXO המפתחת פתרונות מבוססי GPS בהליך הרכישה על ידי התאגיד האמריקאי Lear.
27 בנובמבר, 2017
טיוטת חוזר מס הכנסה: מכירת מניות עם תמורה עתידית
רשות המיסים פרסמה לאחרונה טיוטת חוזר בנוגע למכירת מניות וזכויות אחרות בתאגיד שבה חלק מהתמורה מועברת למוכר במועד עתידי.
1 בנובמבר, 2017
ברנע ייצגו אתHP בעסקה לרכישת עסקי ההדפסה של סמסונג
HP רכשה את עסקי ההדפסה של סמסונג תמורת 1.05 מיליארד דולר. HP יוצגה על ידי ברנע.
4 באוקטובר, 2017
ראיון של הראל פרלמוטר לבלומברג BNA
עו"ד הראל פרלמוטר, שותף וראש מחלקת המיסוי במשרדנו התראיין לבלומברג BNA , בעקבות הקריאה של המפקחת על הבנקים למערכת הבנקאית לבחון מחדש ולהגדיר את אסטרטגיית הפעילות שלהם בחו"ל. לדברי הראל, המפקחת מבקשת להשאיר את המערכת הבנקאית חזקה גם אם היא תידרש לחתוך חלק מרווחי הבנקים הנובעים מפעילותם מחוץ לישראל.
8 בפברואר, 2017
ראיון עם הראל פרלמוטר בנוגע למעצר מנכ"ל בנק דויטשה ישראל
עו"ד הראל פרלומטר, המוביל את תחום המיסים בברנע, התראיין לאתר Tax Analysts בעקבות מעצרו של מנכ"ל בנק דויטשה ישראל בחשד לביצוע עבירות מע"מ. לפי רשות המיסים, דויטשה בנק ישראל דיווחה כי ביצעה עסקאות עם תושבי חוץ ולכן לא שילמה מע"מ. הרשות טוענת כי עסקאות אלו נעשו עם תושבי ישראל ולכן חייבות במע"מ. הראל ציין בראיון כי הסוגיה המשפטית הינה הכרה באדם כתושב חוץ לצרכי חיוב מס.
5 בפברואר, 2017
עו"ד הראל פרלמוטר התראיין לאתר Bitcoin.com בנוגע לטיוטת חוזר בנושא מיסוי פעילות במטבעות וירטואליים
עו"ד הראל פרלמוטר, המוביל את תחום המיסים במשרד ברנע התראיין לאתר Bitcoin.com בנוגע לטיוטת חוזר בנושא מיסוי פעילות במטבעות וירטואליים. לדבריו, טיוטת החוזר של רשות המיסים הינה הצהרת כוונות וכי בשלב זה עדין אין הצעת חקיקה בתחום.
5 בפברואר, 2017
משרד ברנע סיקר את השוק הישראלי במדריך המשפטי - Practical Law
מחפשים לעשות עסקים בישראל? מדריך לעשיית עסקים בישראל שנכתב על ידי משרדנו פורסם באתר Practical Law. המדריך מקיף נושאים רבים ביניהם מערכת המשפט בישראל, השקעות זרות, רגולציה, יחסי עבודה, מיסוי וכו'.
2 בפברואר, 2017
על מיסים וסטארטאפים - הרצאה של הראל פרלמוטר
עו"ד הראל פרלמוטר, המוביל את תחום המיסים במשרד ברנע הרצה היום בנושא מיסוי סטאטראפים בפני יזמים במרכז היזמות בעזריאלי המכללה האקדמית להנדסה.
31 בינואר, 2017
מיסוי בינלאומי – הצעת חוק חדשה תחייב חברות זרות לדווח ולשלם מס בישראל
רשויות המס מנסות לקדם חקיקה על פיה גם חברות זרות שאינן כפופות לרשת המס הישראלית יחויבו לדווח ולשלם מס בישראל.
25 בינואר, 2017
סמינר בנושא חוק מיסוי ריבוי דירות
משרדנו יקיים ב-14 בפברואר סמינר בנושא חוק מיסוי ריבוי דירות. עו"ד מאיה זיסר, שותפה במחלקת הנדל"ן במשרדנו תדבר על החוק החדש - על מי הוא חל, מה שיעור המס, אופן התשלום, פטורים ומענקים. עו"ד הראל פרלמוטר ממחלקת המיסים במשרדנו ידבר על האופן בו ניתן לחסוך בתשלום המס על הכנסות מהשכרת דירות.
24 בינואר, 2017
טיוטת חוזר של רשות המיסים בנושא מיסוי פעילות במטבעות וירטואליים
עו"ד הראל פרלמוטר, המוביל את תחום המיסים במשרד ברנע התראיין על ידי Bloomberg בנוגע לטיוטת חוזר של רשות המיסים באשר למיסוי מטבעות וירטואליים (ביטקויין וכד'). לדבריו, רשות המיסים מטילה מגבלות על השימוש במטבעות וירטואליים בשל ההתחייבויות והעלויות הכרוכות בכך.
22 בינואר, 2017
טיוטת חוזר בנושא מיסוי פעילות במטבעות וירטואליים
לאחר מספר שנים בהן הודיע משרד האוצר כי תפורסם העמדה הרשמית של רשות המיסים בישראל באשר למיסוי מטבעות וירטואליים (ביטקויין וכד'), פרסמה לאחרונה רשות המיסים טיוטת חוזר בנושא. בהתאם לטיוטא, עמדת רשות המיסים הינה, כי יש לראות במטבעות וירטואליים כ"נכס" ולא כמטבע או מטבע חוץ ואף לא כנייר ערך.
11 בדצמבר, 2016
חברות ארנק – הצעת חוק לחקיקת מס במסגרת חוק ההסדרים לשנים 2017-2018
לאחרונה סיימה ועדת הכספים את הדיונים בדבר הוספת חקיקת מס בנוגע ל'חברות ארנק' (חברות בבעלות יחידים, הנותנים באמצעותן שירותים) במסגרת חוק ההסדרים לשנים 2017-2018.  
6 בדצמבר, 2016
לקראת שנת 2017: השינויים הצפויים בתחום המס
עו"ד הראל פרלמוטר, המוביל את תחום המיסים במשרד ברנע התראיין ל-Ynet בנוגע לשינויים הצפויים להיכנס לתוקף בתחום המס במהלך שנת 2017.
10 בנובמבר, 2016
בית המשפט העליון דחה את דרישת ח"כ יעקב פרי לחייבו במס מופחת על מימוש אופציות שקיבל מחברת ליפמן הנדסה אלקטרונית
השבוע נדחתה על ידי בית המשפט העליון בקשתו של ח"כ יעקב פרי מרשות המיסים להפחית את המס על רווח מימוש אופציות שקיל מהחברה הציבורית ליפמן הנדסה אלקטרונית. עו"ד הראל פרלמוטר, המוביל את תחום המיסים במשרד ברנע התראיין לגלובס וציין, כי בתקופה בה נתגלעה המחלוקת בין פרי לרשות המיסים היה שוני בין מס החברות (35%) לבין מס רווח הון לחברות (25%). כיום, כאשר שיעורי המס הינם זהים אין כל משמעות להסדר שיוטל על הנישום.
2 בנובמבר, 2016
יום עיון לסטודנטים מהקליניקה להנגשת המשפט לסטארטאפים בבינתחומי הרצליה
משרדנו מארח היום את הסטודנטים מהקליניקה להנגשת המשפט לסטארטאפים בבינתחומי הרצליה ליום עיון בנושאים שונים, ביניהם: הסכם מייסדים, סוגיות של דיני עבודה, סוגיות מס, מדיניות פרטיות, יזמות ועוד. שיתוף הפעולה נעשה במסגרת הפעילות ההתנדבותית של המשרד.
31 באוגוסט, 2016
הקנס של אפל וההשלכות על חברות ישראליות
פסיקת האיחוד האירופי נגד אפל ואירלנד צפויה להשפיע על חברות רב־לאומיות, ובהן חברות ישראליות שהעבירו את המטה שלהן למדינות האיחוד משיקולי מס. עורך דין הראל פלמוטר, מוביל תחום המיסוי במשרד ברנע, התראיין לכל העיתונים המובילים בנושא ואמר כי: "הפסיקה החדשה היא אבן דרך בעולם המיסוי הבינלאומי בעידן החדש; לא עוד מאבק בין חברה לרשות מס כזאת או אחרת — אלא החרפת המאבק בין המדינות השונות ובין רשויות המס שלהן".
30 באוגוסט, 2016
אפל חויבה לשלם לרשויות האיריות 13 מיליארד אירו כתשלום מס רטרואקטיבי
עו"ד הראל פרלמוטר, האחראי על תחום המסים במשרד ברנע, התראיין למספר אמצעי תקשורת בעקבות הפסיקה של האיחוד האירופי כי מקלט המס של אירלנד לא היה חוקי ואפל תאלץ לשלם 13 מיליארד אירו כתשלום מס רטרואקטיבי.    
25 באוגוסט, 2016
פסיקה חדשה בבית המשפט העליון בנושא מיסוי תקבולי תניית אי תחרות
לאחר שנים של פסיקות סותרות בבתי המשפט המחוזיים, הכריע לאחרונה בית המשפט העליון בשאלת דינם של תקבולי עובד בגין התחייבות לתניית אי תחרות בעת פרישה ממקום העבודה.
24 באוגוסט, 2016
תיקון פקודת מס הכנסה - חילופי מידע בין רשויות מס
במהלך חודש יולי השנה אושר תיקון לפקודת מס הכנסה אשר קובע כי מוסדות פיננסיים יחויבו לזהות את תושבות בעלי החשבון לצורכי מס כמו גם אזרחותם ולהעביר דיווחים אלה לרשות המסים על מנת שזו תעביר מידע זה לידי רשות מס זרה.
30 ביוני, 2016
הארכת נוהל גילוי מרצון
רשות המסים פרסמה הבוקר כי הוראת השעה של נוהל גילוי מרצון אשר היתה אמור לפוג היום, תוארך עד ליום 31.12.16. הוראת השעה דנה בשני מקרים עיקריים: גילוי מרצון אנונימי וכן גילוי מרצון במסלול מהיר בנוגע לגילוי הון של עד 2 מיליון ₪ ומס של עד 0.5 מיליון ש"ח.
28 ביוני, 2016
אחד מכל 3 ישראלים המשכירים דירות ב-AIRBNB ובוקינג.קום - מעלים מס
עו"ד הראל פרלמוטר, האחראי על תחום המסים במשרד ברנע, התראיין לגלובס בעקבות הודעתה של רשות המיסים על מבצע ביקורת בקרב משכירי דירות לטווח קצר. הראל הסביר, כי משכירי דירות אלו חשופים לא רק לתשלום של מס הכנסה אלא גם לתשלום מע"מ.
19 ביוני, 2016
מיסוי תמורה המותנית בעבודה ממכירת מניות תיחשב כרווח הון
לאחרונה פרסמה רשות המסים החלטת מיסוי השופכת אור על הערפול הקיים בסיווג תמורה ממכירת מניות שעה שהתמורה מותנית בהמשך לעבודת המוכרים בחברה.
17 במאי, 2016
שר האוצר חתם על צו המאשרר את אמנת המס החדשה בין ישראל וגרמניה
באוגוסט 2014, נחתמה אמנת מס חדשה בין ישראל לגרמניה. בין השינויים שמביאה עימה האמנה החדשה (המבוססת בעיקר על מודל אמנת המס של ארגון ה- OECD בו חברה ישראל החל משנת 2010), מספר לא מבוטל של תיקונים ושיפורים חיוביים וביניהם
6 במרץ, 2016
השכרת דירות לטווח קצר- עדכון מיסים
במסגרת דיון בוועדת הכנסת, הודיעה רשות המיסים, כי בקרוב יפורסם חוזר מקצועי בנושא השכרת דירות לטווח קצר, ובין היתר גם על השכרת דירות באמצעות פלטפורמות אינטרנטיות כדוגמת Airbnb.הודעה זו של רשות המיסים עלתה במסגרת ועדת הכנסת בה נערך דיון עם מספר גורמים, ביניהם רשות המיסים, התאחדות המלונות, רשות השלטון המקומי ועוד. על פי נתונים שפורסמו לאחרונה, בשנת 2015 כ-128,000 תיירים שהגיעו לישראל עשו שימוש בדירות Airbnb (גידול של כ-45% ביחס לשנת 2014 וכן גידול של כ-40% במספר הישראלים המציעים את דירותיהם להשכרה באמצעות "Airbnb" ועומד כיום על למעלה מ-13,000). כמו כן, השכרה ממוצעת בישראל באמצעות "Airbnb", מוערכת כמניבה למשכיר הכנסה שנתית בהיקף הזהה כמעט לשכר החודשי הממוצע במשק.שאלת מיסוי השכרת דירת מגורים בפלטפורמות מעיין "Airbnb", מעלה לא מעט שאלות ומציבה הרבה תחומים "אפורים", אם נוסיף לכך את שתיקת המחוקק ורשויות המס, הרי שיש מתכון פלא לאי דיווח, העלמה ואי תשלום מס.על פי הנתונים שפורסמו, שהות ממוצעת של תייר בדירת "Airbnb" עומדת על כ-6 ימים, שהיא פרק זמן קצר מאוד. בצירוף מנגנון עסקי, מומחיות והשכרות מרובות הרי שיכול משכיר להיכנס בקלות לתוך הגדרת הכנסה מעסק ובשל כך כפוף הוא למס בהתאם למדרגות המס השולי שלו (עד 48%). זאת ועוד, לא רק מס הכנסה יכול להידפק על דלתותיו של המשכיר כי אם גם רשויות המע"מ, ביטוח לאומי, אגף הארנונה העירוני ועוד.יחד עם זאת, ישנם תחומים אפורים, למשל כאשר אדם משכיר את דירתו לתקופות של חודש או יותר באמצעות "Airbnb", האם גם כאן יהיה חשוף אותו משכיר לסיווג כעוסק או שמא עסקינן במקרה בו מדובר בשכירות רגילה שיכולה ליהנות מפטור או מסלול מס מופחת של 10%? כאמור, רשות המיסים הודיעה כי בקרוב תפרסם חוזר מקצועי בנושא. עד אשר ייצא חוזר זה ואף לאחריו ישנם כלים רבים לבנייה ותכנון אסטרטגיית המס למי אשר בוחר להשכיר את נכסיו באמצעות פלטפורמת אינטרנטיות כ"Airbnb".
21 בפברואר, 2016
משכירים דירה דרך Airbnb? ייתכן ובקרוב תתחילו לשלם על כך מס
פלטפורמת האינטרנט Airbnb הפכה בשנים האחרונות לשחקן משמעותי בשוק התיירות, עם מאגר משתמשים שהולך וגדל בעשרות אחוזים כל שנה. אלפי ישראלים המשכירים את דירותיהם דרך Airbnb משלשלים לכיסם מדי שנה סכום כסף השווה ערך למשכורת חודשית ממוצעת. עו"ד הראל פרלמוטר התראיין בנושא לאתר Ynet והסביר על כללי המיסוי החדשים העתידים לשנות תופעה זאת. 
5 בינואר, 2016
פסק דין תקדימי בנושא מחירי העברה טורף את הקלפים באשר להענקת אופציות לעובדים
פסק הדין בעניין קונטירה, שניתן לפני שבועיים בבית המשפט המחוזי, משנה דרמטית את סוגיות ה Cost plus הרלוונטיות לחברות ישראליות המעניקות שירותים לחברה זרה קשורה ומעניקות אופציות לעובדיה במסגרת סעיף 102 לפקודת מס הכנסה (מסלול הוני). פסק דין זה, הינו הראשון בתולדות המשפט הישראלי העוסק בנושא "מחירי העברה" מאז נכנס לתוקף סעיף 85א לפקודת מס הכנסה, בסוף שנת 2006 וטורף את הקלפים בכל הנוגע להענקת אופציות לחברה הפועלת במסגרת שיטת ה Cost Plus במסגרת כללי מחירי העברה.
29 בנובמבר, 2015
שכיר או עצמאי? טיפים לחסכון בסוף שנת המס
מומחי מס, וביניהם עו"ד הראל פרלמוטר, מייעצים לשכירים, עצמאיים ובעלי חברות, בנוגע לפעולות שכדאי לבצע כדי ליהנות מתשלום מס מופחת לקראת סוף שנת המס.
26 בנובמבר, 2015
נחתמה אמנה מולטילטרלית לחילופי מידע הדדיים
מדינת ישראל חתמה עם ה OECD  על האמנה מולטילטרלית לחילופי מידע הדדיים בענייני מס (MCAA). עו"ד הראל פרלומטר, התראיין ל Bloomberg BNA בנושא
8 בנובמבר, 2015
תזכיר חוק: תמריצי מס למשקיעים בסטארט-אפים אשר ייסחרו בבורסה בת"א
על מנת לקדם את תעשיית הטכנולוגיה והביומד ולהפוך את הבורסה הישראלית לאלטרנטיבה ראויה לגיוסי הון של חברות אלו, הוקמה וועדה מיוחדת לבחינת התמריצים האפשריים בתחום המיסוי.
3 בנובמבר, 2015
רשות המסים במגעים לחתימה על אמנת מס עם אוסטרליה
האמנה נועדה לחזק את הקשרים הכלכליים בין שתי המדינות ולספק ודאות מס גדולה יותר לעסקים, תוך צמצום החשש ממיסוי הכפול עו"ד הראל פרלמוטר, מתמחה במיסוי בינלאומי במשרד ברנע, התראיין לגלובס ואמר כי "מדובר בבשורה נפלאה". לדבריו, "לישראל ואוסטרליה יש יחסים כלכליים ומדיניים מעולים, ורק ב-3 השנים האחרונות שולשו ההשקעות הישראליות באוסטרליה. יחד עם זאת, עד כה לא נערכו שיחות משמעותיות לחתימה על אמנת מס בין המדינות. מציאות זו של חוסר אמנה מביאה לעיתים למצבים של כפל מס ואי-ודאות עסקית, לצד 'בעיות' של ניכויי מס במקור ועוד בחיי המסחר והעסקים, ובמיוחד בחברות ישראליות הרוצות לפעול ולהשקיע באוסטרליה ולהיפך".
7 בספטמבר, 2015
הוארך נוהל "גילוי מרצון" של רשות המסים
בהתאם לציפיות רשות המיסים החליטה להאריך את תוקף הוראת השעה בדבר גילוי מרצון אנונימי. רשות המיסים הודיעה כי הוראת השעה בדבר גילוי מרצון שהיתה אמורה לפוג ביום 6 בספטמבר 2015, מוארכת. הוראת השעה פורסמה לפני כשנה ובמסגרתה ההליך האנונימי הוגבל לשנה ואילו ההליך הרגיל הוגבל עד ל 31.12.2016. בשנה האחרונה הוגשו 3290 בקשות, כ 60% מהן אנונימיות. לאור הצלחה זו הוחלט לאריך את משך הזמן של הוראת השעה. פרטים נוספים באשר למועדים יפורסמו בהמשך.
25 בדצמבר, 2014
שינוי מדיניות: מע"מ אפס מגיע לתחום הניסויים הקליניים
חברות זרות בתחום הניסויים הקלינים מוצאים במדינת ישראל כמדינה מדינת ישראל נחשבת כמדינה מבוקשת לניסויים קליניים בגלל האיכות של טיפול רפואי, גיוון של האוכלוסייה, הריכוז של אוכלוסייה במקום קטן ונגיש לעם ישראל, באמצעות ארבע קופות החולים בלבד. עד לפני שנה, רשות המסים העניקה החזר מס על חברות זרות הפועלות בארץ לתרופות נמסרו נשלחו לישראל כחלק מהניסויים. הטבה זו בוטלה בשנה שעברה וחברות זרות חויבו במכס ומע"מ, שייגרם לי עשרות עלות נוספת של אחוזים. היום, כתוצאה מתיקון המע"מ הצפוי, חברות בינלאומיות שתנהלנה ניסוי קליני בישראל תהיה אטרקטיביות יותר. כמומחה למיסוי בינלאומי, עו"ד הראל פרלמוטר התראיין בנושא לגלובס
13 באוקטובר, 2014
פורסם ונכנס לתוקף תיקון להסדר חנינת מס
כחלק מהמאבק בהון השחור, בחודש ספטמבר פרסמו רשויות המס, נוהל "גילוי מרצון" חדש, המיועד לישראלים שלא דיווחו כנדרש על הכנסותיהם והונם. הנוהל מעודד "גילוי מרצון" ותשלום מיסים כדין, ומונע חשיפה להליכים פליליים. הנוהל החדש מחליף את הנוהל הקיים, והוא יהיה בתוקף עד לסוף שנת 2016. הנוהל החדש גם עוסק במסים עקיפים (כגון מע"מ, היטלי יבוא ומסוי העברות נדל"ן).במסגרת הנוהל, עד לחודש ספטמבר 2015 ניתן להגיש בקשה ראשונית לגילוי מרצון על בסיס אנונימי - ללא גילוי זהות הנישום, עד לאחר אישור הבקשה. על פי הנוהל ניתן יהיה לקזז הפסדים בפועל רק במהלך שנות הגילוי. נוהל המעבר כולל מסלול מהיר המיועד לנישומים "קטנים", להם הון לא מדווח בסכום שלא עולה על 2 מיליון ש"ח, ובתנאי שההכנסה החייבת בגינו היא פחות מ-0.5 מיליון ש"ח. לא ניתן להגיש בקשה באופן אנונימי במסלול המהיר.
הזן כתובת אימייל על מנת להירשם לניוזלטר: