© כל הזכויות שמורות לברנע ג'פה לנדה משרד עורכי דין

Together is powerful

חיפוש לפי תחום

ענת אבן-חן חדשות ועדכונים / 

19 בספטמבר, 2021
הרשות להגנת הפרטיות: חוקיות מעקב של מעסיקים אחר המיקום הפיזי של עובדיהם
בעקבות פניות רבות שהגיעו לרשות הגנת הפרטיות בנושא, פרסמה הרשות טיוטה של גילוי דעת להערות הציבור, המציפה את הדילמות המוסריות והמשפטיות שכרוכות בשימוש בטכנולוגיות שונות לצורך איסוף נתוני מיקום של עובדים ע"י מעסיקיהם, כמו גם ניסיון להציב סטנדרטים להפעלת הטכנולוגיות האמורות ע"י מעסיקים.
8 באוגוסט, 2021
שינוי כללי ההתחרות – הכתבת מחירי מינימום
פטור הסוג להסדרים שאינם אופקיים עבר לאחרונה שינוי משמעותי. מעבר לשינוי שמו של פטור הסוג לכללי התחרות הכלכלית, הוכנס בו תיקון משמעותי המתייחס לסוגיית כבילת המחיר בהסדר אנכי.
20 ביוני, 2021
וובינר: סייבר ופרטיות במשפט הבינלאומי
המועדון למשפט בין לאומי BIU International Law Club Global Law Forum של אוניבסיטת בר-אילן עורך וובינר בנושא 'סייבר ופרטיות במשפט הבינלאומי'. במסגרת הוובינר עו"ד ענת אבן-חן, מובילת תחום הרגולציה במשרדנו תרצה על ההיבטים המשפטיים הבינלאומיים בתחום הפרטיות והסייבר.
13 ביוני, 2021
בנק ישראל - סיכוני ושיקולי סביבה צריכים להיות חלק מניהול הסיכונים של התאגידים הבנקאים
בסקירה השנתית של בנק ישראל אשר פורסמה בסוף חודש מאי עדכן הפיקוח על הבנקים כי הוא מקדם גיבוש רגולציה עדכנית ומקיפה בנושא של ניהול סיכוני סביבה. זהו צעד שננקט על רקע החשיבות הרבה שהפיקוח על הבנקים מייחס לנושא איכות הסביבה.
18 בפברואר, 2021
מעסיקים: כל מה שצריך לדעת על חיסונים
בימים האחרונים ולאור מבצע החיסונים, עולות לא מעט תהיות ביחס למקום ולסמכות של מעסיקים לדאוג לחיסון עובדיהם ולחיסון הנכנסים בשעריהם. ריכזנו בעבורכם רשימת “עשה ואל תעשה” ביחס להשלכות מבצע החיסונים על מקומות עבודה ועל עסקים. 
5 בינואר, 2021
כנס גלובס בנושא סייבר
ענת אבן-חן השתתפה בכנס "חומר למחשבה" של גלובס על תעשיית הסייבר. ענת, המרכזת את תחום הרגולציה במשרד השתתפה בפאנל שדן בהשפעות משבר הסייבר על ארגונים. הפאנל התקיים יחד עם אורי שיין, ראש היחידה לטיפול באירועים במערך הסייבר הלאומי ופרופ' דן עמירם, סגן דקאן הפקולטה לניהול באוניברסיטת תל-אביב.
27 בדצמבר, 2020
חקירות אפידמיולוגיות - הנחיות רשות הפרטיות
לאחרונה פרסמה הרשות להגנת הפרטיות דגשים להגנה על פרטיות במסגרת חקירות אפידמיולוגיות לקטיעת שרשרת ההדבקה של נגיף הקורונה. במסגרת הפרסום, ניתנו הנחיות ודגשים לאופן ביצוע חקירות אפידמיולוגיות תוך שמירה על פרטיות המתוחקרים, לרבות במקומות עבודה.
14 בדצמבר, 2020
הוראות חדשות בנוגע לשיווק וניהול מתן אשראי
בנק ישראל פרסם לאחרונה הוראות חדשות בנוגע לשיווק וניהול מתן אשראי. מטרת ההוראות החדשות למנוע סיכוני אשראי שאינם מותאמים ללקוח, כולל הגבלות על שיווק אגרסיבי ומתן אשראי ללקוחות מסוימים.
6 בדצמבר, 2020
עסקים לא יוכלו לערוך שיחות טלפון שיווקיות אלא במקרים חריגים
לאחרונה בוצע תיקון לחוק הגנת הצרכן המתייחס להגבלת שיחות טלפון שיווקיות של עסקים. במסגרת התיקון יוקם על ידי רשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן מאגר מספרי טלפון של צרכנים המבקשים להגביל שיחות טלפון שיווקיות מאת עוסקים שונים. עסקים לא יוכלו לפנות לצרכן אשר מספר הטלפון שלו רשום במאגר, למעט בנסיבות ובמקרים חריגים.
15 בנובמבר, 2020
רשות הגנת הפרטיות : מינוי ממונה להגנת הפרטיות הוא צעד הכרחי לחברות בישראל
הרשות להגנת הפרטיות פרסמה כי היא ממליצה לכל ארגון למנות ממונה הגנת פרטיות. הרשות ציינה כי אומנם החוק הישראלי אינו מטיל חובה כזאת, אולם מדובר בפרקטיקה ראויה ומומלצת לארגונים האוספים ומעבדים מידע אישי. יישום ההמלצה הרגולטורית הזו כולל יתרונות לא מבוטלים עבור הארגון.
27 באוקטובר, 2020
הממשלה מתמרצת חברות לפרסם דוחות אחריות תאגידית
סמוך לראש השנה המשרד לנושאים אסטרטגיים במשרד ראש הממשלה הכריז על השקתה של תכנית "Impact Nation", אשר מטרתה לעודד חברות לפרסם דוח אחריות חברתית, או דוחות אחריות ESG (Environmental, Social and Government). במסגרת התכנית יחולקו מענקים כספיים לחברות אשר יפרסמו לראשונה דוחות אלה. 
7 בספטמבר, 2020
מתקפת סייבר על טאואר: מה המשמעות לפעילות החברה
חברת טאואר זיהתה מתקפה על מערכותיה והוציאה הודיעה מסודרת על כך. יובל לזי וענת אבן חן ממשרדנו התראיינו לגלובס והסביר את ההשפעה של הפריצה על פעילות החברה, דרכי הפעולה האפשרויות ומתי והאם חברה צריכה לדווח על הפריצה.
28 ביולי, 2020
פרטיות: באירופה מקשיחים עמדות ובישראל מקדמים תיקון לחוק
החלטה אירופאית שהתקבלה במהלך חודש יולי קבעה כי לאור העובדה שארה"ב לא מכבדת את פרטיות אזרחיה, בהתאם לסטנדרטים האירופאים, לא ניתן יותר לסמוך על ההסדר מגן הפרטיות בין ארה"ב לאיחוד האירופי. בישראל בינתיים פרסם משרד המשפטים תזכיר חוק שיהווה צעד ראשון בהתאמת החוק הקיים לעידן הדיגיטלי. שתי התפתחויות בתחום הגנת הפרטיות שלובות זו בזו ומחייבות תשומת לב והערכות מצד החברות הפועלות בישראל.
22 ביולי, 2020
עדכון חשוב לפועלים בתחום השירותים הפיננסים המוסדרים - טיפול בבקשות רישוי
חברות ועסקים אשר לא ישלימו את הגשת המסמכים הנדרשים במסגרת הליך הרישוי מול רשות שוק ההון, ביטוח וחסכון, בקשתם עלולה להידחות והם לא יקבלו רישיון שיאפשר להם לפעול בתחום.
14 ביולי, 2020
האם הקורונה מבטלת חוזים?
צוות בין משרדי לגיבוש מדיניות קיום חוזים בעת הנוכחית אשר הקים משרד המשפטים פרסם לאחרונה את המלצותיו.
1 ביולי, 2020
העסק שלכם לא מונגש? אתם חשופים לתביעה ייצוגית
לאחרונה חלה עלייה דרמטית באכיפת נושאי הנגישות כאשר יותר ויותר חברות נאלצות להתמודד עם בקשות לאישור תובענות ייצוגיות בנושאי הנגשת שירות לבעלי מוגבלויות. הליכים אלו, אשר פטורים מתשלום אגרה, נפתחים על-ידי תובעים ייצוגים נגד גופים גדולים כקטנים, מהמגזר הפרטי והציבורי. בין אם זו הנגשה פיזית של העסק ובין אם זו הנגשה באתר החברה, חברות נדרשות לעמוד במספר כללים כאשר רבים מבעלי העסקים לא מודעים כלל לחובתם בנושא.
20 במאי, 2020
מדריך לעשיית עסקים בישראל באתר Practical Law
גם השנה היינו אחראים לכתיבת המדריך לעשיית עסקים בישראל עבור האתר Practical Law. המדריך מקיף נושאים רבים ביניהם מערכת המשפט בישראל, השקעות זרות, דיני עבודה, מיסוי, תחרות, פרטיות, קניין רוחני ועוד.
6 במאי, 2020
ערוץ מענקים מהיר לחברות במשבר
בהמשך לקולות הקוראים הקודמים שפרסמה רשות החדשנות שנועדו לתמוך בחברות שמפתחות טכנולוגיות שיש בהן כדי לסייע להתמודדות עם משבר הקורונה, רשות החדשנות פותחת ערוץ תמיכה בחברות שנקלעו למשבר כלכלי בשל הקורונה.
2 באפריל, 2020
הארכת תוקף אישורים רגולטורים לאור משבר הקורונה
במסגרת תקנות שעת חירום אשר התקבלו ב-25.3.2020 אושרה הארכה רוחבית של אישורים רגולטוריים, העתידים לפקוע בתקופה הקרובה.
2 באפריל, 2020
עדכוני רשות החדשנות לחברות נתמכות ומסלולי תמיכה חדשים
הרשות הלאומית לחדשנות טכנולוגית פרסמה הקלה לחברות נתמכות באופן ההכרה בהוצאות בגין עובדים אשר נמצאות בתקופת ביצוע תכנית מאושרת.
26 במרץ, 2020
כיצד יש לשמור על חוקי הגנת הפרטיות גם בתקופה זו
המאמץ העולמי להילחם בהתפשטות מגפת הקורונה מביא עמו עיסוק קדחתני בסוגיות פרטיות מסביב לעולם. רבות נכתב בעד ונגד שימוש באמצעים הפוגעים בפרטיות לשם שמירה על בריאות הציבור. לכן, בחרנו לרכז עבורכם כמה נקודות הנוגעות ליישום עקרונות הגנה על פרטיות בקרב חברות ועסקים מפרספקטיבות נוספות.
22 במרץ, 2020
הנחיות המשרד להגנת הסביבה למחזיקי היתרים ורישיונות לתקופה הקרובה
ב-18.3.2020 פרסם המשרד להגנת הסביבה קובץ הנחיות להיערכות והתאמות לעסקים ומפעלים המחזיקים היתרים ורישיונות של המשרד להגנת הסביבה בנושאהיתר רעלים, היתר פליטה ותנאים סביבתיים ברישיון עסק.
17 במרץ, 2020
קורונה- הכרה בעסק שלכם כשירות חיוני
על מנת לאפשר את המשך הפעילות החיונית למשק במצבי חירום, ניתן להכריז על מפעלים מסויימים כחיוניים. לצד ההכרזה הקבועה על מפעלים מסויימים כמפעלים חיוניים והליכים שונים שנועדו לשמור אותם בכשירות למצבי חירום, ניתן גם לקדם הליך הכרזה אד-הוק, שנועד להתמודד עם צרכים פרטניים של המשק.
17 במרץ, 2020
רשות התחרות: הבהרות מאת הממונה על רקע ההתמודדות עם נגיף הקורונה בישראל
עסקים רבים מתמודדים בימים אלה עם איומים ואתגרים בלתי צפויים לאור התפשטות נגיף הקורונה והמגבלות המוטלות על הציבור. על רקע זה פרסמה הממונה על התחרות מסמך הבהרות שנועד להקל על גופים עסקיים בעת זו, תוך הדגשה כי הנורמות הרגילות ממשיכות לחול.
6 במרץ, 2020
כלים משפטיים ליזמים בתחילת הדרך - יום עיון באוניברסיטת תל אביב
במסגרת שיתוף הפעולה של המשרד עם מרכז היזמות של אוניברסיטת תל אביב הוזמנו להרצות בפני הסטודנטים על היבטים משפטיים רלוונטים בפעילות יזמית. דניאל לורבר הסביר מהו הסכם מייסדים ומדוע חשוב לערוך הסכם שכזה. יובל לזי הסביר על הדרכים, האפשרויות והאתגרים של מיזמים לגייס הון - מדרך המעגל הקרוב ועד לאקזיטים. בסוף היום, הרצתה ענת-אבן חן על פעילות אונליין של המיזמים- מה צריך תקנון אתר לכלול ואיך לבנות את העסק נכון כדי לא להיות חשופים להפרות של סוגיות פרטיות.
4 במרץ, 2020
הגנו על העסק שלך באמצעות טיפול נכון במידע

יש לכם עסק? אם כן, אתם ככל הנראה אוספים מידע על אנשים. בין אם מדובר בלקוחות שלך, ספקים שלך או אפילו העובדים שלך, לכולם יש זכות לפרטיות. על כן, החוק מטיל עליך אוסף של חובות כלפי אותם אנשים. הכנו לכם מדריך קצר שיסייע לכם להבין את העקרונות הבסיסיים באשר לדרכים להגן על הפרטיות שלהם.

23 בפברואר, 2020
מגמות והתפתחויות בתחום הטכנולוגיה והמדיה בישראל
משרדנו נבחר לסקר את העולם המשפטי הנוגע לתחום הטכנולוגיה והמדיה בישראל עבור מדריך הדירוג הבינלאומי צ'יימברס. בסקירה, עסקו מיקי ברנע, דניאל לורבר, ענת אבן-חן וניר אברהם בנושאים הקשורים לשיקולים משפטיים הנוגעים לנושאים כמו ביג דאטה, בינה מלאכותית ו- IoT, אתגרים ב-  IT Service agreements, פרטיות ועוד.
1 בינואר, 2020
סטנדרטים חדשים בהגנת סייבר לספקי שירותים של גופי ממשל, תשתית ופיננסים
היחידה להגנת הסייבר בממשלה פרסמה הנחיה חדשה, לפיה ספקי שירות מהותיים של גופי ממשל, תשתית ופיננסים יחויבו להטמיע תקן מקובל ואחיד להגנת סייבר.
23 בדצמבר, 2019
התפתחויות אחרונות בתחום התשלומים בישראל
לאחרונה בנק ישראל הוביל מספר התפתחויות חשובות בשוק התשלומים בישראל, שאמורות לעודד את התחרות בשוק שירותי התשלומים ולקדם יישום של טכנולוגיות חדשניות.
12 בדצמבר, 2019
משרדנו אירח קהילת יזמיות איקומרס
הבוקר אירחנו מיט אפ של יזמיות הפועלות בתחום המסחר האלקטרוני. הראל פרלמוטר וענת אבן-חן הסבירו למשתתפות על סוגיות מיסויות ורגולטוריות הנוגעות לפעילות אונליין.
4 בדצמבר, 2019
כל מה שצריך לדעת לפני שמשיקים אתר או אפליקציה

כשחברה מבקשת לעלות לאינטרנט באמצעות אתר או אפליקציה עליה לוודא שמערכת היחסים בינה לבין הגולשים מוסדרת לא רק מבחינה שיווקית אלא גם מבחינה משפטית בכל הנוגע לדיני האינטרנט שעשויים לחול. רוצים ללמוד עוד? צפו בסרטון המלא.

19 בנובמבר, 2019
כנס: אתגרים ופתרונות בקבלת והעברת תשלומים גלובלית
ארחנו היום את חברי ה-ACC לכנס בנושא העברות כספים גלובליות. ד"ר צבי גבאי העניק סקירה של הרגולציה וההנחיות הקיימות היום בישראל ובעולם המטפלות בהעברת תשלומים. כמו כן, התקיים בפאנל שעסק באתגרים וההזדמנויות העומדים בפני עסקים הנדרשים לדעת לתת פתרון לבעיות העלולות להתעורר. בפאנל לקחו חלק- ענת אבן חלק מרכזת תחום רגולציה במשרדנו, דורון כהן מנכ"ל קוברסי, עידית פרוים יועצת משפטית בחברת קולו, יצחק ראב שותף מנהל בצור מנג'מנט, רמי ששון קצין ציות ראשי בבנק דיסקונט ורונן סימן-טוב מנהל טכנולוגיות ראשי ב IBM Blockchain World Wire.
18 בנובמבר, 2019
הנחיית היועמ"ש לקידום המעבר לשירותים דיגיטליים במשרדי הממשלה
באוקטובר 2019 פרסם היועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט, מסמך הנחיות לקידום המעבר לשירותים דיגיטליים במשרדי הממשלה. 
6 בנובמבר, 2019
האותיות הקטנות של תנאי השימוש
לאחרונה, בית-המשפט לערעורים בקליפורניה (Ninth Circuit), קבע כי כריית נתונים ("SCRAPING") מאתרים פומביים ללא כל אישור מראש, הינה חוקית גם אם עומדת בניגוד להוראות תנאי השימוש של האתר.
23 באוקטובר, 2019
מענקי רשות החדשנות – מה כדאי לדעת לפני?

רשות החדשנות מפעילה שורה של תכניות תמיכה ביזמים וחברות בשלבים שונים של חיי המיזם. חשוב להכיר את המגבלות שקבלת מימון מרשות החדשנות מטילה על המיזם ובראש וראשונה – החובה לשמור את הקניין הרוחני, הידע והייצור בישראל. 

 

26 בספטמבר, 2019
ניהול סיכונים והמילה האחרונה בתחום ה-KYC ומניעת הלבנת הון בינ"ל
יחד עם משרד Clifford Chance ערכנו סדנה לקציני הציות ואנשי מחלקת ניהול הסיכונים בבנק דיסקונט ובנק לאומי בה דנו במגמות האכיפה בתחום הלבנת ההון, החובות המוטלות על הבנקים ואיך בכל זאת ניתן לנהל את הסיכון ולספק שירות. 
24 בספטמבר, 2019
מאמר: רגולציה דורסנית וכוחנית היא לא הדרך לבנות שוק יציב ומתפקד
עו"ד ענת אבן-חן במאמר דיעה בגלובס, הקורא לשיתוף פעולה בין רשות שוק ההון לשוק הפרטי על מנת לייצר רגולציה טובה יותר עבור חברות הפינטק והשירותים הפיננסיים.
8 באוגוסט, 2019
גם מי שמחזיק בנתח שוק קטן יחסית עשוי להיחשב בעל מונופולין
חצי שנה לאחר כניסתו לתוקף של התיקון לחוק התחרות הכלכלית, פרסמה רשות התחרות את עמדתה ביחס לנסיבות בהן גם גורם בעל נתח שוק הנמוך מ-50% עשוי להיחשב ל"בעל מונופולין".
29 ביולי, 2019
אפליקציות התשלומים יכנסו לעסקים הקטנים
בנק ישראל פרסם נייר עמדה בנושא פעילות אפליקציות התשלומים של הבנקים בעסקים. נייר העמדה מסיים מאבק ארוך, שניהלו חברות כרטיסי האשראי מול הבנקים.
24 ביולי, 2019
כשכלבי השמירה של הפרטיות חושפים שיניים
חודש יולי 2019 מסמן עליית מדרגה באכיפה של הפרות פרטיות אצל חברות בעולם. אירועים אלו מחדדים את המגמה שהחלה עם כניסת ה-GDPR לתוקף וצריכים להוביל כל גוף עסקי שבא במגע עם מידע אישי.
14 ביולי, 2019
ברנע מייצגים את Bridgepoint ברכישת השליטה בחברת קווליטסט
משרדנו ייצג את קבוצת הפרייוט אקוויטי Bridgepoint ברכישת השליטה של החברה הישראלית Qualitest מ-Marlin Equity Partners תמורת סכום של כ-420 מיליון דולר.
10 ביולי, 2019
שוק התשלומים בישראל נשאר מאחור

שוק התשלומים בעולם צועד לקראת מהפכה. עם זאת, מדינת ישראל נמצאת הרחק מאחור בהשוואה למתרחש בעולם, וקצב אימוץ החדשנות בתחום שירותי התשלום איטי מאוד.

7 ביולי, 2019
הרצאה ליזמים בנושא מענקי רשות החדשנות
עו"ד ענת אבן-חן הרצתה היום בפני משתתפי תכנית "הספרייה", המרכז לחדשנות עירונית של עיריית תל-אביב. ההרצאה עסקה בשיקולים השונים שיזמים צריכים לקחת בחשבון לפני שהם פונים ומבקשים מענק מרשות החדשנות.   
4 ביולי, 2019
מאמר: שוק התשלומים בישראל נשאר מאחור
עו"ד ענת אבן-חן, שותפה ומרכזת תחום רגולציה, במאמר דעה בגלובס המתאר את קידום שוק התשלומים בישראל ופתיחתו לתחרות המחייב צעדים אמיצים מצד הרגולטורים - רשות שוק ההון ובנק ישראל.
2 ביוני, 2019
הזמנה לכנס: תקנות הפרטיות - האם העסק שלכם מוכן?
כניסתן לתוקף של תקנות הפרטיות האירופאיות ותקנות אבטחת המידע הישראליות הן ללא ספק בין האירועים המשפטיים החשובים של התקופה האחרונה. השפעתן על פעילות ארגונים ועסקים נוגעת לא רק לחברות מקומיות אלא לכל חברה המבקשת לפעול באותם איזורי שיפוט. אנו מזמינים אתכם לכנס בו ניתן הנחיות וטיפים חשובי לאופן הטמעת החובות שחלות עליכם בתחום.
23 במאי, 2019
חקירה באירלנד נגד גוגל: הפרה פרטיות משתמשים לטובת פרסום ממוקד
עו"ד ענת אבן-חן בראיון לדה מרקר בעקבות החקירה שפתח הרגולטור להגנת המידע באירלנד נגד גוגל על הפרת תקנות ה-GDPR. לדבריה של ענת החקירה מתמקדת בשירות הפרסום באינטרנט וממצאיה עשויים להשליך על חברות רבות ברחבי העולם ובישראל הפועלות בתחום האדטק.
20 במרץ, 2019
משרד ברנע ייצג את קבוצת דנאל בעסקת הרכישה של קבוצת עיניים
משרדנו ייצג את קבוצת דנאל בעסקה לרכישת 51 אחוזים בקבוצת עיניים, המגלמת מהלך אסטרטגי של החברה להתרחבות לתחום הבריאות הפרטית.
12 במרץ, 2019
משלחת של נציגי חברות צרפתיות מתחום התחבורה
משרדנו ארח היום משלחת חברות צרפתיות מתחום התחבורה של הסוכנות הממשלתית הצרפתית Business France שמגיעה לארץ לסדרת פגישות והיכרות עם השוק המקומי.
10 במרץ, 2019
איך הפך מספר הטלפון שלנו לאמצעי זיהוי מסוכן
עו"ד ענת אבן-חן, שותפה ומרכזת תחום רגולציה, בראיון לדה מרקר במסגרת כתבה העוסקת בהסתמכות הגוברת על מספר הטלפון כאמצעי לאימות זהות, דבר המעלה את הסיכונים הקשורים לאבטחת מידע ופרטיות.  "כדי לתת גישה לפעולות מסוימות ורגישות אדם נדרש לאמת באמצעות שלושה גורמים", מסבירה ענת "משהו שאתה יודע (סיסמה למשל), משהו שיש לך (כמו טלפון) ומשהו שהוא חלק ממך (כמו זיהוי ביומטרי של טביעות אצבע ופנים). אנחנו בישראל עדיין מאחור. הגופים השונים לא ישקיעו בתחום ללא לחץ מהרגולטור — לחץ שכרגע אינו קיים".
27 בפברואר, 2019
הזמנה לסמינר: דיני התחרות החדשים והשפעתם על העסק שלכם
משרדנו יערוך ב-18/03 כנס, שיעסוק באופן שבו התיקונים האחרונים לחוק ההגבלים העסקיים פוגשים את חיי היום יום של התאגיד ונושאי המשרה בו. בכנס ייקח חלק נציג של רשות התחרות.
22 בינואר, 2019
הזמנה לסמינר: היועץ המשפטי בהתמודדות בחברה במשבר
משרדנו יחד עם איגוד היועצים המשפטיים יקיים ב-6 בפברואר יום עיון, שבמסגרתו נערוך סימולציה בה נבחן את ההתמודדות המשפטית של חברה עם אירוע משברי, רב מערכתי. במסגרת הסימולציה נתמקד בניהול המשבר מול הרגולטורים, תקשורת, שותפים עסקיים ועובדים.
8 בינואר, 2019
תיקון לחוק ההגבלים העסקיים
ב-1 בינואר 2019 אישרה הכנסת את תיקון חוק ההגבלים העסקיים. התיקון מבקש מחד להעמיק ולמקד את פעילותה של רשות ההגבלים העסקיים, בפעילויות שטמון בהן נזק פוטנציאלי לתחרות ולציבור, ומצד שני להקטין את הנטל הבירוקרטי והרגולטורי שמייצרים מנגנוני הפיקוח שקדמו לתיקון החוק.
1 בינואר, 2019
תיקון פקודת סמים מסוכנים מקדם את ההסדרה בשוק הקנאביס לצרכים רפואיים, מחקר ויצוא
ב-25 בדצמבר 2018 אישרה מליאת הכנסת בקריאה שנייה ושלישית את תיקון פקודת הסמים המסוכנים (מתן סמכויות פיקוח ואכיפה לעניין עיסוק בקנאביס לצרכים רפואיים ומחקר). התיקון מהווה שלב חשוב בהסדרתו ופתיחתו של שוק הקנאביס הרפואי ליצוא, על-ידי הסדרת סמכויות הפיקוח והאכיפה במתן רישיונות שונים לעיסוק בקנאביס רפואי, ובין היתר, ליצוא קנאביס רפואי.
20 בדצמבר, 2018
עדכון פטורי סוג בדבר מיזמים משותפים וכבילות נלוות למיזוגים
לאחרונה, עודכנו שני פטורי סוג מרכזיים – הפטור למיזמים משותפים והפטור לכבילות נלוות למיזוגים. התיקונים  מעבירים את בחינת עוצמת הפגיעה בתחרות של אותם הסדרים מרשות ההגבלים למגזר העסקי באמצעות מודל של הערכה עצמית (self-assessment).
6 בדצמבר, 2018
כתובות דואר אלקטרוני הן מידע אישי לפי חוק הגנת הפרטיות
לאחרונה פרסמה הרשות להגנת הפרטיות גילוי דעת לפיו גם אוסף של כתובות דואר אלקטרוני לצד שמות בעליהן מהווה מאגר מידע.
5 בנובמבר, 2018
מדיניות המס עלולה לערער את הקניין הרוחני של ישראל
עו"ד ענת אבן-חן בראיון לבלומברג BNA בעקבות ההוראות החדשות של הרשות לחדשנות המתירות לחברות להוציא ידע מחוץ לישראל.
16 באוקטובר, 2018
משלחת של נציגי חברות צרפתיות מתחום האווירונאוטיקה
משרדנו ארח היום משלחת של נציגי חברות צרפתיות מתחום האווירונאוטיקה, שהגיעה לארץ לפגישות עם נציגי ענף האווירונאוטיקה הישראלי.
17 בספטמבר, 2018
רשות החדשנות פרסמה הוראות חדשות למתן הרשאה לשימוש בידע בתאגידים רב-לאומיים
רשות החדשנות (לשעבר המדען הראשי) פרסמה הוראות חדשות למתן הרשאה לשימוש בידע מחוץ לישראל בתאגידים רב-לאומיים.
13 באוגוסט, 2018
הגברת האכיפה בתחום הפרטיות
בימים האחרונים החלה הרשות להגנת הפרטיות לשלוח שאלוני עומק לגופים עסקיים שונים שנועדו לבחון את עמידתם בתקנות הגנת הפרטיות (אבטחת מידע),אשר נכנסו לתוקף ב-8 במאי 2018.
26 ביולי, 2018
פלטפורמות P2P יהיו רשאיות להעמיד הלוואות מכספי הנוסטרו
ביולי 2018 פרסמה הממונה על שוק ההון ביטוח וחיסכון טיוטת הנחיה המפרטת הוראות שנועדו לאפשר למפעילי מערכות לתיווך באשראי (P2P) להציע הלוואות מכספי הנוסטרו שלהן, באמצעות המערכת המופעלת על-ידם.
23 ביולי, 2018
תחרות בשוק התקשורת ומניעת צמצום מרווחים

לאחרונה הורה משרד התקשורת לחברת בזק להתחיל ביישום "השוק הסיטונאי" ולמכור למתחרות שירותי תשתית בטלפוניה הקווית במחיר מפוקח. הנחיה זו נועדה להרחיב את התחרות בשוק הטלפוניה הקווית ולבסס את ההפרדה בין שוק התשתית הקווית לבין שירותי התקשורת הנרכשים על ידי הצרכנים.

6 ביוני, 2018
פיקוח על שירות בנכס פיננסי - עדכון
רגע לפני כניסתו לתוקף של משטר הפיקוח החדש על נותני שירות בנכס פיננסי ב-1 ביוני 2018, חתם שר האוצר על צו שדוחה את מועד כניסתו לתוקף למועד המוקדם מבין השניים: 1 באוקטובר 2018 או מועד פרסומו של צו איסור הלבנת הון העוסק בנותני שירות בנכס פיננסי.
31 במאי, 2018
דחיית כניסתו לתוקף של חוק נותני שירותים פיננסיים
עו"ד ענת אבן-חן בראיונות שונים לתקשורת בעקבות החלטתה של ועדת הכספים על דחיית כניסתו לתוקף של חוק נותני שירותים פיננסיים, שאמור היה להסדיר לראשונה את המסחר במטבעות דיגיטליים.
23 במאי, 2018
"חוק הספאם" יורחב – איסור להציע שיחה חוזרת
לאחרונה, אישרה מליאת הכנסת הצעת חוק פרטית שנועדה לתקן ולהרחיב את "חוק הספאם". התיקון לחוק מבקש למנוע את התופעה שבה נשלחים מסרים שאינם דווקא מסחריים לציבור הרחב, בעיקר באמצעות מערכת חיוג אוטומטי.
17 במאי, 2018
האם העסק שלי חייב רישיון נותן שירות בנכס פיננסי?

ב-1 ביוני 2018 עומד להיכנס לתוקף נדבך נוסף ומרכזי של חוק הפיקוח על שירותים פיננסיים (שירותים פיננסיים מוסדרים), העוסק בהוראות החלות על נותני שירות בנכס פיננסי.

11 באפריל, 2018
מנכ"ל אפל ישראל נחקר ברשות להגנת הצרכן
עו"ד ענת אבן-חן התראיינה למספר כלי תקשורת בעקבות חקירתו של מנכ"ל אפל ישראל ברשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן בפרשת ההאטה במכשירי האייפון.
8 באפריל, 2018
החוק לצמצום השימוש במזומן
לאחרונה הכנסת אישרה את החוק לצמצום השימוש במזומן, אשר עניינו החלת איסורים ומגבלות על מתן וקבלה של תשלום במזומן ובשיקים בסכומים הקבועים בחוק.
27 במרץ, 2018
משרד ברנע ייצג את חברת סלברייט במכירה של חטיבת מובילוגי לקרן אמריקאית
משרדנו ייצג את חברת סלברייט במכירה של חטיבת מובילוגי לקרן ESW Capital האמריקאית. חטיבת Mobilogy שפעלה כמותג נפרד, מציעה פתרונות טכנולוגיים למפעילי סלולריים, ספקי שירות והתקנות, וארגונים בשוק התקשורת הניידת.
25 במרץ, 2018
פינטק ופרטיות

התקדמות טכנולוגית מלווה בסיכונים רבים. הדבר נכון במיוחד בתחום הטכנולוגיה הפיננסית (פינטק). אירועים של פריצת נתונים מרחשות כיום בהיקף רחב ובתדירות גוברת. עבור חברות הפינטק, היכולת לעמוד באתגרי אבטחת הנתונים והגנת הפרטיות היא אתגר מרכזי.

19 בפברואר, 2018
הפיקוח על נותני שירות בקשר עם מטבעות דיגיטליים
בעוד שלעניין המשטר הרגולטורי שחל על הצעה לציבור של מטבעות דיגיטליים (ICO) קיימת מידה של אי-וודאות, דומה כי דווקא בתחום השירותים קיימת הסדרה שצפויה להיכנס לתוקף ב-1 ביוני 2018 במסגרת חוק הפיקוח על שירותים פיננסיים.
17 בינואר, 2018
התפתחויות ביחסי בנקים – חברות פינטק
לאחרונה נתן בית המשפט המחוזי בתל-אביב החלטה בהליך המתנהל בפניו מזה מספר חודשים ובמסגרתו ביקשה חברת פינטק צו מניעה אשר יורה לבנק להימנע מלשנות את תנאי ניהול החשבון שלה באופן חד-צדדי.
11 בדצמבר, 2017
הנגשת אתרי אינטרנט ואפליקציות – איך לעשות את זה נכון

עו"ד ענת אבן-חן בהרצאה על הנגשת אתרי אינטרנט ואפליקציות – על מי חלות תקנות ההנגשה, מהן ההנחיות ומה נדרש להנגיש, על מי נופלת האחריות המשפטית, מהן הסנקציות הקבועות בתקנות ואלו דגשים כדאי ליישם.

11 בדצמבר, 2017
ברנע ייצגה את EXO Technologies בעסקת הרכישה של החברה על ידי התאגיד האמריקאי Lear
משרדנו ייצג את חברת הסטארטאפ הישראלית Technologies EXO המפתחת פתרונות מבוססי GPS בהליך הרכישה על ידי התאגיד האמריקאי Lear.
28 בנובמבר, 2017
סמינר בנושא הגנת הפרטיות ומאגרי המידע
משרדנו ערך היום סבב נוסף של הרצאות עבור חברות סטארט-אפ ויזמים בנושא הגנת הפרטיות ומאגרי המידע. הסמינר כלל גם הרצאה על חובת הנגישות באינטרנט והרצאת אורח של ארגון הדיגיטל הישראלי.
1 בנובמבר, 2017
ברנע ייצגו אתHP בעסקה לרכישת עסקי ההדפסה של סמסונג
HP רכשה את עסקי ההדפסה של סמסונג תמורת 1.05 מיליארד דולר. HP יוצגה על ידי ברנע.
29 באוגוסט, 2017
חוק אשראי הוגן אושר סופית
לאחרונה אישרה הכנסת תיקון לחוק הסדרת הלוואות חוץ בנקאיות, אשר יכונה "חוק אשראי הוגן". זאת לאחר שנים ארוכות של דיונים בנושא ובהמשך להמלצות הצוות לבחינת הגברת התחרותיות במערכת הבנקאית אשר הוגשו עוד במהלך שנת 2013.
31 ביולי, 2017
רגולציה חדשה בתחום פלטפורמות התיווך להלוואות
לאחרונה הכנסת אישרה תיקון לחוק הפיקוח על שירותים פיננסיים, המסדיר את פעילותן של פלטפורמות אינטרנטיות המתווכות בין אנשים ועסקים לשם הלוואות המונים במתכונת P2P.
22 ביוני, 2017
אופציות בינאריות בישראל – הסוף?
ביוני 2017 אישרה ממשלת ישראל הצעת חוק לתיקון חוק ניירות ערך, למאבק בתחום המסחר הפיננסי באופציות בינאריות.
16 במאי, 2017
הוראות חדשות של הרשות לחדשנות בעניין תשלום תמלוגים והעברת ידע
הרשות לחדשנות ("הרשות") הודיעה על התקנת הוראות חדשות הנוגעות לתשלום תמלוגים והעברת ידע ("הוראות למתן הרשאה לשימוש בידע מחוץ לישראל" ו-"הוראות לעניין שיעור התמלוגים וכללים לתשלומם"). מדובר בהוראות המהותיות הראשונות שהתקינה הרשות לחדשנות מאז הקמתה בינואר 2016 והעברת פעילות המדען הראשי אליה.
24 בינואר, 2017
הצעת אסדרה להתרת מימון הלוואות המונים לתאגידים בפטור מתשקיף
בשבוע שעבר פרסמה רשות ניירות ערך להערות הציבור הצעת אסדרה להתרת מימון הלוואות המונים לתאגידים בפטור מתשקיף. הצעת האסדרה פורסמה בהמשך לתיקון לחוק ניירות ערך מחודש דצמבר 2015 שנועד לאפשר בנסיבות מסוימות לחברות לגייס חוב או להנפיק מניות במודל מימון המונים Crowd Funding. 
4 בינואר, 2017
ברנע ייצגו את חברת המרוצים הבריטית GBI בישיבת ועדת הרפורמות בכנסת
משרד ברנע מייצג את חברת המרוצים הבריטית GBI, העוסקת בהפעלת ההימורים על מרוצי סוסים מטעם הטוטו. עו"ד זוהר לנדה השתתף בישיבת ועדת הרפורמות שדנה בהחלטה להפסיק את ההיתר לטוטו להנהיג מרוצי סוסים כפי שמוצע בחוק ההסדרים.
25 בדצמבר, 2016
פורסם חוק השירותים הפיננסים המטיל חובת רישוי על העוסקים במתן אשראי או מתן שירותים בנכס פיננסי
חוק השירותים הפיננסיים מטיל חובת רישוי על העוסקים בשירותים פיננסים - מתן אשראי או מתן שירותים בנכס פיננסי. אחד החידושים העיקריים בחוק הוא הכפפתם, לראשונה, של נותני שירותים פיננסיים לפיקוחו של רגולטור פיננסי חדש אשר יסדיר את ענף נותני שירותי המטבע, ואת ענף האשראי החוץ מוסדי.
22 בספטמבר, 2016
ברנע מייצגים את חברת המרוצים הבריטית GBI
משרד ברנע, מייצג את חברת המרוצים הבריטית GBI, העוסקת בהפעלת ההימורים על מרוצי סוסים מטעם הטוטו. החברה, באמצעות עו"ד לנדה, פנתה החברה לשר האוצר משה כחלון, בבקשה לבחון מחדש את החלטתה להפסקת ההימורים על מרוצי סוסים, שהתקבלה במסגרת הועדה לבחינת ייעול שוק ההימורים בראשות מנכ"ל שר האוצר, שי באב"ד. לטענת החברה, לא רק שהוועדה לא זימנה אותה לשימוע, אלא שהמלצותיה לא התבססו על המתרחש בשוק.  
24 באוגוסט, 2016
רפורמות חדשות בתחום הפיננסי
במהלך חודש יולי הושלם הליך החקיקה של חוק הפיקוח על שירותים פיננסיים (שירותים פיננסיים מוסדרים) . החוק הינו סנונית ראשונה במלאכת האסדרה של הפיקוח על נותני השירותים פיננסים אשר לא היו מפוקחים עד כה, זולת אסדרה ופיקוח חלקיים בהיבטים של הלבנת הון, וכן תחת חוק הסדרת הלוואות חוץ בנקאיות, חרף חשיבותם לכלכלה ואיחוד הטיפול בכלל הנושאים הנוגעים לפיקוח על שירותים אלה תחת קורת גג אחת. 
19 ביוני, 2016
הגבלים עסקיים – תיקונים לתשעה פטורי סוג
פטורי סוג, אותם מתעתדת הממונה על הגבלים עסקיים לחדש את תוקפם ולתקן, הם כלי מרכזי המשמש את הממונה  על מנת לפטור קבוצות של הסדרים מסחריים נפוצים מן החובה לקבל את אישורו של בית הדין להגבלים עסקיים. מדובר בהסדרים אשר לא מעוררים חשש לפגיעה ממשית בתחרות וזאת על אף שהם נכנסים להגדרה של "הסדר כובל" הקבועה בחוק ההגבלים.
17 באוגוסט, 2015
חוק מחקר ופיתוח חדש – יותר גמישות בתמיכה הממשלתית בחדשנות טכנולוגית
בסוף חודש יולי האחרון, אישרה הכנסת תיקון לחוק עידוד מחקר ופיתוח בתעשייה. התיקון נועד לאפשר למדינת ישראל להמשיך בתמיכתה בחברות השונות הפועלות בתחום החדשנות הטכנולוגית, תוך ניצול היכולות שהתפתחו בישראל, וכן להתמודד עם האתגרים המוצבים כיום בפני הענף, ובכלל זה תחרות גוברת מצד מדינות רבות, זאת לאור חשיבותה של תעשיית ההיי-טק לכלכלת ישראל.
15 בינואר, 2015
תיקון לחוק ההגבלים העסקיים
לפני כחודש פורסם תיקון לחוק ההגבלים העסקיים. התיקון ייכנס לתוקפו ביום 25 באוגוסט 2015.​במסגרת התיקון לחוק, בוטל סעיף 3(6) לחוק ההגבלים העסקיים, אשר החריג הסדרי בלעדיות הדדית מתחולת חוק ההגבלים העסקיים.עד כה, כאשר שני מנהלי עסקים ערכו ביניהם הסדר בלעדיות הדדית בתחום הפצה או רכישה, למשל הסדר לפיו יצרן פלוני התקשר עם מפיצים להפצה בלעדית של מוצריו, כל אחד ביחס לחלק גיאוגרפי אחר של ישראל (כך לכל מפיץ לא היו מפיצים מתחרים בתחומו הגיאוגרפי ביחס למוצר והמפיץ התחייב שלא להפיץ מוצרים של מתחרים באותו השטח), ההסדר כלל לא היה נבחן בפריזמה של דיני ההגבלים העסקיים, זאת ללא קשר להשפעה הפוטנציאלית על התחרות של ההסדר. משעה שהביטול יכנס לתוקף, צדדים שיבקשו ליצור הסדר בלעדיות הדדי, אשר נכלל קודם לכן בגדר סעיף 3(6) לחוק ההגבלים העסקיים, יידרשו לעבור דרך ההליכים הקבוע בחוק ההגבלים העסקיים לאישור הסדר כובל.הואיל ודיני ההגבלים העסקיים מכירים בכך שפרקטיות של הסדרי בלעדיות, בין יצרנים למפיצים ומשווקים, מקובלות בשוק ויש בהן כדי לקדם את התחרות, הממונה התקין שני פטורי סוג, המאפשרים למי נופל בגדרם, להמנע מהצורך לקבל אישור פרטני של הממונה על ההגבלים העסקיים, פטורי הסוג המרכזיים הרלוונטיים לענייננו הם שניים: א) כללי ההגבלים העסקיים (פטור סוג להסכמי הפצה בלעדית)ב) כללי ההגבלים העסקיים (פטור סוג להסכמי רכישה בלעדית) החיסרון המרכזי של פטורי סוג אלה הוא כי השימוש בהם מחייב את הצדדים להגדיר את השוק בו הם פועלים ולהעריך את נתחי השוק שלהם. זאת ועוד, פטורי סוג אלה לא חלים מקום בו צד להם הוא מי שנתח השוק שלו עולה על 30%.פטור סוג נוסף שיכול לסייע לצדדים המבקשים לכלול בהסכם ביניהם הסדר בלעדיות הוא הקבוע בכללי ההגבלים העסקיים (פטור סוג להסדרים שאינם אופקיים ואין בהם כבילות מחיר מסוימות). לצורך שימוש בפטור זה הצדדים נדרשים להעריך את ההשפעה התחרותית של ההסדר ביניהם, דבר שאינו תמיד קל וייתכן ומחייב חוות דעת כלכלית ומשפטית. על כן, ההשפעה המרכזית של ביטול סעיף 3(6) לחוק ההגבלים העסקיים ישפיע על הסדרים בהם אחד הצדדים להסדר, היצרן, המפיץ או המשווק, הם שחקנים משמעותיים המחזיקים בנתח שוק העולה על 30%, שכן הסדרים אלה יחייבו קבלת פטור פרטני מהממונה, בעוד שקודם לכן, הם הוחרגו מגדר הסדרים כובלים לפי חוק ההגבלים העסקיים.נציין כי התיקון חל לא רק על הסכמים שייחתמו החל מ-25 באוגוסט 2015 ואילך, אלא גם על כל ההסכמים אשר נחתמו בעבר ויעמדו בתוקפם במועד זה. על כן, על צדדים הנוהגים לכלול הסדרי בלעדיות הדדית בהסכמיהם לבדוק את ההסכמים ולתקנם בהתאם.
3 בספטמבר, 2013
משרד ברנע ממשיך להתרחב
משרד ברנע ממשיך את מגמת ההתרחבות. עם הצטרופתם של שלושה עורכי דין למחלקה המסחרית  -אילן בלומנפלד, ענת אבן חן וקרין קשי, מונה המשרד 35 עורכי דין.
הזן כתובת אימייל על מנת להירשם לניוזלטר: